Beton dekoracyjny: 16 przykładów użycia betonu we wnętrzu

2014-07-15 17:48

Beton na ścianie lub na podłodze? Tak! Beton dekoracyjny już od kilku sezonów święci triumfy w świecie aranżacji wnętrz. Idealnie nadaje się do wystrojów w stylu minimalistycznym lub industrialnym, a także jako detal dodający charakteru i przełamujący zasadniczość bardziej klasycznych stylów aranżacji. Przedstawiamy 16 przykładów użycia betonu architektonicznego.

Spis treści

  1. Beton dekoracyjny: w jakich wnętrzach?
  2. Beton dekoracyjny: kwestie techniczne

Pomysłów na wykorzystanie betonu we wnętrzu domu jest mnóstwo – to surowe wykończenie z powodzeniem może pojawić się w łazience, kuchni, a nawet w sypialni. Jak wygląda beton na ścianie: w galerii zdjęć wybraliśmy kilka inspiracji na efektowne ściany.

Beton dekoracyjny: w jakich wnętrzach?

Beton dekoracyjny na ścianie lub na podłodze nada pomieszczeniu industrialnego czy nawet futurystycznego charakteru, idealnie nadaje się więc do loftów i mieszkań urządzonych w nowoczesnym stylu. Jednak jeśli w twoim mieszkaniu królują bardziej klasyczne wnętrza, nie oznacza to, że musisz zrezygnować z użycia betonu architektonicznego – odpowiednio wkomponowany w aranżację, będzie stanowił fantastyczny kontrast dla ciepłej drewnianej podłogi albo rustykalnych mebli. Ograniczeń nie ma również w kwestii typów pomieszczeń, w których sprawdzi się beton dekoracyjny – z powodzeniem może pojawić się on w łazience, kuchni, salonie, a nawet w sypialni!

Beton dekoracyjny: kwestie techniczne

Efekt betonu na ścianie uzyskać możemy przy pomocy struktury betonowej, betonowej farby strukturalnej albo płyt z betonu architektonicznego. Te ostatnie często proponowane są przez producentów w przeróżnych wariantach – znajdziesz zarówno takie o gładkiej fakturze, jakie i takie z wżerami lub efektem marmuru. Bez względu na to, jaki wzór i którą technikę wybierzesz, efekt szarego, surowego niewykończenia będzie szalenie efektowny!