Beton dekoracyjny: 16 przykładów użycia betonu we wnętrzu

2014-07-15 17:48

Beton na ścianie lub na podłodze? Tak! Beton dekoracyjny już od kilku sezonów święci triumfy w świecie aranżacji wnętrz. Idealnie nadaje się do wystrojów w stylu minimalistycznym lub industrialnym, a także jako detal dodający charakteru i przełamujący zasadniczość bardziej klasycznych stylów aranżacji. Przedstawiamy 16 przykładów użycia betonu architektonicznego.

Spis treści

  1. Beton dekoracyjny: w jakich wnętrzach?
  2. Beton dekoracyjny: kwestie techniczne

Pomysłów na wykorzystanie betonu we wnętrzu domu jest mnóstwo – to surowe wykończenie z powodzeniem może pojawić się w łazience, kuchni, a nawet w sypialni. Jak wygląda beton na ścianie: w galerii zdjęć wybraliśmy kilka inspiracji na efektowne ściany.

Beton dekoracyjny: w jakich wnętrzach?

Beton dekoracyjny na ścianie lub na podłodze nada pomieszczeniu industrialnego czy nawet futurystycznego charakteru, idealnie nadaje się więc do loftów i mieszkań urządzonych w nowoczesnym stylu. Jednak jeśli w twoim mieszkaniu królują bardziej klasyczne wnętrza, nie oznacza to, że musisz zrezygnować z użycia betonu architektonicznego – odpowiednio wkomponowany w aranżację, będzie stanowił fantastyczny kontrast dla ciepłej drewnianej podłogi albo rustykalnych mebli. Ograniczeń nie ma również w kwestii typów pomieszczeń, w których sprawdzi się beton dekoracyjny – z powodzeniem może pojawić się on w łazience, kuchni, salonie, a nawet w sypialni!

Beton dekoracyjny: kwestie techniczne

Efekt betonu na ścianie uzyskać możemy przy pomocy struktury betonowej, betonowej farby strukturalnej albo płyt z betonu architektonicznego. Te ostatnie często proponowane są przez producentów w przeróżnych wariantach – znajdziesz zarówno takie o gładkiej fakturze, jakie i takie z wżerami lub efektem marmuru. Bez względu na to, jaki wzór i którą technikę wybierzesz, efekt szarego, surowego niewykończenia będzie szalenie efektowny!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE