Wszystkie stopnie wygody. Jak uprzyjemnić sobie pracę w kuchni?

2024-04-26 11:21 Materiał sponsorowany

Przygotowując posiłki potrzebujemy odpowiednio dużej przestrzeni, wygodnego dostępu do produktów spożywczych oraz akcesoriów kuchennych, a także dobrej widoczności. Wspólnie z marką Hafele sprawdziliśmy, jakie rozwiązania są w stanie maksymalnie uprzyjemnić nam pracę w kuchni.

kuchnia
Autor: materiały prasowe HAFELE

Spis treści

  1. Widoczność na 100%
  2. Porządek ponad wszystko

Widoczność na 100%

Zacznijmy od widoczności. Aranżując funkcjonalną kuchnię bardzo ważnym elementem jest odpowiednie oświetlenie strefy roboczej. To właśnie tutaj przygotowujemy posiłki, dlatego widoczność musi ułatwiać to zadanie i zapewniać bezpieczeństwo na każdym etapie gotowania.

Dlatego specjaliści marki Hafele stworzyli innowacyjny i funkcjonalny system oświetlenia meblowego Loox LED. System daje ogromne możliwości aranżacyjne – oświetlenie jesteśmy w stanie zamontować praktycznie wszędzie: wewnątrz szuflad, pod frontami górnych szafek (tak, że oświetlają blat), pod dolnymi szafkami (tworząc dodatkowe źródło światła w kuchni). Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

System oświetlenia Loox LED
Autor: materiały prasowe HAFELE System oświetlenia Loox LED

Dużą zaletą systemu Loox LED jest jego zdalna obsługa za pomocą aplikacji mobilnej. Korzystając z aplikacji możemy włączać i wyłączać poszczególne systemy świetlne, regulować natężenie światła, a także zmieniać jego kolor. Wszystko po to, by w kuchennej przestrzeni zapewnić sobie jak najlepsze warunki do pracy. Ale nie tylko, ponieważ system Loox LED z powodzeniem wykorzystamy również w innych pomieszczeniach, np. salonie czy sypialni.

System oświetlenia Loox LED
Autor: materiały prasowe HAFELE System oświetlenia Loox LED

Każdy, kto choć raz projektował swoją własną kuchnię wie, jak problematyczne mogą być szafki narożne. To przestrzeń, nad którą szczególnie trzeba się pochylić, wybierając kuchenną zabudowę. Idealnie, narożne szafki powinny zapewniać 100% widoczności i wygodny dostęp do ich zawartości. Takimi cechami odznacza się m.in. szafka narożna Nuvola wyposażona w dwie niezależnie wysuwane półki o wysokich relingach. To doskonała opcja do małych kuchni, gdzie liczy się zagospodarowanie każdego centymetra. Cichy domyk szafki Nuvola dodatkowo podnosi wygodę użytkowania.

Narożna szafka Nuvola
Autor: materiały prasowe HAFELE Narożna szafka Nuvola

Porządek ponad wszystko

Maksymalną widoczność, a także swobodę aranżacji zapewniają natomiast szuflady Matrix P w trzech wersjach kolorystycznych. Model ten oferuje sprytne rozwiązanie w postaci szuflady w szufladzie, co na pewno docenią właściciele małych kuchni i miłośnicy porządku.

W szufladach Matrix P schowamy nie tylko sztućce, garnki, produkty spożywcze, czy środki czystości. Dzięki solidnym prowadnicom o udźwigu do 70 kg, w szufladach bez problemu zmieścimy kuchenny sprzęt AGD, zgrzewki wody czy cięższe słoiki z przetworami. Dodatkową zaletą szuflad Matrix P. są podwyższone relingi zapewniające bezpieczeństwo oraz możliwość dowolnej konfiguracji wnętrza w postaci przegród i regulowanych wkładów.

Szuflada Matrix P
Autor: materiały prasowe HAFELE Szuflada Matrix P

Wysoka, wąska szafa cargo Sige 295 Materia z pięcioma obszernymi półkami pozwoli nam przechowywać większe ilości produktów spożywczych i stworzyć domową spiżarnię nawet w ciasnym, ograniczonym wnętrzu. Natomiast jej niższy odpowiednik o szerokości 15 cm, który zmieści się w najwęższym miejscu w kuchni będzie idealnym schowkiem na butelki lub dozowniki z przyprawami.

Szafka Cargo Sige 295 Materia
Autor: materiały prasowe HAFELE Szafka Cargo Sige 295 Materia

Aranżując wygodną przestrzeń w kuchni warto również pamiętać o samej konstrukcji mebli, a szczególnie o okuciach. Mały i kompaktowy podnośnik Free Space, który zyskał uznanie architektów i projektantów pomoże nam zaprojektować estetyczne i funkcjonalne szafki kuchenne w każdym rozmiarze. Okucie Free Space zajmuje jedynie 63 mm wewnątrz mebla i jest w stanie udźwignąć front do 10.7 kg, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku nawet bardzo płytkich szafek.

Podnośnik Free Space marki Hafele
Autor: materiały prasowe HAFELE Podnośnik Free Space

Ładnie urządzona i estetyczna kuchnia na pewno będzie cieszyć oczy, ale jeśli nie uwzględnimy w projekcie funkcjonalnych rozwiązań, korzystanie z takiej przestrzeni może przysporzyć wielu kłopotów. Na szczęście, dzięki kilku praktycznym rozwiązaniom możemy stworzyć kuchnię, w której przebywanie będzie czystą przyjemnością.

Więcej na stronie www.hafele.pl