Gadżety kuchenne - wybieramy nowoczesne akcesoria do kuchni

2016-04-14 13:10 Magda Lewandowska
Gadżety do kuchni: nowoczesne akcesoria kuchenne
Autor: archiwum

Gadżety kuchenne to pomocne, pomysłowe i nowoczesne akcesoria do kuchni. Gadżety kuchenne pojawiają się w programach kulinarnych, na blogach, my wybraliśmy wyposażenie kuchni, które przyda się do gotowania, przechowywania i serwowania potraw. Oto gadżety do nowoczesnej kuchni.

Gadżety kuchenne są zazwyczaj niewielkie, poręczne i bardzo pomysłowe, ale przede wszystkim niezwykle przydatne podczas przyrządzania i serwowania posiłków. Słowo gadżet zwykle kojarzy się z czymś niepoważnym, raczej „do zabawy”, ale tym razem jest inaczej. Chcemy zaprezentować różne kuchenne akcesoria, które nie zabiorą dużo miejsca na blacie czy w szufladzie, a są naprawdę pomocne. Podzieliliśmy gadżety do kuchni na trzy rodzaje: przyrządzanie, gotowanie (smażenie) oraz serwowanie. A oto i pomocne, a jakże proste wyposażenie kuchni i wcale nie chodzi o roboty kuchenne czy im podobne, wykorzystujące energię elektryczną.

Gadżety kuchenne: przygotowywanie i przechowywanie

Potrzebujesz wycisnąć sok z ½ limonki, a może w przepisie jest zaledwie jej łyżeczka? Po co więc uruchamiać od razu elektryczną wyciskarkę, wystarczy mała, ręczna. A co zrobić z drugą połówką, żeby nie wyschła? Są na to specjalne małe pojemniki, w których doskonale się zmieści i można trzymać ją przez pewien czas w lodówce, podobnie jest z cytryną. Albo czosnek – wykorzystujesz dwa-trzy ząbki, a reszta wysycha. Nie, można go zamknąć w specjalnym pojemniku i trzymać w lodówce, a jego zapachem nie przejdą inne produkty.

A co z obieraniem i krojeniem? Nic tak wygodnie i szybko nie pozbawi skórek warzyw czy owoców jak obieraczki z wyprofilowanym uchwytem i ostrzami, które pozwalają to robić zarówno „od siebie”, jak i „do siebie”. W końcu każdy ma swoja technikę. Ścieranie warzyw na surówkę nie musi wymagać kilku urządzeń, skoro można mieć 3-4 w jednym oraz od razu pojemnik, moździerz i rozdrabniacz do ziół, a w dodatku wystarczy włożyć jedno w drugie i zabierze zaledwie minimum miejsca w kuchennej szafce bądź szufladzie. Na dodatek nowoczesne gadżety kuchenne są estetycznie wykonane, wiele z nich wręcz designerskie, w ładnej kolorystyce i z materiałów najwyższej jakości, nawet gdy jest to tworzywo sztuczne.

Zobacz też:

Akcesoria kuchenne: sprytne sposoby przechowywania

Akcesoria kuchenne na lato i upały

Designerskie akcesoria kuchenne

Gadżety do kuchni: gotowanie i serwowanie potraw

W tym przypadku także możemy mówić o akcesoriach, które mają ułatwiać pracę w kuchni. Jedna pokrywka może ograniczyć pryskanie tłuszczu ze smażonych produktów, a w razie potrzeby chronić przed rospryskiwaniem bitej śmietany. Bardzo ważny jest także czas spędzany w kuchni, jak też oszczędność gazu albo energii elektrycznej. Wszelkiego rodzaju wkłady pozwolą gotować kilka potraw jednocześnie w tym samym naczyniu, wiele z nich robionych jest z coraz bardziej popularnego silikonu lub też z nierdzewnej stali wysokiego gatunku. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę również sposób serwowania - podajesz na stół w tym samym naczyniu - to oszczędność choćby wody do zmywania.

Stylowe gadżety kuchenne z silikonu

Łatwość posługiwania się silikonowymi formami do wypieków powoduje, że z zupełnie innym nastawieniem podchodzimy do pracy w kuchni. Okazuje się, że pieczenie może być łatwe i przyjemne. Z wysokiej jakości silikonu, do powierzchni którego nie przywiera ciasto mogą być wykonane formy do pieczenia tradycyjnych bab drożdżowych, foremki do muffinó, jak również formy do jadalnych ozdób z czekolady.

Nowoczesne akcesoria do kuchni ze stali

Gadżety kuchenne ze stali teraz również są w nowoczesnym wydaniu. Mają nie tylko wyjątkowe kształty, ale i specjalne powłoki, które ułatwiają wyjmowanie gotowych ciast z formy. Nieoceniona jest również łatwość mycia takich form. Dostępne są również foremki do wycinania kruchych ciasteczek w rnzch kształtach. Takie ciasteczka możemy również wykorzystać do dekoracji mazurków, których bazą jest kruche ciasto. Ciekawym pomysłem są formy do pieczenia bab 3D w różnych kształtach. Nowością są formy do ciasteczek, którymi można dekorować brzeg filiżanki lub kubka – coś dla małych i dużych łasuchów.

Kolorowe dodatki do ciast

W sklepach dostępne również są dodatki spożywcze do dekoracji naszych domowych wypieków. Są to różnokolorowe i w różnych kształtach posypki cukrowe czy barwniki do lukru i kremów. Dzięki wykorzystaniu takich dodatków nasze domowe ciasta staną się piękne i kolorowe, w niczym nie będą ustępowały gotowym, kupowanym w cukierni. A nawet jeśli wzór na placku nie będzie idealnie równy, to tym lepiej, bo będzie to oznaczało, że jest zrobiony przez nas i dla naszych gości.

Znajdź gadżety kuchenne dla siebie w naszych galeriach: