Jak najlepiej przechowywać wino? Wybierz profesjonalną chłodziarkę do wina

2021-02-03 7:16
VESTRFROST chłodziarka do wina
Autor: materiały prasowe Vestfrost Chłodziarka do wina WFG18 marki Vestfrost

Przechowywanie wina jest sprawą niezwykle istotną - wie o tym każdy miłośnik tego trunku. Odpowiednie miejsce i temperatura wpływają na smak i aromat wina, dlatego warto zastanowić się nad zakupem chłodziarki do wina. Vestfrost, ceniona duńska marka wprowadza właśnie na polski rynek kolejną chłodziarkę do wina z cieszącej się ogromną popularnością linii FUNCTION+. Model WFG18, dostępny w sprzedaży od lutego, przypadnie do gustu wszystkim pasjonatom wina. Urządzenie o pojemności 19 butelek wyróżnia elegancki design oraz szereg rozwiązań technologicznych, które dbają o idealny smak, aromat i kolor przechowywanych trunków.

Liczy się to, jak przechowujemy wino

Według najnowszych danych firmy Nielsen sprzedaż wina w Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy (do października 2020 r.) przekroczyła rekordową kwotę 3,5 mld zł. Dziś przeciętny Polak wypija około 3,5 litra wina rocznie, a branża notuje wzrost na poziomie 5-7% w ciągu roku - to jeden z najlepszych wyników w Europie. Obok sprzedaży niezwykle dynamicznie rozwija się również kultura jego picia.

Jednym z elementów wpływających bezpośrednio na to doświadczenie jest sposób przechowywania wina, które aby rozwijać się harmonijnie potrzebuje spokoju i stabilności. Wstrząsanie zaburza proces dojrzewania wina i tworzy osady. Korkowane wina są z kolei szczególnie narażone na zewnętrzne zapachy, ponieważ przez wilgotny korek dostają się one prosto do butelki, co wpływa negatywnie na smak trunku. Wino przed podaniem potrzebuje również „odpocząć” i przystosować się do nowych warunków. Pewnym rozwiązaniem dla osób ceniących pełny, głęboki i niczym niezaburzony smak wina jest wybór profesjonalnej chłodziarki do jego przechowywania.

chłodziarka do wina
Autor: materiały prasowe Vestfrost Chłodziarka do wina WFG18 marki Vestfrost

Chłodziarka do wina Vestfrost WFG18

Model WFG18 to nowa propozycja marki Vestfrost. Urządzenie pomieści 19 butelek i zajmuje niewiele miejsca (szer. 29,5 głęb. 56,1 wys. 82-87,5 cm) - świetnie sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również salonie. Elegancką, prostą formę chłodziarki podkreślają metalowe półki z dębowym frontem oraz energooszczędne oświetlenie LED. Wygodnym rozwiązaniem dla użytkowników jest opcja zmiany kierunku otwierania drzwi. Uwagę zwracają również przyciemniane drzwi z filtrem UV, który chroni wino przed negatywnym wpływem promieni słonecznych na jego kolor i aromat. Urządzenie obejmuje zakres temperatur od 5 do 18°C - bez obaw można w niej przechowywać różne gatunki wina.

Chłodziarki do wina Vestfrost wyposażone są w niezawodną technologię chłodzenia - chłodzenie kompresorowe. Pozwala ona na stałą kontrolę temperatury, a także szybkie przywrócenie temperatury po otwarciu drzwi. Dodatkowym rozwiązaniem, które minimalizuje powstanie osadów w winie jest technologia tłumienia drgań kompresora. Producent zadbał również o bezpieczeństwo. W urządzeniu zastosowano element grzewczy, który utrzymuje stabilność temperatury, nawet w sytuacji, kiedy temperatura na zewnątrz jest niższa niż ta w środku. Wyjątkowym rozwiązaniem jest również filtr z aktywnym węglem, który dba o idealny smak wina pochłaniając wszelkie niepożądane zapachy wewnątrz chłodziarki.

Chłodziarka do wina WFG18 dostępna jest tylko u autoryzowanych przedstawicieli marki Vestfrost. Cena: 3999 zł.

chłodziarka do wina
Autor: materiały prasowe Vestfrost Chłodziarka do wina WFG18 marki Vestfrost
chłodziarka do wina
Autor: materiały prasowe Vestfrost Chłodziarka do wina WFG18 marki Vestfrost

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021