Filtr podzlewozmywakowy. Prosty i niedrogi sposób na krystaliczną wodę... z kranu!

2020-05-27 20:20

Doskonale oczyszczona, zdrowa woda wolna od bakterii, wirusów, metali ciężkich czy chloru – płynąca prosto z kranu? Jak najbardziej! Wystarczy zainstalować kompaktowy filtr podzlewozmywakowy – skutecznie, wydajnie i oszczędnie wykonujący całą pracę. A dzięki temu możemy raz na zawsze pożegnać się z wodą butelkowaną ze sklepu. Rozwiązanie, które jutro będzie standardem, możesz mieć w swoim domu lub mieszkaniu już dziś.

Filtr podzlewozmywakowy. Prosty i niedrogi sposób na krystaliczną wodę... z kranu!
Autor: mat. pras. Aquaphor

Spis treści

  1. Jakie zalety ma domowy filtr do wody?
  2. Nowoczesny system filtracji – AQUAPHOR RO-101S Morion
  3. Zdrowo i ekologicznie

Jakie zalety ma domowy filtr do wody?

Woda płynąca z kranu jest coraz lepszej jakości, jednak wciąż przyda się jej odpowiednia filtracja. Wiele osób ma też obawy, czy picie takiej wody w wersji nieprzegotowanej na pewno jest bezpieczne dla zdrowia. Stąd nadal kupujemy mnóstwo wody butelkowanej, a to przekłada się na coraz większą ilość odpadów (plastik) trudnych do zutylizowania. Do tego dochodzą spore, a wydatki domowego budżetu. Dlatego warto zrobić coś dobrego dla siebie i dla środowiska, w którym żyjemy my sami i nasi bliscy. Specjalny filtr montowany pod zlewem i podłączony do baterii pozwala cieszyć się czystą oraz zdrową wodą na co dzień.

Nowoczesny system filtracji – AQUAPHOR RO-101S Morion

Kompaktowy filtr AQUAPHOR RO-101S Morion bez problemu zmieścimy w szafce pod zlewozmywakiem. W zamian zaś zyskamy stały dostęp do krystalicznie czystej wody. Filtr działa w oparciu o odwróconą osmozę, co pozwala nie tylko usunąć z wody zanieczyszczenia, wirusy i bakterie, lecz także ją zmiękczyć. Dzięki filtracji RO podczas podgrzewania wody nie wytrąca się w niej osad – przy okazji dbamy więc o dobry stan kuchennych AGD. Co więcej, woda, która płynie z kranu, jest również wzbogacona w cenne mikroelementy.

Krystalicznie czysta woda prosto z kranu! Poznaj nowoczesny filtr podzlewozmywakowy
Autor: mat. pras. Aquaphor

Filtracja w urządzeniu AQUAPHOR RO-101S Morion składa się z pięciu etapów:

1. Filtracja mechaniczna. Wkład polipropylenowy wyłapuje i usuwa z wody piasek, rdzę i osady, dzięki czemu kolejne filtry mogą pracować wydajnie i skutecznie.

2. Filtracja główna wody przeznaczonej do spożycia. Wkład węglowy z zawartością jonowymiennego włókna AQUALEN™ oczyszcza ją z chloru, fenoli, metali ciężkich i produktów ropopochodnych. Nie pozwala przedostać się zanieczyszczeniom o wymiarach powyżej 3 mikronów.

3. Filtracja osmotyczna. Membrana odwróconej osmozy zatrzymuje najdrobniejsze zanieczyszczenia, w tym wirusy i bakterie, a jednocześnie zmiękcza wodę. Dzięki temu nie pozostawia ona osadu. Filtracja RO jest najdokładniejszą dostępną metodą uzdatniania wody.

4. i 5. Uzdatnianie końcowe i mineralizacja wody. Na filtracji nie kończy się praca urządzenia. Woda wzbogacana jest jeszcze w odpowiednie ilości minerałów (wapń i magnez). Ma więc dobroczynny wpływ na organizm człowieka, a ponadto reguluje procesy fizjologiczne.

Efektem działania tego rozbudowanego zestawu filtrów jest woda oczyszczona z zanieczyszczeń takich jak:

Wirusy i bakterie (99,99% skuteczności w ochronie przeciwbakteryjnej i przeciwwirusowej!)● Metale ciężkieArsen● Azotany, azotyny Sole wapnia i magnezu (kamień)● Aktywny chlorZwiązki organiczneŻelazo koloidalneFarmaceutyki (antybiotyki, hormony)

A jednocześnie ta zmiękczona woda ma zoptymalizowane parametry zawartości minerałów niezbędnych dla zdrowia człowieka.

Zdrowo i ekologicznie

Perfekcyjnie oczyszczona woda to przede wszystkim samo zdrowie (wolność od mikrobów bytujących w wodzie, metali ciężkich i innych zanieczyszczeń), a przy tym lepszy smak i wygląd potraw czy napojów. Warto bowiem pamiętać, że nawet nieznaczne zanieczyszczenie wody może niekorzystnie wpływać na walory smakowe dań.

Ponadto filtry opracowane przez firmę AQUAPHOR są przyjazne dla środowiska. Do produkcji tych kompaktowych systemów używane są materiały pozbawione wszelkich szkodliwych substancji. Wyróżniają się one najniższym na rynku wskaźnikiem zużycia wody płuczącej membranę, która jest odprowadzana do ścieków. Dzięki systemowi Click & Turn wymiana filtrów w zestawach Morion jest szybka i bezpieczna oraz nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Zestaw wkładów wystarczający na 6 miesięcy pozwala przefiltrować ilość wody odpowiadającą aż 1200 szt. plastikowych butelek wody. To najlepiej uświadamia, ile mniej odpadów trafi do środowiska. Obecnie Morion jest najnowocześniejszym i najbardziej kompaktowym systemem domowej filtracji RO na świecie.

Więcej na www.aquaphor.pl oraz http://specjalisci.aquaphor.pl/

Warto wiedzieć
Krystalicznie czysta woda prosto z kranu! Poznaj nowoczesny filtr podzlewozmywakowy

Autor: mat. pras. Aquaphor

Czym jest odwrócona osmoza?

System odwróconej osmozy oparty jest na membranie zbudowanej z wielu warstw półprzepuszczalnego materiału. Materiał ten ma małe otwory, przez które przeciśnie się jedynie woda. Wszystkie pozostałe zanieczyszczenia, jak bakterie, wirusy czy metale ciężkie, nie mogą przez nie przejść i zostają odfiltrowane. W taki prosty sposób uzyskujemy czystą i smaczną wodę, którą możemy się cieszyć w domu.

Jak nazwa wskazuje jest to system, czyli coś złożonego. Niemniej kompaktowy filtr AQUAPHOR RO-101S Morion został optymalizowany i mieści się w szafce kuchennej. Zajmuje mniej miejsca niż np. kosz na śmieci, więc powinien bez problemu zmieścić się w każdej, choćby najmniejszej kuchni. Montaż też jest prosty – przedstawia go poniższy film.   

Krystalicznie czysta woda prosto z kranu! Poznaj nowoczesny filtr podzlewozmywakowy
Autor: mat. pras. Aquaphor