Kuchnia dobrze poukładana

2024-03-07 12:10 Materiał sponsorowany

Porządek w kuchni to wyzwanie. Codzienne gotowanie, zakupy i przybywająca ilość rzeczy może wprowadzać niechciany chaos. Warto zatem już na etapie projektu zadbać o odpowiednią ergonomię i funkcjonalność, by stworzyć przestrzeń, w której z przyjemnością będziemy przygotowywać posiłki i wszystko będzie miało swoje miejsce.

Kuchenna zabudowa PEKA
Autor: PEKA

Ergonomia, wygoda i funkcjonalność otaczających nas przedmiotów są kluczowymi elementami, które wpływają na nasze codzienne życie. Aby ułatwiać wykonywanie codziennych czynności marka PEKA  tworzy innowacyjne systemy przechowywania, które nie tylko ułatwiają funkcjonowanie, ale również kreują estetyczne i uporządkowane otoczenie, w którym żyje się lepiej.

Zapasy zawsze pod ręką

Projektując kuchnię powinniśmy uwzględnić pięć praktycznych stref: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania, gotowania i pieczenia. Te dwie pierwsze są najbardziej ze sobą powiązane i mają wpływ na czwartą strefę. Wszak od tego czy wszystko co zazwyczaj używamy, jest pochowane zależy ile miejsca zostanie nam na blacie roboczym. Najlepszym rozwiązaniem byłaby dodatkowa wnęka lub spiżarnia na zapasy, garnki i naczynia ale zazwyczaj nie jest to możliwe ze względu na metraż. By maksymalnie wykorzystać powierzchnie szafek, marka PEKA zaprojektowała specjalne rozwiązania.

System DISPENSA jak prawdziwa spiżarnia zapewnia dużo miejsca na zapasy, nawet w najmniejszej przestrzeni, dodatkowo szerokie spektrum rozmiarów daje mnóstwo możliwości aranżacji według indywidualnych potrzeb. Jednym ruchem wysuwamy całą zawartość cargo na zewnątrz i jeśli podczas gotowania chcemy mieć stały dostęp do produktów zostawiamy ją otwartą. Nawet przy całkowicie załadowanej szafce system wysuwa się lekko i płynnie. Budowa koszyków zapewnia doskonałą widoczność a ich cienkie ścianki nie zabierają dużo miejsca i zapewniają ogromną ładowność.

Kuchenna zabudowa PEKA
Autor: PEKA

Natomiast przy szerszych modułach jako spiżarnia rewelacyjnie sprawdza się inny system - TANDEM. Zamontowany w zabudowie wysokiej stwarza wygodną szafę z funkcjonalnością lodówki. Po otwarciu szafki jej zawartość dzieli się na dwie części: przestrzeń do przechowywania na drzwiach i półki wewnętrzne. Pod hasłem „dwa razy większa szafka, dwa razy większa wygoda” kryje się więcej miejsca na przechowywanie cotygodniowych zakupów dla całej czteroosobowej rodziny.

W szafce z zamontowanym systemem TANDEM zyskujemy przestrzeń, która jest łatwo dostępna i przejrzysta. System półek możemy zamontować na takich wysokościach, jakie nam pasują. Zyskujemy podobnie jak w systemie Dispensa bezpośredni dostęp do zapasów za pomocą jednego ruchu ręki.

Kuchenna zabudowa PEKA
Autor: PEKA

(NIE)chowaj się w kącie

Szafka narożna z pozoru pojemna, ale w praktyce często okazuje się, że jej możliwości nie zostają do końca wykorzystane. Gdy zamontujemy w niej półki, to rzeczy na samym końcu nie ujrzą już światła dziennego. Rozwiązaniem marki PEKA jest system Le Mans. To sprytny, a nawet genialny system do narożników, który zapewnia miejsce na dwie duże półki o opływowym kształcie w jednej szafce narożnej. Po otwarciu, półki niezależnie pod siebie wyjeżdżają na zewnątrz. Jeśli chcesz wyjąć garnek stojący z tyłu, wystarczy, że jednym lekkim ruchem wysuniesz półkę. Dzięki temu że półka wysuwa się całkowicie na zewnątrz, masz zawsze łatwy dostęp z góry do naczyń. Ogromna pojemność zapewniająca praktycznie nieograniczone miejsce do przechowywania owalnych naczyń: garnków i patelni.

Innym wygodnym rozwiązaniem jest system typu karuzela REVO 90 idealnie nadający się do szafki narożnej 90x90 z obracającymi się wewnątrz frontami.

Kuchenna zabudowa PEKA
Autor: PEKA

To praktyczne rozwiązanie do przechowywania w szafce narożnej zapewnia niezrównane wrażenia dotykowe – drzwiczki składają się miękko, półki obracają się dynamicznie, a jeden uchwyt pozwala wprawić w ruch cały kuchenny system obrotowy. Dodatkowo dzięki antypoślizgowej powłoce wszystko pozostaje dokładnie na swoim miejscu.

Systemy PEKA
Autor: PEKA

Ciekawym rozwiązaniem jest także system Pleno Plus. Pozwala on na wygodne przechowywanie nie tylko zapasów o różnych rozmiarach, ale także naczyń, umożliwiając dostęp do nich w wyjątkowo wygodny sposób. Z systemu możemy korzystać niemal jak z układu lodówki - sięgniemy więc po przyprawy, torebki, szklane pojemniki czy inne przedmioty od razu, bez męczącego przeszukiwania zastawionych aż do końca półek. Górna część systemu Pleno pozwoli na łatwe ułożenie żywności i produktów spożywczych, dolna zaś świetnie sprawdzi się do przechowywania patelni, woków, talerzy, ale także drobnego sprzętu AGD.

PEKA systemy
Autor: PEKA

Szuflada na pokaz

O tym, ze szuflady w kuchni są praktyczniejsze od dolnych szafek nie trzeba nikogo przekonywać. Jedno wysunięcie i widzimy wszystko jak na dłoni. By jeszcze ułatwić  w nich przechowywanie dobrze jest zamontować specjalne podziały i organizery. Dzięki nim przedmioty będą od siebie oddzielone i łatwiej nam będzie zachować porządek.  Problem z przechowywaniem pudełek plastikowych, pojemników, bidonów czy pokrywek może odejść do lamusa.

Space Flexx to innowacyjny system organizacji przechowywania, który dostosowuje się do indywidualnych preferencji. Nowatorskie, zaawansowane technologicznie tekstylne przegródki umożliwiają elastyczne przesuwanie wkładek, które stabilizują przechowywane przedmioty i utrzymują je na swoim miejscu. Ten łatwy w montażu system pasuje do każdej szuflady, ułatwiając przechowywanie przedmiotów, pudełek i drobnych elementów we wszystkich typach szafek w każdym pomieszczeniu domu.

Kuchenna zabudowa PEKA
Autor: PEKA
PEKA systemy
Autor: PEKA