KUCHNIA Z SALONEM w groszki: oryginalna czarno-biała kuchnia

2013-10-04 13:40

Właścicielka, projektantka ubrań, kuchnię z salonem urządziła swobodnie, żonglując stylami i z dużą dawką luzu. Kuchnia z salonem przypomina czarno-białą fotografię. Wystrój wnętrz uzupełniają żółte dodatki. Wzorów w kuchni jest niewiele: płytki w grochy i kwiaty na czarnej tapecie. Groszki w aranżacji wnętrz to modny motyw. Meble kuchenne powstały na zamówienie.

Spis treści

  1. Kuchnia z salonem: oryginalne płytki
  2. Kuchnia z salonem: meble na zmówienie
  3. Kuchnia z salonem: biały kolor we wnętrzach

Podczas remontu kuchni pod młot poszła ściana między kuchnią a salonem. Oryginalnie kuchnia była mikroskopijna: zajmowała dokładnie tyle, ile szare gresowe płytki na podłodze teraz. Obecna kuchnia z salonem jest całkowicie otwarta, ma oddech, przestrzeń. Burzona była też ściana między kuchnią a łazienką. Wystrój wnętrz został utrzymany w kolorze czarno-białym.

Kuchnia z salonem: oryginalne płytki

Płytki w czarne kropy wpadły najpierw w oko projektantce. Spodobały się też właścicielce, bo lubi rzeczy z przymrużeniem oka, na luzie. Płytki świetnie się komponują z czarno-szarą kwiatową tapetą, która jest powyżej, naklejona na ściankę gipsowo-kartonową maskującą rury gazowe i przewody od oświetlenia blatu. Groszki rozbiegły się po kuchni z salonem. Ten zabawny motyw pojawia się w różnych wariacjach aranżacji wnętrz. Krzesła mają na oparciach nieregularne dziurki, kropkowana jest też obudowa grzejnika w kuchni.

Kuchnia z salonem: meble na zmówienie

Mebli w kuchni jest niewiele: stół i zabudowa - projekt architektki, wykonane na zamówienie przez stolarza; plastikowe krzesła, Moroso, płytki ścienne, Blancomate; płyta gazowa, Smeg; piekarnik, Electrolux; zmywarka, Siemens, lodówka, Liebherr, lampa, Leroy Merlin. Stół w kuchni, choć wygląda na dizajnerskie cudo warte krocie, kosztował 1000 zł. Do blatu sklejonego z tafli szkła hartowanego polakierowanego na złotożółto architektka dołożyła „barokowe” nogi z IKEA. Zestawiony z „dziurawymi” krzesłami mebel przyciąga wzrok nie mniej niż kropkowane kafelki. Minimalistyczna półka-deska odcina się od graficznego tła. Dzięki akcentom drewna dębowego w całym mieszkaniu (robione na zamówienie meble, pozostawiony w całym mieszkaniu oryginalny dębowy parkiet) utrzymane w chłodnych barwach wnętrza są wizualnie ciepłe i przytulne.

Kuchnia z salonem: biały kolor we wnętrzach

W kuchni z salonem biel jest bardzo uniwersalna i ponadczasowa. To taka baza. Tło, do którego dodatki można co jakiś czas zmieniać, tworząc praktycznie bez końca coś innego. Poza tym właścicielka lubi czyste wnętrza. Nie akceptuje wnętrz, które męczą natłokiem deseni czy bardzo jaskrawymi kolorami. Biel to także sposób na wizualne rozepchnięcie wnętrz, czyli dobra recepta na mały metraż!