Jak trzymać ROWER w MIESZKANIU: zobacz POMYSŁY!

2013-05-09 10:45

Trzymanie roweru w mieszkaniu jest dobrym pomysłem, gdy znajdziemy na niego odpowiednie miejsce. W innym przypadku może on przeszkadzać mieszkańcom, a przede wszystkim źle wyglądać w aranżacji pomieszczenia.

Często rower w mieszkaniu po prostu stoi pod ścianą i blokuje miejsce – jak choćby przedpokoju, czy kuchni. Ideałem jest, jeśli uda się znaleźć specjalne miejsce do trzymania roweru – na przykład w nieużywanym schowku, a nawet w dużej spiżarni. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy pomyśleć o sprytnych patentach na powieszenie roweru na ścianie.

Jak trzymać rower w mieszkaniu?

Ciekawym i funkcjonalnym pomysłem będzie powieszenie roweru na ścianie lub suficie. Pomoże to zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu i może ciekawie wyglądać. Dobrze podwieszony rower w mieszkaniu stanie się ciekawym elementem aranżacji wnętrza. Gdy wieszamy rower na ścianie warto wykorzystać stabilne i dobrze zamontowane uchwyty i metalowe wieszaki. Podobnie, gdy wolimy podczepić rower do sufitu – przyda się tu mocny metalowy zaczep.

Zadbajmy o to, aby rower w mieszkaniu, zawieszony na ścianie, nie przeszkadzał w ciągach komunikacyjnych wnętrza – przede wszystkim, aby przechodząc obok, nie zaczepiać o wystające elementy roweru. Dobrze jest ścianę, na której wieszamy rower, pokryć zmywalną farbą – będzie nam łatwiej zmyć zabrudzenia, które pozostawi źle oczyszczony rower.


Galeria: zobacz pomysły, jak trzymać rower w mieszkaniu >>>