Aranżacja kuchni: nowoczesna kuchnia z kolorem różowym

2014-04-08 18:46

Aranżacja kuchni w męskim wnętrzu zaskakuje kolorem różowym. Jednak ten kolor w kuchni zestawiony z chropowatym łupkiem, surowym betonem i stalą, nie ma nic z cukierkowej słodyczy! Oto nowoczesna kuchnia, w której białe meble kuchenne zestawiono z różowymi wstawkami szkła lacobel: obejrzyjcie projekt i zdjęcia wnętrza.

Spis treści

  1. Nowoczesna kuchnia: różowy kolor szkła
  2. Aranżacja kuchni: grafitowy łupek na podłodze w kuchni

Nowoczesna kuchnia jest niewielka, ale zmieściły się w niej pełnowymiarowe sprzęty, w tym pralka, zmywarka i wysoka (1,8 m) lodówka. Szafki kuchenne wiszą w dwóch rzędach, górne, z białymi frontami, mają głębokość 60 cm, niższe, stalowe, to standardowe „trzydziestki”. – Dzięki temu zróżnicowaniu zabudowa w aranżacji kuchni nie przytłacza – tłumaczy Ola Sobiesak (projekt kuchni Kapa Studio). Białe są też kuchenne blaty wykonane z konglomeratu.

Właściciel miał jedno, ale zaskakujące życzenie: chciał, by w jego mieszkaniu dominującym kolorem była fuksja (różowy) - taka sama jak w kuchni Grażyny Wolszczak. Udało się! Aranżacja kuchni jest nowoczesna i energetyczna. Mimo dużej dawki różowego koloru, który rzadko pojawia się w aranżacji kuchni i to jeszcze w męskim wnętrzu, nie jest cukierkowa. W kolorze różowym jest szkło lacobel na ścianie nad blatem, a także ściana z różowego szkła, za którą mieści się prysznic, nie przepuszcza światła, nie widać nawet cienia kąpiącej się osoby.

Nowoczesna kuchnia: różowy kolor szkła

Aranżacja kuchni, z wyjątkiem szklanej tafli między szafkami, jest utrzymana w bieli, żeby – jak tłumaczy projektantka - nie „wskakiwała” do salonu. Nawet płyta grzejna znika w blacie. Najefektowniej nowoczesna kuchnia wygląda wieczorem, gdy szkło w kolorze różowym podświetla LED-owa taśma, a nad wyspą świeci okap i listwowa lampa. Kiedy w programie telewizyjnym poświęconym wnętrzom właściciel zobaczył mieszkanie aktorki Grazżny Wolszczak, pomyślał: „To jest to!”. Z Olą Sobiesak, projektantką z KAPA Studio, której powierzył urządzanie swojej kuchni, wybrali szkło lacobel w pięknym odcieniu ciemnego różu. Początkowo miało wypełnić jedynie przestrzeń nad dolnymi szafkami w kuchni, ale w miarę jak postępowały prace nad projektem i aranżacją kuchni, pojawił się pomysł, by różowe szkło pojawiło się jeszcze w innym miejscu. – Mieszkanie sprawiało wrażenie ciasnego – mówi Ola. – Podczas urządzania nowoczesnej kuchni wyburzyliśmy wszystkie ściany i postawiliśmy je na nowo. Usytuwana centralnie łazienka zaburzała komunikację, więc „odjechała” w kąt, a w jej miejscu urządziliśmy kuchnię – wyjaśnia.

Aranżacja kuchni: grafitowy łupek na podłodze w kuchni

Podłogę w kuchni, tak jak w całym mieszkaniu, wyłożono grafitowym łupkiem. Właściciel jest z niego bardzo zadowolony: gdy działają kaloryfery, łupek szybko się nagrzewa, można chodzić boso, a latem miło chłodzi stopy. Według projektantki kuchni taka podłoga „chłodzi” też w aranżacji glamourowy, gorący kolor różowy. Podobną funkcję w aranżacji kuchni pełnią też męskie w charakterze kolory (szary), materiały (stal) i wzory (geometryczna tapeta). Porządkowanie przestrzeni wnętrza mieszkania objęło również przedpokój. Dzięki zmianie usytuowania drzwi do sypialni udało się wygospodarować miejsce na dodatkową szafę, teraz są trzy – dwie w korytarzu, jedna w sypialni oraz pawlaczowe schowki w kuchni. – Jest idealnie! – mówi właściciel. – Aranżacja wnętrza kuchni i całego mieszkania stała się przestronna, jasna, bardzo funkcjonalna. Jeęli będę urządzał kolejne wnętrza, zrobię to w tym samym stylu – deklaruje.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE