Rewelacyjne sposoby na porysowane blaty kuchenne. Wykorzystaj produkty, które masz w domu

2023-02-07 10:58

Blat kuchenny jak ciągle narażony jest na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Wgłębienia i rysy nie prezentują się zbyt estetycznie. Na szczęście istnieje mnóstwo domowych patentów na zamaskowanie i wypełnienie drobnych zarysowań. Dzięki nim blaty będą wyglądać jak nowe!

kobieta przecierająca blat kuchenny
Autor: getty images

Pasta do butów

Pasta do butów w kremie czy płynie doskonale sprawdza się do maskowania wszelkich niedoskonałości obuwia – dlaczego więc nie wykorzystać jej także do blatów kuchennych?!

Wystarczy, że za pomocą cienkiego pędzelka nałożymy odrobinę pasty na rysy i wgłębienia na powierzchni blatu (dobierając odpowiedni kolor pasty). Zostawiamy do wyschnięcia, a nadmiar pasty usuwamy bawełnianym wacikiem.

Kredka do brwi

Ten sposób działa podobnie jak trik z pastą do butów. Kredkę do oczu pędzelkiem nakładamy na zarysowane fragmenty blatu i maskujemy niedoskonałości. Pamiętajmy, by dobrać odcień kredki do koloru blatu.

Wazelina

Wazelinę wcieramy w uszkodzoną powierzchnię blatu i zostawiamy na 24 godziny. Po tym czasie wazelina powinna wypełnić szczeliny i wgłębienia na blacie. Pozostaje nam tylko przetrzeć miejsce miękką szmatką, by usunąć nadmiar wazeliny. I gotowe!

Orzechy

Miękkie wnętrze orzechów takich jak włoskie, pekan czy migdały świetnie wypełniają szczeliny i zadrapania na powierzchni blatów w kuchni, a nawet paneli podłogowych!

By zamaskować rysę, bierzemy obranego orzecha i pocieramy nim delikatnie blat wzdłuż rysy aż do momentu, gdy wypełni on szczelinę.

UWAGA: lepiej nie stosować tej metody na blatach lakierowanych

Cytryna i olej

Niewielkie zadrapania wypełnimy również przy pomocy soku z cytryny i oleju roślinnego. To proste! Wystarczy zmieszać odrobinę oleju z sokiem z cytryny (1:1), zwilżyć w miksturze bawełnianą szmatkę i pocierać zarysowane miejsce do momentu, gdy przestanie być widoczne.

Bezbarwny lakier do paznokci

To świetna metoda na rysy w blatach drewnianych. Bezbarwny lakier rozcieńczamy w odrobinie spirytusu. Mieszanką delikatnie wypełniamy rysy, najlepiej przy pomocy pędzelka. Zostawiamy do wyschnięcia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE