Ładna kuchnia: jak urządzić? Porady i zdjęcia kuchni

2024-05-08 13:24

Jaka powinna być ładna kuchnia? Jakie kolory, meble, ściany, płytki? Jeśli szukasz inspiracji, zobacz zdjęcia kuchni w naszej galerii!

Spis treści

  1. Ładna kuchnia: inspiracje
  2. Ładna kuchnia: ważny kolor
  3. Ładna kuchnia to biała kuchnia?
  4. Jak łączyć faktury w ładnej kuchni?
  5. Ładna kuchnia: zdjęcia

Ładna kuchnia: inspiracje

Ładna kuchnia nie powinna być monotonna. Osiągniesz to śmiałymi połączaniami, np. nowoczesności z elegancją, klasyką ze stylem retro. Dodatki w kuchni - zioła w oryginalnej podłużnej donicy na parapecie, krzesła obite ciekawą tkaniną, designerska bateria lub liczne ramki na jednej ze ścian - uczynią kuchnię niepowtarzalną. Zobacz ciekawe zdjęcia kuchni w galerii.

Ładna kuchnia: ważny kolor

Ładna kuchnia ma dodatki w bieli lub czerni. To modne w tym sezonie kolory, którymi można śmiało eksperymentować - zaaranżować meble z białym połyskiem frontów lub wstawić czarny stół z plastikowymi krzesłami - albo zdecydować się na blat roboczy połączony z meblami w odcieniu ciepłego drewna. Dobrze dobrany kolor to podstawa w ciekawej aranżacji kuchni.

Ładna kuchnia to biała kuchnia?

Biała kuchnia to mocny trend już od kilku lat. Taka aranżacja kuchni zazwyczaj pojawia się we wnętrzach nowoczesnych, w towarzystwie stali, betonu albo drewna. Ale biała kuchnia to także wnętrze w stylu skandynawskim, bardziej przytulnym.

Kuchnia urządzona w bieli będzie wydawać się większa, niż jest w rzeczywistości, dlatego najczęściej spotykamy taką aranżację w małych pomieszczeniach.

Jak łączyć faktury w ładnej kuchni?

Biała kuchnia w projekcie ma białe szafki – to najczęstsza opcja. Bardzo ciekawie i nowocześnie wyglądają białe fronty z połyskiem, które doskonale łączą się z aluminiowymi dodatkami w kuchni (okap, lodówka), ale także z mocnymi kolorami – czerwień i niebieski, jak na przykład kuchnie w naszej galerii.

Drewno, które równie często pojawia się w białej kuchni, leży standardowo na podłodze, ale równie często na ścianach. Taka aranżacja ociepla białe kuchnie i dodaje im przytulności. Ciekawym trendem jest beton na ścianie nad blatem w kuchni. Dzięki takiemu połączeniu kuchnia nabiera nieco industrialnego charakteru.

Ładna kuchnia: zdjęcia

Zdjęcia kuchni pokazują różne inspiracje, które zachęcają do poszukiwanie tej własnej, jedynej kuchni, w wymarzonym stylu. Ładna kuchnia zawsze musi mieć ciekawe dodatki i przemyślane połączenia. Jeśli zdecydujesz się właśnie na biel, konieczne wkomponuj drugi kolor. Ładna kuchnia ma pomysłowo wprowadzone drewniane dodatki nie tylko na podłodze, ale także jako płyta nad blatem lub pomiędzy białymi szafkami z połyskiem.

W zagospodarowaniu kuchennej przestrzeni pomogą ci nasze pomysły.