Kuchnia w stylu angielskim - inspiracje. Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim

2023-09-13 11:22

Kuchnia w stylu angielskim stanowi świetny wybór dla miłośników przytulnych, klasycznych akcentów. Ma kilka bardzo charakterystycznych elementów, które umiejętnie zestawione, zapewnią zjawiskowy efekt końcowy. Jak urządzić ładną kuchnię w stylu angielskim? Zobacz aranżacje kuchni w stylu angielskim do małego i dużego mieszkania

Spis treści

  1. Kuchnia w stylu angielskim krok po kroku
  2. Kuchnia w stylu angielskim - fronty
  3. Kuchnia w stylu angielskim - zlew i bateria kuchenna
  4. Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim? Fokus na detale
  5. Zobacz inne aranżacje kuchnie w stylu angielskim GALERIE ZDJĘĆ

Jasne, białe lub kremowe fronty drewnianych szafek, stylizowane ażury i prześwity oraz przeszklone witrynki to znak rozpoznawczy kuchni w stylu angielskim. Jeśli lubisz przytulny, stylowy wystrój, efekt przestrzenności oraz drewniane meble, to styl angielski stanowi dla ciebie świetną inspirację.

Kuchnia w stylu angielskim krok po kroku

Zabudowa kuchenna w stylu angielskim powinna być jednym, spójnym ciągiem wypełnionym szafkami, szufladami, półkami i przegródkami (np. na wino). Cechować ją powinny widoczne sfazowania i uskoki wykończeniowe. Dodatkowo warto wybrać okap kuchenny stylizowany na angielską oprawę kominkową (proste, geometryczne uskoki). Na jego szczycie można umieścić gliniane naczynia. Łatwo znajdziemy również odpowiednie AGD pasujące do tej konwencji stylistycznej. Stylowa oprawa idzie w nich w parze z nowoczesnymi funkcjonalnościami.

Kuchnia w stylu angielskim - fronty

Jeśli chodzi o fronty kuchenne, to najlepiej sprawdzą się te ramowo-płycinowe lub ażurowane deskowanymi prześwitami. Całość zabudowy kuchennej w stylu angielskim ma sprawiać wrażenie „pudełeczka z przegródkami”, w które wpisano wszystkie niezbędne funkcje użytkowe. Kafle okładzinowe nad blatem w kuchni w stylu angielskim mogą nawiązywać do tematyki kwiatów lub owoców. Godne polecenia są również wzorzysta mozaika albo uniwersalne płytki cegiełki.

Kuchnia w stylu angielskim - zlew i bateria kuchenna

Ważny jest też dobór zlewu i armatury. Typowa we wnętrzach angielskich była długo emaliowana blacha. Ale dziś warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zlewy z tzw. kołnierzem. Mogą być wykonane z ceramiki albo nowoczesnych kompozytów. Kran kuchenny? Koniecznie stylizowany, o zmyślnych formach, z kurkami w kształcie kwiatów lub dźwigni. Często idealne modele znajdziemy pod hasłem "baterie retro". Ciekawym rozwiązaniem jest dopasowanie barwy kranu do zlewozmywaka.

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim? Fokus na detale

Dla bardziej naturalnego efektu można zgromadzić gliniane donice, w których bujnie rozkwitną szczypior, bazylia, pietruszka czy koper. Najlepiej, jeśli będą ściśle zsunięte na szerokim parapecie okna lub na blacie kuchennym. Zadbajmy również o odpowiednią oprawę okna. Zazdroski i fikuśne firanki (białe, w kratkę lub kwiaty) podkreślą sielankowość stylizacji.

Podobnie możemy postąpić z poduszkami na krzesła, bieżnikami, serwetami i ściereczkami. Ważne są również stylizowane elementy wyposażenia, takie jak np. czajnik, toster, waga kuchenna czy ekspres do kawy. Efekt dopełnią zastawa herbaciana, czajniczki i kubki ze wzorami kwiatowymi.

Zobacz inne aranżacje kuchnie w stylu angielskim GALERIE ZDJĘĆ

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio