Zlew kuchenny do nowoczesnych wnętrz. Jaki jest modny i praktyczny? Sprawdź!

2024-05-24 15:08

Jaki wybrać zlew do kuchni? Trendy kuchenne wskazują, że nowoczesna kuchnia ma być nie tylko funkcjonalna, ale też nieco bardziej łagodna w swojej formie niż w ubiegłych latach. Spotkamy w niej armaturę w kolorze szczotkowanego złota i umywalki podblatowe. Sporym zainteresowaniem cieszą się też matowe i satynowe wykończenia. Nadal na pierwszym miejscu są mosiężne akcenty, które pasują do wielu stylów. Jaki zlew wybrać? Zobacz zdjęcia w galerii i zainspiruj się!

Spis treści

  1. Zlewozmywaki podblatowe
  2. Umywalki o nietypowych kształtach
  3. Zlewy wykonane z nowoczesnych materiałów
  4. Inteligentne technologie w kuchni

W 2024 roku w kuchniach spotkamy mnóstwo drewna i innych naturalnych materiałów, co świetnie wpisuje się w ekologiczne trendy. Rośnie zainteresowanie upcyklingiem i ręcznym tworzeniem elementów, co podkreśla zdolność projektantów do tworzenia ponadczasowych aranżacji.

Zlewozmywaki podblatowe

Cenionym i praktycznym rozwiązaniem, które będzie chętnie wybierane w 2024 roku jest montaż zlewozmywaków podblatowych. Tego typu umywalki zyskały miano ergonomicznych i łatwych do utrzymania w czystości.

Osadzone pod powierzchnią blatu nie tylko podkreślają nowoczesny charakter kuchni, ale również oferują szereg korzyści, zarówno w kontekście estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Nowoczesne zlewy do kuchni. Jaki model wybrać?
Autor: Pexels/Max Rahubovskiy

- Zlewozmywaki podblatowe nadal przyciągają uwagę ze względu na swoją płaską i jednolitą linię z blatem, co sprawia, że kuchnia prezentuje się minimalistycznie i elegancko. Utrzymujące się zainteresowanie tym rozwiązaniem wynika również z praktycznych aspektów, takich jak łatwość utrzymania czystości oraz ergonomiczna konstrukcja ułatwiająca korzystanie z przestrzeni roboczej – wyjaśnia Product Manager Deante, Wojciech Szmit.

Umywalki o nietypowych kształtach

Tak jak w przypadku mebli o obłych kształtach, możemy spodziewać się oryginalnych umywalek. Nadal w sklepach dostępne są kanciate, kwadratowe czy prostokątne umywalki.

Producenci proponują modele, które idealne będą pasować do nowoczesnych kuchni. Oprócz tego spotkamy umywalki wielofunkcyjne. Na przykład z:

  • wbudowaną deską do krojenia,
  • stojakiem na naczynia 
  • oraz systemem sortowania odpadów.

Zlewy wykonane z nowoczesnych materiałów

Do wyboru mamy umywalki wykonane z takich jak kompozyty kamień sztuczny czy stal nierdzewna o nowych wykończeniach. Tego typu umywalki cenimy nie tylko za trwałość, ale też walory estetyczne.

Inteligentne technologie w kuchni

Czujniki dotykowe, automatyczne czyszczenie czy nawet systemy oszczędzania wody - producenci nowoczesnych umywalek proponują nam funkcję, które ułatwią nam życie.

To, co będzie modne w 2024 roku to też minimalistyczny design. Dominować będą modele w pastelowych, jasnych barwach lub wręcz przeciwnie: czarne zlewy, które wtopią się w tło. Monochromatyczne wnętrza często będziemy spotykać w 2024 roku. Zastosowanie jednej barwy, ale w różnych odcieniach będzie dominującym trendem.

CZYTAJ: Zjawiskowe kuchnie. Ekspert zdradza, co będzie modne w 2024 roku! Jak urządzić kuchnię? Sprawdź!

Murator Remontuje: Wymiana zlewu i baterii kuchennej