Pastelowy błękit w kuchni: z czym go zestawić?

2014-04-10 14:43

Pastelowe odcienie koloru niebieskiego, błękitu i morskiej zieleni to niezwykle modny trend w kuchni wiosną 2014! Jak łączyć chłodne odcienie pastelowych błękitów w kuchni, by podkreślić jej rodzinny charakter? Jak ocieplić chłodne barwy?

Pastelowe błękity czy odcienie modry to niezwykle aktualny i ciekawy trend wykończenia ścian kuchni lub przestrzeni między blatem a górnymi szafkami. Jak właściwie zestawiać te chłodne kolory, aby nie zakłócać ciepłego charakteru kuchni? Które elementy i w jakich odcieniach podkreślają wzajemnie swą urodę i styl?

Pastelowy błękit w kuchni: pastele kochają pastele

I to jest zasada, która w większości przypadków bezbłędnie odczyta nam aranżacyjny kod danego wnętrza. Pastelowe błękity na ścianach znakomicie uzupełnią inne pastele, przemycone w naczyniach, donicach i filcowych podkładkach. Pudrowe róże miseczek, pastelowe żółcienie poduszek na krzesła, delikatnie miętowe bieżniki i ściereczki czy beżowe zasłonki to kolory przyjemnie kojarzące się ze słodkimi latami ’50-mi w Ameryce. I taki też styl we wnętrzu uzyskamy łącząc pastele ze sobą w jednym miejscu. Stylizowane roboty kuchenne, miksery i czajniki dodatkowo podbiją stylowość wnętrza.

Pastelowy błękit w kuchni: folkowe wzory

Biała ceramika to zawsze świetnie dobrany dodatek przy niebieskich akcentach na ścianie. Różne jej kształty i fasony – przy zachowaniu jednolitej barwy, urozmaicą fakturę kompozycji. Również folklorystyczne, ludowe wzornictwo na białym, neutralnym tle ceramicznych miseczek, talerzy i tekstyliów to rekomendowany strzał w dziesiątkę w kuchni z pastelowym błękitem na ścianie.

Pastelowy błękit w kuchni: marynarskie konotacje

Pastelowy błękit w kuchni znakomicie komponuje się równiez z drewnianymi akcentami. Oprócz podstawowych skojarzeń z drewnianym blatem kuchennym, deskami do krojenia, pojemnikami na przyprawy, czy stołem i krzesłami ciekawą aranżacją będzie zestawienie delikatnie błękitnych frontów szafek z drewnianą okłądziną przestrzeni nad blatem. Rysunek słoii i piękny kolor drewna nasunie marzycielskie skojarzenia marynistyczne lub z wnętrzami zaczerpniętymi wprost ze słonecznej Grecji.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Uroki grudnia chłoniemy wszystkimi zmysłami. Wzrokiem, smakiem, dotykiem… Wyraz temu dajemy w aktualnym numerze „M jak Mieszkanie”.

Kup dostęp od 1 zł
Mjakmieszkanie grudzień