Moc możliwości. Nowe okapy w ofercie Falmec

2020-04-02 17:11

Może być połączona z salonem, jadalnią lub też całkowicie zamknięta. Zawsze jednak urządzamy ją tak, by była sercem domu. Kuchnia, bo o niej mowa, to centrum codziennego życia. Należy więc zadbać, by była piękna, funkcjonalna i przyjazna użytkownikom. Wszystkie te czynniki posiadają nowoczesne okapy kuchenne, które wyróżniają się wyszukanym designem, inteligentnymi funkcjami oraz cichą pracą.

Okapy kuchenne Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okapy kuchenne łączą usuwanie oparów i filtrowanie powietrza z coraz liczniejszymi funkcjami dodatkowymi. Model Spazio Isola oprócz wbudowanej lampy może mieć wieszak na przybory kuchenne, półkę na pojemniki z przyprawami, podstawkę pod tablet, a nawet miejsce do uprawy ziół lub roślin ozdobnych.

Spis treści

  1. Okap jako król kuchni
  2. Designerskie okapy kuchenne: od klasyki do nowoczesnej fantazji
  3. Inteligentny okap
  4. Czujnik Feel – poczuj zmianę
  5. Dom bez skroplin – system No-Drop
  6. Fasteel – bez śladów
  7. Dynamic Led Light – sceny świetlne
  8. Ochrona środowiska

Okap jako król kuchni

W nowoczesnej kuchni nic nie da się ukryć. Każdy element jest bowiem dobrze wyeksponowany, a najdrobniejszy szczegół nie tylko pełni swoją rolę, ale też jest istotną dekoracją. Stąd współczesne okapy wyglądem przypominają piękne żyrandole, czy designerskie lampy, a nie urządzenie, które odpowiadają za filtrowanie powietrza w kuchni. Jeśli więc okap ma być centralnym elementem aranżacyjnym, wybierz model o pięknej linii, wykonany z materiałów wysokiej jakości. Jego niepowtarzalna forma z pewnością podkreśli wystrój pomieszczenia.

Designerskie okapy kuchenne: od klasyki do nowoczesnej fantazji

Nowoczesne okapy mogą i powinny zaskakiwać formą, kolorem i kształtem, oddając przy tym gusta i upodobania domowników. Jeśli jesteśmy miłośnikami wielkich miast, śmiało możemy sięgnąć po okap z panoramą Manhattanu lub Nowego Jorku. Miłośniczki mody zachwyci okap kuchenny, który kojarzy się z plisowaną kreacją Marilyn Monroe z filmu „Słomiany wdowiec”. Każdy pamięta scenę, gdy Marilyn stoi na kratce wentylacyjnej nowojorskiego metra, a jej plisowana sukienka unosi się. Oczywiście okap nie faluje, ale czyści opary z nad płyty kuchennej, a przy okazji wygląda niczym ceramiczna lampa. Wyposażony w system jonizacji powietrza oraz czujnik zielonego listka dba także o jakość naszego powietrza. Okapy z serii E.ion System same uruchamiają się, gdy tylko ulegnie ona pogorszeniu, a dodatkowo usuwają zanieczyszczenia, bakterie, drobnoustroje.

Okap Marilyn E.ion marki Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Marilyn E.ion marki Falmec

Inteligentny okap

Inteligentne urządzenia nie są już postrzegane jako luksus, a stają się standardem wyznaczającym nowe jakości także w przestrzeni kuchennej. W ostatnich dwóch latach producenci urządzeń AGD wprowadzili innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie domowników. Wśród nich coraz większą popularnością cieszą się urządzania skupiające w sobie cechy kilku produktów. To swoisty znak naszych czasów, w których od otaczających nas przedmiotów oczekujemy przede wszystkim szeroko pojętej wygody.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Falmec proponuje kolekcję produktów typu 2w1, które łączą gotowanie z pochłanianiem oparów. Są to systemy zintegrowane, oferujące w jednym produkcie dwie zupełnie różne funkcje. Na tym jednak nie koniec. Zastosowanie w wersji filtrującej unikalnej technologii Carbon.Zeo pozwala na skuteczne wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów, co znacznie zmniejsza wilgotność. Z kolei dzięki funkcji Dialogue System możemy kontrolować pracę okapu z poziomu płyty indukcyjnej, w którą zostało wbudowane sterowanie sensorowe. Komunikacja pomiędzy płytą a okapem odbywa się przy wykorzystaniu fal radiowych i nie wymaga instalacji w okapie dodatkowych urządzeń odbierających. System zintegrowany jest wykorzystany w następujących produktach: Piano, Sintesi, Quantum, Modula. Płyta indukcyjna posiada 9 poziomów siły mocy i 9 poziomów siły ciągu. Program automatycznie dostosowuje się do intensywności gotowania.

Okap Piano marki Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Piano marki Falmec

Czujnik Feel – poczuj zmianę

Okap wyposażony w technologię Feel jest inteligentnym urządzeniem, wyposażonym w czujniki monitorujące zmianę jakości powietrza. W zależności od otrzymanej informacji urządzenie włączy się, dostosuje moc okapu i wyłączy, gdy jakość powietrza ulegnie poprawie.

Dom bez skroplin – system No-Drop

Technologia No-Drop ostatecznie rozwiązuje problem skraplania się oparów powstających podczas gotowania, co jest szczególnie ważne w przypadku korzystania z płyt indukcyjnych. System No-Drop składa się z szeregu skrzyżowanych metalowych filtrów łopatkowych, na których skraplają się opary. Te zaś są transportowane i gromadzone w specjalnym zbiorniku. Powierzchnia filtrów została poddana specjalnej obróbce i posiada specjalną powłokę, która zapobiega powstawaniu kropel kondensacyjnych. Dzięki niej opary zostają rozdrobione i równomiernie rozprowadzone po powierzchni.

Fasteel – bez śladów

Dzięki zastosowaniu stali Fasteel i technologii No Finger-Print okap pozostanie zawsze czysty i błyszczący. Specjalne wykończenie stali zapobiega powstawaniu śladów czy odcisków palców na powierzchni.

Dynamic Led Light – sceny świetlne

W kuchni potrzebujemy różnych źródeł oświetlenia, do wykonywania różnych prac kuchennych. Często różnią się one natężeniem i barwą światła, nie zawsze pozstając ze sobą kompatybilne. Aby zrównoważyć różne barwy świateł, Falmec opracował technologię Dynamic Light, którą za pomocą elektronicznego sterowania możemy regulować barwę światła w okapie w zakresie od 2700K (światło ciepłe) do 5600K (światło zimne). Dzięki temu mamy możliwość dostosowania oświetlenia strefy gotowania wg potrzeb czy osobistych preferencji.

Ochrona środowiska

Dla Falmec ochrona środowiska to jeden z najważniejszych czynników kształtujących strategię firmy. Odpowiedzią na ekologiczny boom jest wprowadzenie technologii Green.Tech, która pozwala osiągnąć nowy poziom wydajności i oszczędności energii. W kolekcji o podwyższonej klasie energooszczędności A+ zastosowano silnik bezszczotkowy, pozwalający na duże oszczędności energii, a tym samym jeszcze bardziej poprawiono wydajność i efektywność produktów.

Silniki Green.Tech mają moc zasysania 800 m³/h, wykorzystując przy pracy elektroniczny układ sterowania, który maksymalizuje osiągi silnika we wszystkich jego fazach i warunkach działania, przyczyniając się do zmniejszenia strat energii w całym układzie. Ponadto, zastosowanie stałych magnesów umieszczonych na rotorze pozwala drastycznie zmniejszyć zużycie energii przez okap. W rzeczywistości, zużycie energii na czwartej prędkości, w porównaniu do tradycyjnych silników, zmniejsza się do poziomu 60% przy maksymalnym przepływie, a nawet do 90% w przypadku okapu pracującego na pierwszej prędkości. Modelami, które zostały wyposażone w tę zaawansowaną technologię są Flipper, Grupa Silnikowa, Quasar, Plane i Move.