Kupujemy patelnię. Sprawdź, jak dobrać patelnię do rodzaju kuchni

2016-05-18 9:12 materiały prasowe Fiskars
Patelnie Fiskars
Autor: materiały prasowe Fiskars Patelnie Functional Form firmy Fiskars

Podpowiadamy jak kupić dobrą patelnię, na co zwrócić uwagę przy wyborze, jaki rodzaj patelni będzie najlepszy do danej kuchni. Nowoczesne patelnie Fiskars: poradnik zakupowy.

W kuchni nie sposób się obyć bez patelni. Dobra patelnia zapewnia wygodę przygotowywania potraw. Często dany rodzaj patelni przeznaczony jest do konkretnego smażenia, np. innej patelni użyjemy do przygotowania steków, a innej do naleśników. Patelnie Functional Form firmy Fiskars są wysokiej jakości, wykonane z dobrych materiałów, co gwarantuje wygodę smażenia i nie przypalania potraw. Podczas wyboru patelni warto zwrócić też uwagę na płytę kuchenną, na której będziemy używać naczyń. Podpowiadamy jaki rodzaj patelni będzie najlepszy do kuchni.

Kupujemy patelnie: warto wiedzieć

Wybór odpowiednich naczyń i akcesoriów do pracy w kuchni jest niezwykle istotny. Specjalistyczne akcesoria kuchenne, bogata oferta noży, garnków i patelni pozwoli skompletować ci ulubiony zestaw do gotowania i przyrządzania potraw. Rzadko jednak pamiętamy, by wybierając patelnie dobrać je do posiadanego rodzaju kuchenki. Cztery rodzaje kuchenek wymagają czterech rodzajów patelni. Fiskars zaprojektował nową linię patelni do każdego typu kuchni w taki sposób, aby ich użytkowanie było jak najbardziej efektywne.

Patelnie Fiskars
Autor: materiały prasowe Fiskars Patelnia Functional Form do kuchni gazowej
Patelnie Fiskars
Autor: materiały prasowe Fiskars Patelnia Functional Form do kuchni indukcyjnej

Patelnie Fiskars: do kuchni gazowej

Największym problem przy kuchniach gazowych jest nagrzewanie, a wręcz przepalanie się rączki patelni. Właśnie dla tego w nowej patelni Functional Form użyto rączki ze stali nierdzewnej, która nie ulegnie zniszczeniu nawet przy kontakcie z ogniem. Dodatkowo cała patelnia została wykonana z aluminium, dzięki któremu ciepło jest rozprowadzane równomiernie po całej powierzchni naczynia. Nieprzywieralna powłoka patelni sprawi, że przygotowanie potraw będzie dużo łatwiejsze.

Patelnie Fiskars do kuchni indukcyjnych

Płyty indukcyjne wymagają stosowania odpowiednich naczyń: garnków i patelni. Najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru patelni przystosowanej do kuchni indukcyjnej to jej właściwości magnetyczne. Nie każdy model patelni będzie nadawał się na ten rodzaj kuchenki. W najnowszej linii patelni Functional Form zastosowano specjalne, trójwarstwowe dno, dzięki któremu proces nagrzewania jest jeszcze bardziej efektywny.

Patelnie Fiskars  do kuchni ceramicznych

Kuchenki ceramiczne wymagają patelni, które bardzo dobrze przewodzą ciepło. Właśnie dlatego patelnia Functional Form przeznaczona do tego typu kuchenek została wykonana w lekkiego aluminium równomiernie przewodzącego ciepło po całej powierzchni patelni.

Patelnie Fiskars do kuchni tradycyjnych

Nowa patelnia Functional Form z przeznaczeniem do kuchni tradycyjnych została zrobiona ze stali nierdzewnej, aby uniknąć zarysowań powierzchni przez żelazny palnik. Wnętrze patelni pokryto nieprzywieralną powłoką, a rączkę wykonano z bakelitu, który nie nagrzeje się podczas przygotowywania posiłków.

Patelnia Functional Form firmy Fiskars: nowoczesne akcesoria kuchenne

Wszystkie patelnie z serii Functional Form pokryto specjalną nieprzywieralną powłoką PTFE, dzięki której potrawy nie będą przywierać do patelni podczas smażenia. Należy jednak pamiętać, aby zawsze używać tylko akcesoriów drewnianych lub wykończonych silikonem, by nie porysować powłoki. Dzięki akcesoriom Functional Form gotowanie będzie jeszcze przyjemniejsze. Ergonomiczne, łatwe w użytkowaniu, bezpieczne i niezwykle estetyczne akcesoria Fiskars sprawią, że przygotowywanie zdrowych posiłków stanie się wyjątkowo łatwe.

 

Szpatuły Functional Form Fiskars

Nowa linia Functional Form to szeroki wybór patelni przeznaczonych do czterech typów kuchenek. W skład linii wchodzi patelnia 24 cm, 26 cm, 28 cm, oraz patelnia szefa kuchni z pokrywką. Dzięki możliwości wyboru odpowiedniej wielkości każdy może zdecydować, jaka patelnia jest najwygodniejsza w użytkowaniu.  Orientacyjne ceny detaliczne każdego rodzaju patelni:

  • Patelnia 24 cm – cena ok 140 zł
  • Patelnia 26 cm – cena ok 160 zł
  • Patelnia 28 cm – cena ok 180 zł
  • Patelnia szefa kuchni 26 cm z pokrywką – cena ok 235 zł
Patelnie Fiskars
Autor: materiały prasowe Fiskars Patelnia Functional Form do kuchni ceramicznej
Patelnie Fiskars
Autor: materiały prasowe Fiskars Patelnia Functional Form do kuchni tradycyjnej