Drzwi łazienki powinny otwierać się zawsze na zewnątrz! Powód jest istotny

2022-11-16 11:43

Jeśli kiedykolwiek stanąłeś przed wyborem drzwi do mieszkania czy domu, wiesz, że trzeba się trochę namyśleć nad tym, w którą stronę powinny się otwierać drzwi, żeby było po prostu jak najwygodniej. Jednak istnieją takie drzwi, które zawsze powinny otwierać się na zewnątrz. Które?

Drzwi do łazienki
Autor: Getty Images/Dmitry Bakulov

Drzwi do łazienki - dlaczego powinny otwierać się na zewnątrz?

Przede wszystkich chodzi o kwestię bezpieczeństwa. Zdecydowanie łatwiej wyjść z danego pomieszczenia, jeśli mamy po prostu popchnąć drzwi, a nie przyciągnąć je do siebie. Wyobraź sobie sytuację, gdy ktoś poszedł do toalety i źle się poczuł. Prościej będzie mu się stamtąd wydostać, jeśli, nawet nie mając wiele siły, oprze się na drzwiach i naciśnie klamkę.

Właśnie dlatego we wszystkich miejscach użyteczności publicznej drzwi łazienek zawsze otwierają się za zewnątrz. Bezpieczeństwo to jednak nie jedyny powód! Przypomnij sobie, jak wyglądają ubikacje w centrach handlowych, przychodniach, lotniskach czy szkołach.

Drzwi do łazienki
Autor: Getty Images/Worawuth

To zazwyczaj niewielkie kabiny, których powierzchnia często nie ma nawet 2 m kw! W takiej sytuacji niemożliwym byłoby otworzenie drzwi do środka ubikacji, ponieważ te zahaczyłyby o muszlę. Problemy pojawiłyby się również podczas wyjścia.

Aby jeszcze lepiej wyjaśnić tę kwestię, znów odwołamy się do twojej wyobraźni. Zastanów się, co by się stało, gdybyś przebywał w części wspólnej łazienki np. na lotnisku, a nagle włączył się alarm przeciwpożarowy? Gdyby wśród ludzi wybuchła panika, to zdecydowanie szybciej wydostaną się z łazienki, napierając na drzwi, niż przyciągając je do siebie. 

Drzwi do łazienki
Autor: Getty Images/Jummie

Drzwi a kwestia wentylacji pomieszczenia

Chociaż pod każdymi drzwiami do łazienki znajduje się albo wcięcie, albo po prostu całkiem spora wolna przestrzeń, to podczas ich otwierania pojawia się dodatkowy ruch powietrza. Wychodząc z ubikacji, otwierasz drzwi na zewnątrz. Wtedy do kabiny zasysane jest czyste i świeże powietrze, niwelujące ewentualne nieprzyjemne zapachy.  

Przeczytaj również:

Źródło: projectperfecthome.com
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE