Cztery takie same kuchnie w czterech różnych stylach. Zobacz zdjęcia!

2024-04-12 13:17

Każda wnętrze, zanim zostanie urządzone, jest białą kartką, którą dopiero architekt lub kreatywny właściciel po swojemu zapisze. Czasami wydaje się, że dane pomieszczenie nie ma potencjału lub zupełnie nie mamy na nie pomysłu. To nieprawda i pokażemy wam to na tym ciekawym przykładzie: zobaczcie cztery identyczne kuchnie na cztery sposoby.

Spis treści

  1. Jak urządzić mieszkanie na wynajem? Grunt to neutralna baza!
  2. Kuchnia nr 1
  3. Kuchnia nr 2
  4. Kuchnia nr 3
  5. Kuchnia nr 4
  6. Cztery kuchnie na cztery różne sposoby. Zdjęcia

W obecnych czasach uważa się, że to nieruchomości i ziemia są jednym z najbardziej pewnych lokat kapitału. W przypadku mieszkań dodatkowo ta inwestycja szybko zaczyna się zwracać, o ile tylko zostanie odpowiednio urządzona, a później wynajęta.

Tak było w przypadku inwestora, który kupił aż pięć mieszkań i zwrócił się do pracowni Interiorsy, aby jej architekci pomogli mu je urządzić.

- Inwestor, dla którego już wcześniej zaprojektowaliśmy apartament, zadowolony z efektów dotychczasowej współpracy poprosił naszą pracownię o projekt aż pięciu mieszkań, które nabył w celu najmu długoterminowego. Wśród nich znalazły się zarówno niewielkie kawalerki po 35 mkw, jak i bardziej przestronne wnętrza, z których największe ma powierzchnię 90 mkw. Co za tym idzie, każde z nich wymagało indywidualnego podejścia do projektu, choćby już ze względu na sam rozkład pomieszczeń – opowiada architekt Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy.

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio

Jak urządzić mieszkanie na wynajem? Grunt to neutralna baza!

Postanowiliśmy się przyjrzeć, w jaki sposób urządzono cztery praktycznie identyczne kuchnie, które połączono z salonem. Należy zwrócić uwagę, że architekci postanowili oprzeć się na uniwersalnej bazie kolorystycznej. 

Podłogę z każdego mieszkań pokryła jasna podłoga, a ściany pomalowano na biało. Bazą są kolory z palety barw ziemi: od beżów, przez biele, po szarości. Mimo że wnętrza każdego z apartamentów opiera się na tej samej konwencji, różnice są widoczne gołym okiem!

– Urządzając mieszkanie na wynajem, musimy pamiętać o tym, że nie znamy gustów i preferencji przyszłych mieszkańców. Należy stworzyć uniwersalną bazę, która przypadnie do gustu właściwie każdemu. Bezpieczne będą więc neutralne kolory oraz naturalne materiały. Ważna jest także stylistyka wnętrza, która podobnie jak jego baza, powinna mieć uniwersalny charakter. W te założenia doskonale wpisuje się styl nowoczesny. Dodatkowo pozwala on zapewnić pełną funkcjonalność wnętrz, która powinna być głównym wyznacznikiem w projektowaniu mieszkań na wynajem – wyjaśnia architekta Marta Iglewska.

Kuchnia nr 1

W kuchni nr 1 klasyczną jodełkę i białe ściany zestawiono z kontrastowymi kolorami. Na tle gładkich mebli kuchennych w zgaszonym błękicie o gładkich frontach stanął szklany, nowoczesny stolik na złotych nogach uzupełniony tapicerowymi krzesłami w kolorze magenta.

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?
Autor: Projekt wnętrz: Interiorsy

Kuchnia nr 2

Kuchnia nr 2 jest dużo bardziej stonowana. Meble wybrane do tego wnętrza prowadzą harmonijny dialog z otoczeniem. W części jadalnej widzimy biały, rozkładany stół na jednej nodze i ciemne, krzesła thonetowskie. Obok nich stanęła czarna tapicerowana kanapa, a wrażenie przytulności budują tu beżowe zasłony.

Meble kuchenne są w dwóch kolorach. Architekci postawili na uniwersalną biel dolnych szafek, ale w przypadku górnych, by dodać temu wnętrzu nieco zadziorności, zdecydowali się na mocne bordo! Ścianę między nimi wyłożono kamieniem o motywie lastryko.

Kuchnia nr 3

Biało-drewniana kuchnia to najmodniejsze połączenie tego sezonu. Architekci bardzo chętnie po nie sięgają, ponieważ to klasyka klasyki, a co za tym idzie, gwarancja ponadczasowości. 

Te wnętrza zdominował kolor w bardzo spokojnym wydaniu. Pojawia się brąz w postaci kamienia między meblami kuchennymi, odcień musztardowy (wypoczynek oraz dodatki), kontrastujący z nim ciemny turkus (lampa) oraz różne odcienie drewna - jest ich tu co najmniej cztery!

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?
Autor: Projekt wnętrz: Interiorsy

Kuchnia nr 4

To wnętrze jest najbardziej eleganckie za sprawą sprawdzonego tria kolorów: bieli, czerni i złota. Minimalistyczne białe meble o gładkich frontach przełamano tylko płytkami o rysunku marmuru.

Obok nich stanął stolik, który doskonale znamy już z kuchni nr 1. Zamiast różowych krzeseł to pojawiły się dwukolorowe meble: z jednej strony tapicerowane na czarno, a z drugiej o wzorze pepitki.

  • Projekt wnętrz: Interiorsy

Cztery kuchnie na cztery różne sposoby. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Dwie jednakowe łazienki na dwa sposoby. Jedną urządziła redaktorka, drugą architektka

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Dwa identyczne mieszkania na dwa sposoby. Jedno urządziła architektka, drugie inżynier. Oto zaskakujący efekt!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zachwycające 66 m mieszkanie dla mamy i córki. Styl paryski miesza się ze śródziemnomorskim

Kultowe przedmioty PRL Czy wiesz, jak działają? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot? Działał po podłączeniu prądu.
Przedmiot z PRL