MAŁA KUCHNIA z betonową ścianą. Kolor tworzy wnętrze

2013-10-27 12:00

Mała kuchnia jest pomysłowa i nowoczesna, a ściana z betonu nadała wnętrzu ciekawego charakteru. Zdarcie starej podłogi i skucie tynków zaispirowało właścicielkę do wykonania nowego projektu kuchni. Proste i surowe materiały użyte do wykończenia małej kuchni ożywają dzięki feerii barw dodatków kuchennych.

Spis treści

  1. Mała kuchnia: najpierw remont
  2. Mała kuchnia: kolory ścian
  3. Mała kuchnia fusion

Aranżacja małej kuchni zaczęła się od skuwania najpierw płytek, a potem grubego i nierównego tynku. Właścicielka kuchni zachwyciła się tym, co ujrzała pod spodem. - Jestem fanką nowoczesnych wnętrz, nic więc dziwnego, że urzekła mnie ponadczasowa szarość i chropowata faktura betonu i postanowiłam go wykorzystać do małej kuchni. Chciałam, żeby ściana nad kuchennym blatem zyskała jeszcze ciekawszy i bardziej zgrzebny charakter. W świeżej warstwie betonu miały być odciśnięte deski - mówi.

Mała kuchnia: najpierw remont

Właścicielka zamierzała wprowadzić się jak najszybciej do mieszkania, dlatego mała kuchnia musiała być wyremontowana błyskawicznie. Poszukując w markecie budowlanym klejów i zapraw, kątem oka dostrzegła ostatnie paczki gresu podłogowego w promocyjnej cenie. Wyglądały jak... betonowe płyty! Wykorzystała je na ściany, dzięki którym aranżacja kuchni nabiera oryginalnego i minimalistycznego charakteru.

Mała kuchnia: kolory ścian

By mała kuchnia zyskała świeży i kobiecy rys, gospodyni po ułożeniu trzech rzędów płytek nad blatem resztę ściany pomalowała na delikatny róż (mieszkanie ma 3 m wysokości). Lekkości w aranżacji kuchni dodała biało-metaliczna zabudowa niewykończona cokołem. Prymat nowoczesności w kuchni przełamuje drewniana podłoga. Do niej Ola również się „dokopała”. Co dalej? – Teraz odnawiam drewniane krzesło. Zestawię je z plastikowymi – deklaruje pełna zapału.

Mała kuchnia fusion

Beton, kolorowe tworzywo sztuczne i naturalne drewno. Współczesna grafika i stylizowane na retro baterie. Eklektyzm poparty graficznym doświadczeniem Oli dał dynamiczny i świeży efekt. Wnętrze aż wibruje od wiosennych barw.