Okap w małej kuchni. Najciekawsze modele okapów do niewielkich przestrzeni

2024-04-25 12:07 Materiał sponsorowany

Idealny okap do małej kuchni to urządzenie, które sprawnie niweluje nieprzyjemne zapachy, pracuje cicho nawet na największych obrotach i przy tym estetycznie prezentuje się we wnętrzu. W ofercie Falmec znajdziemy kuchenne okapy dostosowane do indywidualnych potrzeb, które łączą w sobie stylowy, nowoczesny design i innowacyjne technologie.

Spis treści

  1. Okap do małej kuchni
  2. Okap dekoracyjny
  3. Okap podszafkowy
  4. Okap sufitowy
  5. Zobacz okapy z oferty FALMEC:

Okap do małej kuchni

Urządzenie małej kuchni to nie lada wyzwanie. Nie tylko na niewielkiej powierzchni musimy zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty AGD, ale również zadbać o gustowną zabudowę oraz wydzielić miejsce do przygotowywania posiłków. By zapewnić sobie więcej miejsca, właściciele małych kuchni nierzadko postanawiają połączyć je ze swoimi salonami. Dzięki temu zyskują kilka metrów więcej, by na przykład wstawić do kuchni praktyczną wyspę czy półwysep, które mogą pełnić funkcję blatu roboczego i stołu. 

Niestety, otwarcie kuchni na salon ma również swoje wady. Za jedną z nich uważa się przenikanie zapachów z kuchni do pokoju dziennego. To może być szczególnie uciążliwe, gdy np. podejmujemy gości lub organizujemy rodzinne spotkanie. Przenikanie zapachów przestaje być problemem gdy wybierzemy odpowiedni okap kuchenny.

Musi on być cichy, wydajny, a przy tym pięknie się prezentować na tle całej kompozycji lub, jak kto woli, po prostu pozostać niezauważonym. Wybierając okap warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje i nowoczesne technologie, które pozwolą utrzymać kuchnię, jak i zintegrowane z nią pomieszczenia w stanie idealnym. Jakie modele okapów sprawdzą się w małej kuchni? Oto nasze propozycje.

Okap dekoracyjny

W małej kuchni zazwyczaj nie możemy pozwolić sobie na dodatkowe ozdoby czy aranżacyjne niuanse - liczą się tutaj przede wszystkim rozwiązania funkcjonalne, praktyczne. Dotyczy to również okapów. Jednak odpowiednio dobrany model, oprócz niwelowania przykrych zapachów może również dobrze wyglądać. Takim okapem jest na przykład Prisma z oferty Falmec Polska

Prisma to efektowny model przyścienny, którego forma, jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje do pryzmatu – bryły z przezroczystego materiału o co najmniej dwóch ścianach płaskich nachylonych do siebie pod kątem ω łamiącym światło.

Wykonany z szkła hartowanego (lakierowanego w dwóch kolorach do wyboru – czarnym lub białym) i stali nierdzewnej szlifowanej Scotch Brite prezentuje się niezwykle nawet w najmniejszej kuchni. To zasługa oświetlenia LED, które odpowiednio dla pryzmatu, załamuje się tworząc niepowtarzalne efekty świetlne. Dzięki temu okap ten jest prawdziwą gwiazdą kuchennych aranżacji.

Okap PRISMA
Autor: materiały prasowe Falmec Okap PRISMA

Okap podszafkowy

Dla osób, które nie lubią eksponować sprzętów AGD w kuchni na pewno przypadnie do gustu okap podszafkowy, który sprawdzi się zarówno na małej przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Dedykowany do zabudowy zawsze wtapia się w aranżację, pozostając niemal niezauważalnym. Dzięki temu meble kuchenne zawsze dobrze się prezentują, zachowując elegancję i styl.

Decydując się na ten typ okapu warto zatem postawić na nowoczesne modele, które przede wszystkim zapewnią wysoką funkcjonalność podczas przygotowywania posiłków. Do nich należy okap Virgola Inox z oferty marki Falmec wyposażony w innowacyjną technologię No-Drop zapobiegającą kondensacji.

Dzięki niej woda powstała w wyniku skraplania się pary podczas gotowania zbierana jest w specjalnym pojemniku, który można później opróżnić. Technologia No-Drop sprawia, że para nie skrapla się na wyciągu, ani też ścianie między płytą a okapem, a przez to nie zostawia nieestetycznych plam czy zacieków. W efekcie kuchnia zawsze wygląda schludnie i świeżo.

Okap VIRGOLA INOX
Autor: materiały prasowe Falmec Okap VIRGOLA INOX

Okap sufitowy

Na koniec warto wymienić jeszcze jeden rodzaj okapu, który cieszy się ogromną popularnością w małych kuchniach. To okap sufitowy, jak np. model Sirio z oferty Falmec Polska. Przewagą okapów sufitowych nad ściennymi jest przede wszystkim fakt, iż nie zajmują one strefy dedykowanej na szafki kuchenne. Dzięki czemu nawet na małej przestrzeni mamy więcej miejsca na przechowywanie.

Model Sirio dostępny jest w dwóch wersjach – wyciągowej oraz filtrującej, z czego ta ostatnia wymaga jedynie 20 cm wysokości nad sufitem do montażu. Okap dostępny w białym kolorze szkła hartowanego pięknie współgra z otoczeniem, a dzięki funkcji Dynamic LED Light pełni też rolę oświetlenia, którego barwę i natężenie można dowolnie regulować, np. z salonu za pomocą pilota.

Dobór odpowiedniego okapu do małej kuchni powinniśmy rozpocząć od określenia, na uzyskaniu jakiego efektu najbardziej nam zależy. Czy jest to efekt dekoracyjny? A może chcemy, by okap był maksymalnie niewidoczny? Poznanie swoich preferencji, także estetycznych i kolorystycznych zdecydowanie ułatwi proces wyboru okapu do kuchni. Więcej o modelach z oferty Falmec na stronie www.falmecpolska.pl

Okap SIRIO
Autor: materiały prasowe Falmec Okap SIRIO

Zobacz okapy z oferty FALMEC: