Metamorfoza kuchni: od wnętrza bez wyrazu do angielskiego szyku

2014-12-11 12:54

Metamorfoza kuchni, która z ciemnego wnętrza bez wyrazu, wykreuje prawdziwą wnętrzarską perełkę w stylu angielskim? To jest możliwe! Niewielkim nakładem sił i niewielkimi kosztami. Prezentujemy niesamowitą metamorfozę kuchni, za którą odpowiada Iwona Kurkowska ze studia Decolatorium. Musicie to zobaczyć!

Spis treści

  1. Projekt kuchni w stylu angielskim
  2. Metamorfoza kuchni KROK PO KROKU
  3. Metamorfoza wnętrza na medal

Kuchnia to serce każdego domu. Z uwagi na to projekt kuchni powinien być absolutnie bez zarzutu, a kuchenne wnętrze idealnie dostosowane do naszych potrzeb. Z wymarzoną sytuacją mamy do czynienia wówczas, gdy funkcjonalność przestrzeni idzie w parze z nienaganną estetyką. Właśnie taka jest kuchnia po metamorfozie, za którą odpowiada studio Decolatorium.

Projekt kuchni w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim wyróżnia się nienaganną estetyką i przywodzi na myśl ponadczasowy szyk i elegancję. Wnętrza utrzymane w angielskiej stylistyce są połączeniem nowoczesności z tradycją. W tak zaaranżowanych przestrzeniach nie może zabraknąć białych stylizowanych mebli, które będą absolutnym wyróżnikiem stylu. Do tego, naturalne materiały i jasne kolory, najlepiej z dominacją czystej bieli. Takie połączenie w metamorfozie kuchni sprawi, że wnętrze zyska na lekkości, a jednocześnie będzie absolutną ikoną stylu i elegancji.

Metamorfoza kuchni KROK PO KROKU

Dokładnie takie rozwiązania znalazły zastosowanie w metamorfozie kuchni, która z ciemnego wnętrza bez wyrazu stworzyła absolutną ikonę angielskiego stylu. Zakres prac budowlanych obejmował przede wszystkim skucie niektórych partii kafli i pomalowanie ścian w kuchni. W metamorfozie wnętrza wykorzystano meble, w których przemalowano fronty szafek na czystą biel praz wymieniono gałki. W efekcie meble kuchenne nabrały wyjątkowej lekkości i idealnie wpasowały się w angielską stylistykę wnętrza. Wyjątkowego charakteru przestrzeni, a jednocześnie jednym z głównym jej ozdobników, jest oryginalny regał na wino, który został zrobiony z modelu Expedit Ikea. Oryginalny mebel w kolorze brzozy, celem idealnego wpasowania go w aranżację, został przemalowany na kolor biały. Dodatkowo, dorobiono do niego poprzeczne półki, dzięki którym dostęp do butelek z trunkami jest o wiele łatwiejszy, a regał zyskuje na oryginalności.

Metamorfoza wnętrza na medal

Część jadalnianą w niewielkim wnętrzu kuchennym wyznacza biały okrągły stół z krzesłami pokrytymi subtelnymi pokrowcami. Strefa ta została zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie dużego okna. W ostatecznym wyrazie metamorfozy kuchni niemałe znaczenie ma także subtelna dekoracja okna. Całość prezentuje się niezwykle delikatnie i urzeka subtelnością, a w pojedynczych akcentach można doszukać się nieco romantyzmu. Jasne wnętrze wypełnia optymizmem i jest najlepszym dowodem na zamiłowanie do prostej elegancji.

Kontakt z pracownią:

DecolatoriumIwona KurkowskaTelefon: +48 606 471 383www.decolatorium.blogspot.com

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE