Masz ochotę na zmiany? Oto 15 inspirujących pomysłów na aranżację łazienki

2022-11-09 11:20

Spójrz na nią chłodnym okiem. Nie warto być w gorącej wodzie kąpanym! Czy na pewno wymaga generalnego remontu? Czasami wystarczy jej weekendowa metamorfoza. Oto nasze propozycje wielkich i drobnych zmian, które odmienią wygląd wnętrza. Weź je pod uwagę, nim odbijesz pierwszą płytkę, aby nie wylać dziecka z kąpielą.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Benjamin Moore ŚWIEŻO MALOWANE Wodoodporne farby skutecznie zabezpieczą ściany łazienki. A jednocześnie pozwolą wyjątkowo łatwo, szybko i bez dużych wydatków diametralnie zmienić charakter wnętrza. Odpowiednie tło wydobędzie walory np. ulubionych grafik, które od rana wprawią cię w pogodny nastrój.

NOWA SCENERIA

Wielkoformatowa fototapeta przeniesie cię w dowolne miejsce na świecie – prezentowany motyw Tropic of Cancer marki  Wallpepper, aż na Zwrotnik Raka. Za sprawą wymiarów dopasowanych do konkretnego wnętrza, wrażenie podróży (w przestrzeni lub czasie) będzie silne. Odpowiednie podłoże, opracowane z myślą o pomieszczeniach wilgotnych, pozwoli długo cieszyć się urodą wzoru, a jednocześnie ochroni mur przed wodą czy parą.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Wallpepper

WIELOWYMIAROWO

Płytki ścienne 3D podbiły wszystkie pomieszczenia domu, szturmem zdobyły także łazienki. Łącząc je z powierzchniami płaskimi i gładkimi, uzyskasz elegancki efekt. Dlaczego by jednak nie poeksperymentować z zestawieniami faktur i wzorów? Jak widać, płytki Monoblock White Four Bar Glossy marki Opoczno mogą stworzyć intrygujące połączenie m.in. z modnym wielobarwnym terrazzo. A z czym ty je zestawisz?

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Opoczno

NATURALNY UROK

Uroda i ciepło drewna z miejsca czyni łazienkę bardziej przytulną. Gatunki egzotyczne są jednak drogie, a krajowe – mało odporne na wodę. Rozwiązaniem okazuje się gres o fakturze i wzorze wybranego gatunku drewna, tu – ciemny dąb (Finwood Ochra, Cersanit). Dzięki trafnie różnicowanemu usłojeniu iluzja jest sugestywna!

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Cersanit

POCZUJ SIĘ SWOBODNIE

Kiedyś łazienka służyła tylko higienie oraz pielęgnacji urody, dziś także regeneracji ciała i ducha. Stąd m.in. trend łączenia jej z sypialnią. Sprzyjające relaksowi wrażenie przestronności możesz jednak osiągnąć i bez wyburzania ścian. Tradycyjną kabinę natrysku zastąp wolnostojącą szklaną ścianką, na jej tle ustaw wannę wysuniętą ku centrum pomieszczenia. Nie stracisz cennych metrów, a zyskasz wrażenie zbytkownej przestrzeni. Strefę kąpielową wyeksponuj na szlachetnym tle – takim jak elegancka mozaika Heksagon duży w kolorze różowym.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Raw Decor Na zdj. mozaika marki Raw Decor.

DBAMY O LINIĘ

Najpierw pojawiły się w konstrukcji minimalistycznych mebli, teraz widzimy je także w przeszklonych drzwiach, ściankach działowych i kabinach prysznicowych. Czarne kreski – ramki, obrysy, obwódki – wydobywają szlachetny rygor stylizacji w duchu modernizmu, a do tego świetnie łączą się z innymi modnymi wątkami aranżacji. Podkreślają biel i żyłkowanie płytek z kolekcji Stay Classy, Cersanit, wiernie naśladujących marmur, równoważą słodycz pudrowego różu ścian, podkreślają wykrój wnęki, służącej jako półka, i elegancką formę armatury w odcieniu miedzi.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Cersanit

WARTKI NURT

Choć chromowana armatura nie traci wzięcia, rośnie popularność baterii w innych wykończeniach. Może po prostu przybywa nam łazienek? Hitem są modele w matowej czerni, takie jak Pretto marki Laveo – o prostej, ale delikatnej formie. Wymiana zużytej baterii na tak nowoczesny wzór nawet niemłodej umywalce da modny sznyt.

Bateria umywalkowa
Autor: serwis prasowy marki Laveo

MOCNY AKCENT

Wyrazisty motyw zmieni neutralną łazienkę we wnętrze z charakterem. A ponieważ jest to pas fototapety, gdy się opatrzy, bez oporów ustąpi miejsca nowej inspiracji.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Komar

RETRO NOWOCZESNE

Moda na vintage to zaproszenie do gry z konwencją. Nie bawimy się w muzeum! Świeży kontekst i mocny kolor napełniają stare formy młodym duchem. Dobry przykład? Stylizowana umywalka z armaturą TrueColors, oferowana w wielu odcieniach i wymiarach.

Umywalka
Autor: serwis prasowy marki Blue Provence

WYJĄTKOWY BLASK

Cztery źródła światła – umieszczone za taflą lustra – ujmują ją w delikatną ramę, a jednocześnie miękko oświetlają i twarz, i przestrzeń. Każdego dnia będziesz promienieć!

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Duravit Na zdj. model LM7806 (80x70 cm; dostępne także inne wielkości), Duravit.

TOTAL LOOK

Z płytek ceramicznych możesz ułożyć na ścianie abstrakcyjną kompozycję. Siła wyrazu dekoracji będzie większa, gdy wyraźnie nawiążą do niej dodatki – tu fotel z charakterystycznie pikowanym obiciem oraz grawerowana kabina prysznicowa.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Radaway

WSPARTY NA SKALE

Kamienny wątek – prawdziwy marmur, spiek kwarcowy czy gres – zamieni łazienkę w domowe SPA. By uniknąć pałacowych skojarzeń, warto zestawić kamień z bezpretensjonalnymi meblami i dodatkami. Świetnie wygląda w połączeniu z surowym drewnem i lakierowanym metalem.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Ragno Na zdj. płytki Bistrot marki Ragno.

POKÓJ KĄPIELOWY

Łazienki upodabniają się do salonów. Brodzik wtapia się w posadzkę, a umywalka stylizuje na toaletkę. Zwróć uwagę na zestawienie mozaiki z płytkami typu metro. Ściana sprawia wrażenie pokrytej boazerią i tapetą. Dzięki płytkom ma znacznie większą odporność na wilgoć.

Łazienka
Autor: serwis prasowy marki Ferro

UROK PRZECIWIEŃSTW

Minimalizm wciąż święci triumfy, a krytycy designu już wieszczą nadejście epoki maksymalizmu. Jak się odnaleźć w tych niepewnych czasach? Najlepiej odważnie kontrastować formy, materiały, wykończenia.

Łazienka
Autor: serwis prasowy tresgriferia.com Na zdj. armatura Tres-Clasic Color marki Tres.
Nasi Partnerzy polecają