Jak najlepiej przechowywać wino? Wybierz profesjonalną chłodziarkę do wina

2021-02-03 7:16

Przechowywanie wina jest sprawą niezwykle istotną - wie o tym każdy miłośnik tego trunku. Odpowiednie miejsce i temperatura wpływają na smak i aromat wina, dlatego warto zastanowić się nad zakupem chłodziarki do wina. Vestfrost, ceniona duńska marka wprowadza właśnie na polski rynek kolejną chłodziarkę do wina z cieszącej się ogromną popularnością linii FUNCTION+. Model WFG18, dostępny w sprzedaży od lutego, przypadnie do gustu wszystkim pasjonatom wina. Urządzenie o pojemności 19 butelek wyróżnia elegancki design oraz szereg rozwiązań technologicznych, które dbają o idealny smak, aromat i kolor przechowywanych trunków.

VESTRFROST chłodziarka do wina
Autor: materiały prasowe Vestfrost Chłodziarka do wina WFG18 marki Vestfrost

Spis treści

  1. Liczy się to, jak przechowujemy wino
  2. Chłodziarka do wina Vestfrost WFG18

Liczy się to, jak przechowujemy wino

Według najnowszych danych firmy Nielsen sprzedaż wina w Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy (do października 2020 r.) przekroczyła rekordową kwotę 3,5 mld zł. Dziś przeciętny Polak wypija około 3,5 litra wina rocznie, a branża notuje wzrost na poziomie 5-7% w ciągu roku - to jeden z najlepszych wyników w Europie. Obok sprzedaży niezwykle dynamicznie rozwija się również kultura jego picia.

Jednym z elementów wpływających bezpośrednio na to doświadczenie jest sposób przechowywania wina, które aby rozwijać się harmonijnie potrzebuje spokoju i stabilności. Wstrząsanie zaburza proces dojrzewania wina i tworzy osady. Korkowane wina są z kolei szczególnie narażone na zewnętrzne zapachy, ponieważ przez wilgotny korek dostają się one prosto do butelki, co wpływa negatywnie na smak trunku. Wino przed podaniem potrzebuje również „odpocząć” i przystosować się do nowych warunków. Pewnym rozwiązaniem dla osób ceniących pełny, głęboki i niczym niezaburzony smak wina jest wybór profesjonalnej chłodziarki do jego przechowywania.

chłodziarka do wina
Autor: materiały prasowe Vestfrost Chłodziarka do wina WFG18 marki Vestfrost

Chłodziarka do wina Vestfrost WFG18

Model WFG18 to nowa propozycja marki Vestfrost. Urządzenie pomieści 19 butelek i zajmuje niewiele miejsca (szer. 29,5 głęb. 56,1 wys. 82-87,5 cm) - świetnie sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również salonie. Elegancką, prostą formę chłodziarki podkreślają metalowe półki z dębowym frontem oraz energooszczędne oświetlenie LED. Wygodnym rozwiązaniem dla użytkowników jest opcja zmiany kierunku otwierania drzwi. Uwagę zwracają również przyciemniane drzwi z filtrem UV, który chroni wino przed negatywnym wpływem promieni słonecznych na jego kolor i aromat. Urządzenie obejmuje zakres temperatur od 5 do 18°C - bez obaw można w niej przechowywać różne gatunki wina.

Chłodziarki do wina Vestfrost wyposażone są w niezawodną technologię chłodzenia - chłodzenie kompresorowe. Pozwala ona na stałą kontrolę temperatury, a także szybkie przywrócenie temperatury po otwarciu drzwi. Dodatkowym rozwiązaniem, które minimalizuje powstanie osadów w winie jest technologia tłumienia drgań kompresora. Producent zadbał również o bezpieczeństwo. W urządzeniu zastosowano element grzewczy, który utrzymuje stabilność temperatury, nawet w sytuacji, kiedy temperatura na zewnątrz jest niższa niż ta w środku. Wyjątkowym rozwiązaniem jest również filtr z aktywnym węglem, który dba o idealny smak wina pochłaniając wszelkie niepożądane zapachy wewnątrz chłodziarki.

Chłodziarka do wina WFG18 dostępna jest tylko u autoryzowanych przedstawicieli marki Vestfrost. Cena: 3999 zł.

chłodziarka do wina
Autor: materiały prasowe Vestfrost Chłodziarka do wina WFG18 marki Vestfrost
chłodziarka do wina
Autor: materiały prasowe Vestfrost Chłodziarka do wina WFG18 marki Vestfrost