Kuchnia w stylu prowansalskim. Meble kuchenne prowansalskie - ZDJĘCIA

2024-02-15 9:30

Projekt kuchni w stylu prowansalskim był dobrze przemyślany i jeszcze lepiej wykonany. Ewa Strebejko i Mieczysław Hryniewicz to smakosze życia, rozmiłowani w celebrowaniu chwili. Zaprosili nas do swojego mieszkania i pokazali, jak wygląda ich kuchnia, czyli najważniejsze miejsce w domu. Kuchnia jest piękna, przestronna i urządzona ze smakiem. Aranżacja kuchni utrzymana jest w stylu prowansalskim.

Spis treści

  1. Kuchnia w stylu prowansalskim
  2. Meble w stylu prowansalskim
  3. Styl prowansalski w kuchni: inspiracje

Marzył im się adres cichy i spokojny, a zarazem bliższy stolicy, z którą są zawodowo związani. Poznań był strzałem w dziesiątkę. Od razu wzięli się za urządzanie domu i jako pierwsza powstała kuchnia. Tworząc projekt kuchni, kierowali się staropolską maksymą "Gość w dom, Bóg w dom". Widać to na pierwszy rzut oka.

Styl prowansalski jest bardzo widoczny, a aranżacja kuchni robi wrażenie. Kuchnię, jak i cały dom, urządzili sami. Jak mówią, styl prowansalski w kuchni tworzą głównie stylowe meble robione na zamówienie i dodatki kupione we Francji lub pochodzące z targów staroci. Ta kuchnia na pewno jest oryginalna, a styl prowansalski został bardzo dobrze oddany.

Kuchnia w stylu prowansalskim

Kuchnia jako pierwsza została urządzona w nowym domu. Jak sami mówią, nie mogło być inaczej. Gospodarze podkreślają obecność stylu prowansalskiego. Zauważają też, że projekt kuchni w takim stylu ma wszelkie udogodnienia. Projekt kuchni obejmował szerokie blaty kuchenne, a obok nich wyspę. Kuchnia z wyspą ma dodatkowe miejsce do pracy lub idealne na "szwedzki stół". Dzięki takim rozwiązaniom kuchnia spełnia wszystkie ich oczekiwania.

Meble w stylu prowansalskim

Projekt kuchni w stylu prowansalskim nie mogłaby być kompletna bez odpowiednich mebli. Dlatego meble kuchenne są stylowe. Eklektyczny kredens Ewa wypatrzyła w wiejskim komisie pod Gorzowem. Zapłaciła za niego - jak wspomina - równowartość dwóch kostek masła. Wnętrze mebla skrywa kuchenne skarby: bogaty zbiór kieliszków, sztućce i wazy.

Nad kuchnią kaflową na olchowej półce stoi kolekcja mleczników. Ewa nie wyobraża sobie, by nalewać mleko do kawy prosto z kartonu. Mleczniki o różnych formach i metrykach pochodzą przede wszystkim z francuskich, polskich i niemieckich targów staroci. Pozostałe meble kuchenne wykonano na zamówienie z malowanego drewna olchowego. Blaty są z laminatu.

Wyspa, oprócz dodatkowego miejsca do pracy, ma szafki i szuflady. Nad nią lampy na wysięgnikach – pozwalają dowolnie sterować światłem. W oknie lambrekin uszyty z delikatnego materiału w róże.

Moje Mieszkanie 2011

Styl prowansalski w kuchni: inspiracje