Jak zorganizować przechowywanie w kuchni? 10 fenomenalnych pomysłów

2024-01-09 9:50

Bałagan w kuchni to prosta droga do frustracji, kiedy czas nas goni, a my nie możemy niczego znaleźć i toniemy w mnogości przedmiotów. Zobacz, jak zorganizować przechowywanie w kuchni. Oto nasze genialne patenty na wagę złota, które sprawdzą się nie tylko w dużej, ale przede wszystkim małej kuchni.

Spis treści

  1. Pomysły na przechowywanie nad wyspą kuchenną
  2. Jak utrzymać porządek w szufladach?
  3. Wózek kuchenny na kółkach. Niezastąpiony pomocnik
  4. Organizator do zlewu? Czemu nie!
  5. Kącik kawowy w kuchni
  6. Nietypowe miejsce do przechowywania w kuchni. Kratka na ścianie
  7. Cargo do szafki narożnej
  8. Spiżarnia w kuchni
  9. Reling kuchenny. Co powiesić na relingu w kuchni?
  10. 10 fenomenalnych pomysłów a przechowywanie w kuchni. Zdjęcia

Pomysły na przechowywanie nad wyspą kuchenną

Półki albo wręcz cały regał – dzięki nim oszczędzisz miejsce w kuchennej zabudowie. Półki zamów przejrzyste, np. ze szkła bezpiecznego lub metalowej kratki. Chodzi bowiem o wizualną lekkość oraz o to, by rzeczy były widoczne.

Kuchnia
Autor: serwis prasowy marki Marbodal Na zdj. kolekcja mebli Signatur Sandell, wiszący regał: z metalu i szkła, zintegrowany z okapem, marbodal.se

Jak utrzymać porządek w szufladach?

Za pomocą specjalnych wkładek! Gołym okiem widać, że zdają egzamin. Wszystko jest na swoim miejscu, nic się nie przesuwa, nie niknie w czeluści nawet najgłębszej szuflady. Bez problemu dopasujesz je do wymiarów mebla oraz, oczywiście, twoich potrzeb.

Szuflada kuchenna
Autor: serwis prasowy marki Peka

Wózek kuchenny na kółkach. Niezastąpiony pomocnik

Poręczny, na kółkach, by łatwo i szybko można było przysunąć go do blatu bądź stołu (wtedy posłuży do serwowania dań i napojów). Pomocnik na zdjęciu jest metalowy, w stylu, który wkomponujesz w kuchenny i salonowy anturaż.

Barek
Autor: serwis prasowy marki IB Laursen

Organizator do zlewu? Czemu nie!

Jak najbardziej! Zaprojektowano je w modelu marki Franke. Mieszczą się w nich nóż, deska do krojenia i durszlak, czyli to, z czego stale się korzysta przy przygotowywaniu posiłków. Praca przebiega sprawnie jak przy taśmie produkcyjnej.

Zlewozmywak
Autor: serwis prasowy marki Franke

Kącik kawowy w kuchni

Poszczególne części zabudowy przeznacz na naczynia i akcesoria tematycznie posegregowane. W module Rivana zgrupowano naczynia i sprzęty przydatne do przygotowywania ciepłych i zimnych napojów. Dla wygody półka nad szufladami służy za blat, jest oświetlona, a drzwi po otwarciu chowają się po bokach szafy.

Kuchnia
Autor: serwis prasowy jke-design.no

Nietypowe miejsce do przechowywania w kuchni. Kratka na ścianie

Naprawdę dobry sposób, by zmieścić w jednym miejscu sporo rzeczy, mieć możliwość częstych zmian konfiguracji, dowieszania nowych przedmiotów. Dla równowagi między stroną praktyczną a estetyczną warto jednak ograniczyć kolorystykę całej ekspozycji do np. trzech barw.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy lagerhaus.com

Cargo do szafki narożnej

Dzięki profesjonalnemu systemowi cargo, jak np. temu na zdj. powyżej, wykorzystasz co do centymetra przestrzeń w szafce narożnej. I, bez męczącego zagłębiania się w niej, sięgniesz po każdą potrzebną ci rzecz. Wystarczy jeden prosty ruch, by wysunąć półki na zewnątrz zabudowy.

Są przeznaczone do frontów o szer. 45, 50 i 60 cm, mają antypoślizgową powierzchnię, każdy „poziom” wytrzymuje obciążenie do 25 kg.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy marki Salony Agata

Spiżarnia w kuchni

Coraz częściej wraca się do niej w projektach kuchni, jeśli oczywiście metraż na to pozwala. Spiżarnię łatwo wydzielisz ściankami z płyt g-k, fornirowanych, OSB – w zależności od stylu aranżacji.

Zwróć uwagę, że do schowka na zdj. prowadzą drzwi przeszklone, by światło wpadające przez okno w spiżarni doświetliło resztę kuchni.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy marki Ballingslöv

Reling kuchenny. Co powiesić na relingu w kuchni?

Świetnie się sprawdza nie tylko nad blatem roboczym. Na ścianie możesz go też zastąpić dłuższym drążkiem do szafy ubraniowej albo ładnym karniszem. Jedno zastrzeżenie – wiszące przedmioty tworzą małe aranżacje, niech nie zabraknie im uroku.

Przechowywanie w kuchni
Autor: serwis prasowy marki Nordal
Przechowywanie w kuchni | Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię

10 fenomenalnych pomysłów a przechowywanie w kuchni. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak zaplanować przechowywanie w kuchni? Zdjęcia i inspiracje

Kuchnia sprzed lat. Czy wiesz co to jest?

Pytanie 1 z 10
Małdrzyk to: