Projekt kuchni: minimalistyczna kuchnia w bieli i szarości

2014-09-12 16:52

Czy aranżacja kuchni w stylu minimalistycznym musi być monotonna? Nie! Oto projekt kuchni z szarymi ścianami, surową, acz ciekawą zabudową i fantazyjnymi płytkami ceramicznymi na ścianie, który cię o tym przekona!

Aranżacja kuchni według projektu Agnieszki Morawiec zastąpiła wystrój wnętrza przypominającego skansen z lat 50. Królowały w nim boazeria, różowe płytki w kwiatki, radziecka kuchenka gazowa i wentylator ze sznurkiem. Wszystko to zamienione zostało na minimalistyczny projekt kuchni z niezwykle praktyczną zabudową i nowoczesnym wykończeniem.

Projekt kuchni: aranżacja praktyczna i z pomysłem

Przedstawiona w galerii zdjęć kuchnia jest dość wąskim pomieszczeniem, dlatego, wybierając rodzaj zabudowy kuchennej, właściciele zdecydowali się na zabudowę w kształcie litery L, usytuowaną po lewej stronie od wejścia. Dzięki temu po prawej stronie zmieściły się jeszcze kącik jadalny i lodówka we wnęce pod oknem. Wszystkie szafki kuchenne, oprócz narożnej i tej przy oknie, są otwierane do góry, a typowe uchwyty zostały zastąpione bardziej nowoczesnymi frezami. Wysoka pojemna szafa przy oknie kryje w sobie między innymi suszarkę na pranie i deskę do prasowania. Fronty szafek kuchennych to gładkie białe i szare powierzchnie, które wtapiają się kolorystycznie w ściany, co powiększa optycznie wnętrze, sprawiając, że kuchnia wydaje się bardziej przestronna. Ponadto różnorodność kolorystyczna zabudowy tworzy również interesujący efekt wizualny w aranżacji kuchni – ich współgranie powoduje, że płaszczyzna ściany ożywa. Minimalizm aranżacji kuchni podkreślony jest dzięki temu, że sprzęty (piekarnik, zmywarka i okap) nie są widoczne w zabudowie. Elementy te zestawione są z szarym blatem z płyty laminowanej w ciemniejszym odcieniu szarości, który wyglądem przypomina kamienny oraz z płytkami ceramicznymi z ryflowanym wzorem. Faktura płytek tworzy efektowną grę światłocieniową, która nadaje aranżacji kuchni charakteru. Całości dopełniają nowoczesne dodatki dekoracyjne i drobne elementy wyposażenia. Do spodu szafek wiszących zamocowane zostały punktowe reflektorki, które oświetlają ciąg roboczy i budują ciepły nastrój w pomieszczeniu. Podobną rolę spełniają rośliny na stoliku i parapecie – sprawiają, że kuchnia jest przytulna.