MAŁA KUCHNIA z betonową ścianą. Kolor tworzy wnętrze

2013-10-27 12:00

Mała kuchnia jest pomysłowa i nowoczesna, a ściana z betonu nadała wnętrzu ciekawego charakteru. Zdarcie starej podłogi i skucie tynków zaispirowało właścicielkę do wykonania nowego projektu kuchni. Proste i surowe materiały użyte do wykończenia małej kuchni ożywają dzięki feerii barw dodatków kuchennych.

Spis treści

  1. Mała kuchnia: najpierw remont
  2. Mała kuchnia: kolory ścian
  3. Mała kuchnia fusion

Aranżacja małej kuchni zaczęła się od skuwania najpierw płytek, a potem grubego i nierównego tynku. Właścicielka kuchni zachwyciła się tym, co ujrzała pod spodem. - Jestem fanką nowoczesnych wnętrz, nic więc dziwnego, że urzekła mnie ponadczasowa szarość i chropowata faktura betonu i postanowiłam go wykorzystać do małej kuchni. Chciałam, żeby ściana nad kuchennym blatem zyskała jeszcze ciekawszy i bardziej zgrzebny charakter. W świeżej warstwie betonu miały być odciśnięte deski - mówi.

Mała kuchnia: najpierw remont

Właścicielka zamierzała wprowadzić się jak najszybciej do mieszkania, dlatego mała kuchnia musiała być wyremontowana błyskawicznie. Poszukując w markecie budowlanym klejów i zapraw, kątem oka dostrzegła ostatnie paczki gresu podłogowego w promocyjnej cenie. Wyglądały jak... betonowe płyty! Wykorzystała je na ściany, dzięki którym aranżacja kuchni nabiera oryginalnego i minimalistycznego charakteru.

Mała kuchnia: kolory ścian

By mała kuchnia zyskała świeży i kobiecy rys, gospodyni po ułożeniu trzech rzędów płytek nad blatem resztę ściany pomalowała na delikatny róż (mieszkanie ma 3 m wysokości). Lekkości w aranżacji kuchni dodała biało-metaliczna zabudowa niewykończona cokołem. Prymat nowoczesności w kuchni przełamuje drewniana podłoga. Do niej Ola również się „dokopała”. Co dalej? – Teraz odnawiam drewniane krzesło. Zestawię je z plastikowymi – deklaruje pełna zapału.

Mała kuchnia fusion

Beton, kolorowe tworzywo sztuczne i naturalne drewno. Współczesna grafika i stylizowane na retro baterie. Eklektyzm poparty graficznym doświadczeniem Oli dał dynamiczny i świeży efekt. Wnętrze aż wibruje od wiosennych barw.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE