Biało-czarna kuchnia: wygodny i elegancki projekt kuchni

2016-02-12 14:39
czarno-biała kuchnia
Autor: Piotr Mastalerz Biało-czarna łączy wygodę z elegancją. Aranżacja kuchni dobrze łączy się z resztą wnętrz.

Nowoczesna, biało-czarna kuchnia, jest niezwykle elegancka. Blat z czarnego granitu idealnie komponuje się z płytkami na ścianie i dolną częścią prostej zabudowy kuchennej, a czerń jest obecna w całym mieszkaniu.

Zabudowa kuchenna w nowoczesnej, biało-czarnej kuchni, jest bardzo prosta i stylowa. Dolne szuflady szafek ładnie nawiązują do blatu i ściany nad kuchnią, a kolor czarny powtarza się w elementach całego mieszkania. Proste szafki po stronie roboczej uzupełnia pomysłowy projekt kubika naprzeciwko.

Biało-czarna kuchnia z pomysłowym kubikiem

Kubik dzielący część dzienną kryje w sobie pion elektryczny. Od strony biało-czarnej kuchni zamontowano w nim AGD. Górę wykorzystano jako szafki na rzadziej używane rzeczy. Ścianki z trzech stron oklejono tapetą w pasy, by dodać mu salonowego charakteru. Od strony salonu miał tu stanąć kominek, ale na razie pozostaje w sferze marzeń gospodyni.

Warto zwrócić uwagę na praktyczne oświetlenie kubika: tuż nad nim znajdują się dwa LED-owe reflektorki (są ruchome, więc w razie potrzeby można przekierować je np. na ciąg roboczy). To praktyczne rozwiązanie, a przy tym efektowne, bo światło wydobywa bryłę kubika.

Czytaj też: Jak stosować kolor czarny w mieszkaniu >>>

Biało-czarna kuchnia otwarta na salon

Stół oraz krzesła w jadalni, obciągnięte jasną skórą to zakup jeszcze do poprzedniego mieszkania. Strefę jadalnianą zaprojektowano w przejściu między kuchnią a częścią wypoczynkową – to sprawdzony sposób na racjonalne wykorzystanie przestrzeni. Nad stołem ulubiony obraz pani domu –Paryż nocą, olej autorstwa W. Feldmanna, utrzymany w klimacie słynnego obrazu Ulica paryska w nocyL. de Laveaux, XIX-wiecznego malarza (S. Wyspiański przedstawił go w Weselu jako Widmo).

Strefę dzienną – salon, jadalnię i biało-czarną kuchnię – połączono wizualnie jasną podłogą z marmuru. Dzięki temu aranżacja wnętrz wydaje się spójna.

Czytaj też: Nowoczesna kuchnia - jak ją urządzić? >>>

kuchnia z widokiem na salon
Autor: Piotr Mastalerz Pomysłowy kubik dzieli część dzienną. Od strony kuchni ma szafki, od strony salonu będzie kiedyś kominek.