Woda zdrowia doda! Poznaj wygodny sposób na oczyszczanie wody do picia

2018-06-25 14:13

Zwłaszcza latem, gdy nadejdą upały, nie możemy zapominać o piciu dużej ilości wody. Aby jednak zadbać o zdrowie, należy ją odpowiednio oczyścić. Są na to różne sposoby, my proponujemy prosty, wydajny i skuteczny – dzbanek z filtrem.

Wodę warto pić w wersji podstawowej, czyli bez żadnych dodatków. Może również służyć do rozcieńczania soków (mniej kalorii!), a także przygotowywania smacznych koktajli. W każdym przypadku powinna być jednak dobrze oczyszczona. Oczywiście zawsze możemy sięgnąć po wodę butelkowaną, jednak po co to robić, jeśli oczyszczanie da się przeprowadzić w domu – i to z zyskiem w postaci cennego magnezu? Przy okazji zadbamy o środowisko, bo zużyjemy znacznie mniej plastiku.

Dzbanek na wodę, czyli tradycja plus nowoczesność

Wykonany ze szkła organicznego dzbanek AQUAPHOR Onyx przypomina tradycyjny dzban na wodę, czym wyróżnia się na tle konkurencji. Mieści aż 4,2 litra wody, jest przy tym poręczny – uchwyt dobrze leży w dłoni, a dzbanek łatwo przenosić. Ze względu na ciekawą stylistykę z duszą i precyzję wykonania pięknie prezentuje się w każdej kuchni – także nowoczesnej. Dostępny jest w dwóch kolorach: białym oraz czarnym. Pokrywa typu „flip-top” pozwala nalewać wodę bez otwierania dzbanka. Ogromną zaletę AQUAPHOR Onyx stanowi specjalny filtr do wody znajdujący się w środku.

Dzbanek z filtrem do wody
Autor: mat. pras. Aquaphor AQUAPHOR Onyx przypomina tradycyjne dzbanki na wodę, dlatego pasuje i do nowoczesnej, i do klasycznej kuchni

Skuteczny filtr do wody i korzystny dla zdrowia magnez

W zestawie z dzbankiem otrzymujemy filtr z wkładem magnezowym Aquaphor B25 (Mg) MAXFOR, który nie tylko oczyszcza wodę, lecz także nasyca ją dobroczynnym magnezem (korzystny m.in. dla pracy serca). Wkład zawiera specjalne włókna Aqualen, które wspomagają usuwaniem jonów metali ciężkich (np. rtęci, ołowiu) oraz wzmacniają działanie bakteriostatyczne filtra. Dzięki jonowymiennemu włóknu Aqualen wkład oczyszcza wodę całą swoją powierzchnią, co znacznie zwiększa wydajność filtracji. Praktyczny wskaźnik przypomina o terminowej wymianie filtra (co 2 miesiące, wydajność 200 litrów wody).

Wkład filtrujący Aquaphor redukuje twardość wody (mniej kamienia!). Ponadto znacznie zmniejsza ilość najbardziej szkodliwych substancji, które znajdują się w wodzie wodociągowej, takich jak:

- osad: rdza, piasek, szlam;
- chlor, chloroform i inne związki chloru organicznego;
- metale ciężkie: żelazo, ołów, rtęć, miedź;
- produkty ropopochodne;
- fenole.