Duet, który się sprawdzi. Ekspert radzi, jak wybrać zlewozmywak i baterię kuchenną. WIDEO

2021-03-19 16:01

Dobrze zorganizowana strefa zmywania sprawia, że praca przebiega szybciej, łatwiej, ale też przyjemniej. Dlatego tak istotny jest właściwy dobór zlewozmywaka i baterii. Jak nie popełnić błędu przy zakupie, radzi ekspert – Michał Turlejski z firmy Franke.

Zlewozmywak i bateria Franke
Autor: Franke, materiały prasowe Bateria i zlewozmywak w kuchni otwartej na salon, szczególnie na wyspie, mają niebagatelne znaczenie dla aranżacji całego wnętrza. Zadbajmy o to, by korespondowały z resztą wyposażenia. Na zdj. bateria kuchenna Icon Pull-Out Spray, zlewozmywak BOX BXX 210-54 TL, Franke.

Spis treści

  1. Co jeszcze radzi nasz ekspert? Odpowiedź w rozmowie i w wideo (u dołu artykułu)
  2. Dlaczego warto kupić zestaw proponowany przez producenta?
  3. Co przynoszą trendy?
  4. Jak bez błędu zgrać zestaw z aranżacją pomieszczenia?
  5. Jeszcze więcej praktycznych rad od naszego eksperta w poniższym filmie. Obejrzyj koniecznie!

Bateria z wyciąganą wylewką, z możliwością zmiany strumienia wody, ułatwia jej nalewanie do naczyń oraz zmywanie i płukanie. Nowoczesne baterie są wyposażone w innowacyjne aeratory, dzięki którym uzyskuje się m.in. strumień laminarny (zwarty, bez rozprysków). Na zdjęciu poniżej bateria kuchenna sterowana sensorycznie Atlas Neo Sensor firmy Franke. Gdy zbliżymy do niej dłoń, czujnik podczerwieni uruchomi wypływ wody. To udogodnienie nie tylko ekologiczne, lecz także higieniczne, a przy tym bardzo pomocne w kuchni. W tym modelu kran otworzymy również inaczej – uchylając dźwignię mieszacza. Co również ważne, model dostępny jest w wykończeniu ze stali szlachetnej lub czarnej stali szlachetnej.

Zlewozmywak i bateria Franke
Autor: Franke, materiały prasowe

Tym, którzy dużo gotują, przyda się zlewozmywak z komorą o szer. nie mniejszej niż 50 cm. W takim łatwiej umyć duże rzeczy, jak choćby blachy do pieczenia. Niezbędny okaże się też ociekacz i akcesoria, m.in. deski do krojenia. Nałożone na komorę przedłużą blat roboczy (w małych kuchniach – wyjątkowo cenne!). Na zdjęciu poniżej zlewozmywak Fragranit+, model Centro CNG 611-78TL, czarny mat, bateria kuchenna Centro z wyciąganą wylewką, Franke.

Co jeszcze radzi nasz ekspert? Odpowiedź w rozmowie i w wideo (u dołu artykułu)

Zlewozmywak i bateria Franke
Autor: Franke, materiały prasowe
Michał Turlejski, product manager Franke Polska
Michał Turlejski, Franke Polska

Autor: Franke, materiały prasowe

Bacznie przygląda się światowym trendom w armaturze, by stworzyć jak najlepszą ofertę marki Franke dla polskich użytkowników, jak również klientów Europy Wschodniej i Południowej. W firmie odpowiada za kategorie zlewozmywaków, baterii kuchennych oraz systemów do sortowania odpadów. Oto jak ekspert odpowiedział na najczęściej powracające pytania. 

Dlaczego warto kupić zestaw proponowany przez producenta?

To duże ułatwienie i wyeliminowanie błędów. Przy zakupie często bierze się pod uwagę kolorystykę, wzornictwo, zapominając o funkcjonalności i ergonomii. Gdy zdecydujemy się na duży zlewozmywak i baterię z krótką, niewysoką wylewką, woda nie dotrze do każdego zakamarka komory, utrudni też naszą pracę. Zapobiegniemy takim sytuacjom właśnie dzięki gotowym zestawom. Jeśli jednak sami wolimy dokonać wyboru, warto wiedzieć, że do zlewozmywaka w rozmiarze X, XL (zwłaszcza półtora- i dwukomorowego) będzie odpowiednia bateria obrotowa, z wylewką o szerszym zasięgu albo wyciąganą. Do niewielkich komór można dobrać wyższą baterię, by zmieścił się pod nią np. spory garnek czy dzbanek.

Co przynoszą trendy?

Niezwykle popularne są dwa. Pierwszy to ponadczasowe wzornictwo. Polega na łączeniu uniwersalnych zestawów zlewozmywaka z baterią w wykończeniu ze stali szlachetnej. Na drugim biegunie znajduje się trend nowoczesny, z industrialnym „twistem”, w którym główną rolę odgrywają czerń i matowa czerń. Zwłaszcza ta ostatnia cieszy się sporym zainteresowaniem klientów.

Jak bez błędu zgrać zestaw z aranżacją pomieszczenia?

W dobieraniu materiałów wykończeniowych i sprzętów trzymajmy się twardej zasady – jeśli tło dla np. baterii jest bardzo dekoracyjne, wybierzmy model o minimalistycznej stylistyce. Z kolei, gdy tło jest spokojne i stonowane, możemy pozwolić sobie na dekoracyjną baterię i zlewozmywak. Będą prawdziwą ozdobą wnętrza, podkreślą jego indywidualny charakter.

Jeszcze więcej praktycznych rad od naszego eksperta w poniższym filmie. Obejrzyj koniecznie!

Ekspert radzi: jak wybrać zlewozmywak i baterię kuchenną?