Metamorfoza kuchni: od wnętrza bez wyrazu do angielskiego szyku

2014-12-11 12:54

Metamorfoza kuchni, która z ciemnego wnętrza bez wyrazu, wykreuje prawdziwą wnętrzarską perełkę w stylu angielskim? To jest możliwe! Niewielkim nakładem sił i niewielkimi kosztami. Prezentujemy niesamowitą metamorfozę kuchni, za którą odpowiada Iwona Kurkowska ze studia Decolatorium. Musicie to zobaczyć!

Kuchnia to serce każdego domu. Z uwagi na to projekt kuchni powinien być absolutnie bez zarzutu, a kuchenne wnętrze idealnie dostosowane do naszych potrzeb. Z wymarzoną sytuacją mamy do czynienia wówczas, gdy funkcjonalność przestrzeni idzie w parze z nienaganną estetyką. Właśnie taka jest kuchnia po metamorfozie, za którą odpowiada studio Decolatorium.

Projekt kuchni w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim wyróżnia się nienaganną estetyką i przywodzi na myśl ponadczasowy szyk i elegancję. Wnętrza utrzymane w angielskiej stylistyce są połączeniem nowoczesności z tradycją. W tak zaaranżowanych przestrzeniach nie może zabraknąć białych stylizowanych mebli, które będą absolutnym wyróżnikiem stylu. Do tego, naturalne materiały i jasne kolory, najlepiej z dominacją czystej bieli. Takie połączenie w metamorfozie kuchni sprawi, że wnętrze zyska na lekkości, a jednocześnie będzie absolutną ikoną stylu i elegancji.

Metamorfoza kuchni KROK PO KROKU

Dokładnie takie rozwiązania znalazły zastosowanie w metamorfozie kuchni, która z ciemnego wnętrza bez wyrazu stworzyła absolutną ikonę angielskiego stylu. Zakres prac budowlanych obejmował przede wszystkim skucie niektórych partii kafli i pomalowanie ścian w kuchni. W metamorfozie wnętrza wykorzystano meble, w których przemalowano fronty szafek na czystą biel praz wymieniono gałki. W efekcie meble kuchenne nabrały wyjątkowej lekkości i idealnie wpasowały się w angielską stylistykę wnętrza. Wyjątkowego charakteru przestrzeni, a jednocześnie jednym z głównym jej ozdobników, jest oryginalny regał na wino, który został zrobiony z modelu Expedit Ikea. Oryginalny mebel w kolorze brzozy, celem idealnego wpasowania go w aranżację, został przemalowany na kolor biały. Dodatkowo, dorobiono do niego poprzeczne półki, dzięki którym dostęp do butelek z trunkami jest o wiele łatwiejszy, a regał zyskuje na oryginalności.

Metamorfoza wnętrza na medal

Część jadalnianą w niewielkim wnętrzu kuchennym wyznacza biały okrągły stół z krzesłami pokrytymi subtelnymi pokrowcami. Strefa ta została zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie dużego okna. W ostatecznym wyrazie metamorfozy kuchni niemałe znaczenie ma także subtelna dekoracja okna. Całość prezentuje się niezwykle delikatnie i urzeka subtelnością, a w pojedynczych akcentach można doszukać się nieco romantyzmu. Jasne wnętrze wypełnia optymizmem i jest najlepszym dowodem na zamiłowanie do prostej elegancji.

Kontakt z pracownią:

Decolatorium
Iwona Kurkowska
Telefon: +48 606 471 383
www.decolatorium.blogspot.com

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W maju w „M jak Mieszkanie” podajemy przepis na kuchnię – podsuwamy sprawdzone sposoby na zaaranżowanie funkcjonalnej i estetycznej strefy gotowania.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2022