Kuchnia w stylu skandynawskim - jak urządzić skandynawską kuchnię?

2019-05-27 14:09

Jasne, minimalistyczne wnętrza w aranżacji kuchni w stylu skandynawskim mogą zachwycać. Stonowana kolorystyka, proste meble, ciekawe dodatki – oto styl skandynawski w wielkim skrócie. Aranżacja kuchni skandynawskiej często jest biała i monochromatyczna, ale dzięki temu klasyczna i ładna. Zobacz inspiracje oraz zdjęcia kuchni.

Spis treści

  1. Kuchnia w stylu skandynawskim: meble i materiały
  2. Kuchnia skandynawska: wystrój
  3. Kuchnia w stylu skandynawskim: kolorystyczna prostota
  4. Styl skandynawski w kuchni: naturalność i funkcjonalizm
  5. Kuchnia w stylu skandynawskim: GALERIE ZDJĘĆ

Drewno, białe meble i kolorowe dodatki pomogą nam urządzić kuchnię w stylu skandynawskim. Skandynawski styl kocha wszystko, co naturalne, albo przynajmniej sprawia takie wrażenie. Kamień, drewno, tkaniny z lnu i bawełny, kolory - biały, szarości i błękity - oto bazowe elementy aranżacji kuchni skandynawskiej. Dominacja bieli to jeden z głównych powodów popularności stylu skandynawskiego. Taka aranżacja kuchni na pewno będzie jasna, przydatne będą w zatem w dekoracji okna kuchennego białe bądź beżowe rolety, ewentualnie drewniane żaluzje też się sprawdzą. To także styl pozwalający zastosować niekonwencjonalne dekoracje czy meble przerobione z czegoś innego. Jeżeli wolisz gotowe rozwiązania do aranżacji kuchni, rozejrzyj się w IKEA – tam filozofia skandynawskiego mieszkania jest tożsama z omawianą. Korzystając z gotowych elementów, możesz urządzić wnętrze kuchni zupełnie inne niż sąsiad, który kupił podobny zestaw mebli. Prostota kształtów w stylu skandynawskim nie oznacza przecież uniformizmu. Kolory i starannie wybrane dodatki nadadzą twojej kuchni w stylu skandynawskim osobisty charakter

Kuchnia w stylu skandynawskim: meble i materiały

Meble kuchenne w skandynawskim stylu są bardzo charakterystyczne, przeważnie wykonane z surowego i jasnego drewna, pomalowanego na biało.

Więcej: kuchnie IKEA zdjęcia prawdziwych kuchni z meblami z IKEA >>>

Styl skandynawski w kuchni wykorzystuje materiały głównie naturalne: drewno, wiklina, len, bawełna - to cecha szczególna wnętrz kuchni inspirowanych stylem skandynawskim. Do mebli kuchennych w skandynawskim stylu pasują oczywiście drewniane podłogi malowane na biało, bielone ściany dodatkowo rozjaśniają wnętrza.

Kuchnia skandynawska: wystrój

Aranżacja kuchni w w skandynawskim stylu ma to do siebie, że z natury wygląda czysto, przejrzyście i pogodnie. To efekt uzyskany głównie przez czyste naturalne barwy – écru, wrzosu, różu, niebieskiego, żółtego i białego. Do tego  wkomponowane jest naturalne drewno, kamień, ale także szkło, na krzesłach i stole tkaniny oczywiście w pasy i kratę, czasem w delikatne motywy kwiatowe. Kuchnia w stylu skandynawskim to oaza wygody i dobrego samopoczucia. Bez pretensji do nadętej elegancji i blichtru. Tu każdy z domowników dobrze się czuje. W skandynawskim wnętrzach stawiamy na proste praktyczne sprzęty: w jadalni i kuchni białe, w części wypoczynkowej z naturalnego drewna. Oczywistym dopełnieniem byłyby białe lub beżowe ściany.

Zobacz też: Biała kuchnia krok po kroku – porady i ZDJĘCIA >>>

Prostota, funkcjonalność, przejrzystość – to atrybuty określające kuchnię idealną, a zarazem wiodące cechy stylu skandynawskiego, będącego dowodem na to, że białe wnętrza nie muszą być nudne i bez wyrazu – wręcz przeciwnie!

Kuchnia w stylu skandynawskim: kolorystyczna prostota

Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą zarówno form, kształtów, jak i kolorów. Dominują w nim biele, rozbielone szarości i inne (zazwyczaj zimne) barwy oraz kolory naturalnych materiałów, wykorzystywanych w aranżacjach. Tego typu paleta kolorystyczna sprawia, że kuchnia w stylu skandynawskim jest niezwykle prosta i przejrzysta, a jednocześnie przytulna. Co ciekawe, do jasnych kolorów bazowych dodaje się zazwyczaj jeden (lub kilka drobniejszych) ciemny akcent, przełamujący wszechobecną biel i nadający pomieszczeniu nutki indywidualizmu.

Styl skandynawski w kuchni: naturalność i funkcjonalizm

Kuchnia w stylu skandynawskim to przede wszystkim bardzo dobrze przemyślana przestrzeń – wszystko ma w niej swoje miejsce. Nieliczne, stylowe sprzęty kuchenne oraz ogólny ład przestrzeni dodają powierzchni objętości, a dobre rozplanowanie szuflad, szafek i wieszaków oraz funkcjonalność kuchni sprzyjają czystszemu, oszczędniejszemu i łatwiejszemu użytkowaniu jej na co dzień. Efekt przejrzystości dodatkowo wzmaga obecność naturalnych materiałów, użytych do stworzenia skandynawskiej aranżacji w kuchni – drewno, wiklina, metal, kamień, len czy wełna.

Kuchnia w stylu skandynawskim: GALERIE ZDJĘĆ

Jasna, przytulna, praktyczna, naturalna - taka jest kuchnia w stylu skandynawskim. Najłatwiej przekonać się o jej zaletach, przeglądając zdjęcia gotowych realizacji. A takie polecamy w naszych galeriach!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE