NOWOCZESNE WNĘTRZA - salon: projekt salonu na wszystkie okazje ZDJĘCIA

2013-06-10 13:31

Nowoczesny salon pełni wiele funkcji – jest miejscem odpoczynku w gronie najbliższych, towarzyskich przyjęć i codziennego oglądania telewizji. W projekcie salonu trzeba ustawić sporo mebli i sprzętów, a często ma tylko cztery ściany.

Projekt salonu najczęściej ograniczają tylko cztery ściany. Zazwyczaj na jednej znajduje się duże wejście z holu lub przedpokoju, na drugiej duże okna i wyjścia na taras. Krzyżują się tu różne kierunki ruchu. Przechodzimy z holu lub przedpokoju na taras, wchodzimy z kuchni do części stołowej. Jednocześnie chcemy, aby nowoczesny salon był przytulny, a jego atmosfera sprzyjała relaksowi. W projekcie salonu wolelibyśmy nie widzieć z kanapy kuchennego rozgardiaszu czy palt wiszących w holu. Gdzie tu jeszcze umieścić w projekcie salonu kominek? Jak to wszystko pogodzić? Istotny jest też sposób powiązania salonu z innymi pomieszczeniami strefy dziennej. W niedużym domu naturalnym rozwiązaniem jest połączenie salonu z jadalnią i kuchnią. Może ono przybierać różne formy – od otwartej jadalni, przez aneks stołowy, do rozkładanego stołu w salonie. Rozwiązanie elastyczne – wyodrębniona jadalnia z możliwością włączenia jej do przestrzeni salonu – jest eleganckie, a zarazem najwygodniejsze.

Nowoczesny salon: połącz funkcje

Do nowoczesnego salonu można też włączyć sąsiednie pomieszczenie, urządzając w nim gabinet, pokój telewizyjny czy rodzinny. To wygodne rozwiązanie, bo salon bywa zbyt reprezentacyjny dla rozbrykanych dzieci i czworonożnych domowników. Pomieszczenie wzorowane na amerykańskim „family room” oznacza więcej swobody i niemyślenie o porysowanej podłodze oraz niebezpieczeństwie zbicia drogiej lampy stojącej. W projekcie salonu z pokojem rodzinnym jest miejsce na dodatkowe meble, biblioteczki, regały, nie ma już kłopotu z właściwym ustawieniem kina domowego. Czasami pokój rodzinny staje się po prostu pokojem telewizyjnym i zamienia się w domowe centrum multimedialne. Z kolei uwolniony od tych funkcji właściwy salon może wyglądać bardziej reprezentacyjnie. Szerokie otwarcie daje możliwość korzystania jednocześnie z obydwu pomieszczeń i powiększenia przestrzeni przy okazji większej imprezy. Najlepszym sposobem takiego łączenia są oczywiście duże drzwi przesuwne lub składane – dzięki rozmiarom i usytuowaniu są niezwykle atrakcyjnym elementem aranżacji wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnym salonie  może być też kominek dwustronny – z paleniskiem na przestrzał – który dzieli, a jednocześnie z obu stron prezentuje się efektownie.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE