Piękna kuchnia modern classic. Serce Ani skradła mozaika w kształcie arabesek

2024-03-19 9:14

Gdy Ania zobaczyła próbnik z nowymi płytkami w formie arabesek, nie chciała myśleć o żadnych innych. Oprócz mozaiki ściennej nad blatem w białej kuchni królują klasyczne fronty, ciemny blat i wzorzyste płytki na podłodze. Piękna kuchnia w stylu modern classic otwarta na salon.

Spis treści

  1. Kuchnia modern classic
  2. Co na ścianę nad blatem?
  3. Elegancka sztukateria
  4. Zobacz także inne aranżacje kuchenne pełne ciekawych rozwiązań

Ania i Dominik od początku dobrze wiedzieli, czego chcą. – Poprosili o umieszczenie piekarnika na wysokości, zaplanowanie sporo miejsca do przechowywania, długi blat oraz optyczne połączenie kuchni z salonem – opowiadają Małgorzata Liebhart i Ada Skwira z WZ Studio.

Kuchnia modern classic

– Liczył się też czas – dodają właściciele. – Postanowiliśmy wykończyć mieszkanie z wyprzedzeniem, ponieważ dowiedzieliśmy się, że wkrótce zostaniemy rodzicami. Musieliśmy dopiąć wszystko na ostatni guzik, by nie stresować się tym przed porodem. Projektantki zaproponowały parze kuchnię w kształcie litery L, klasyczne jasne fronty, ciemny blat i wzorzyste płytki na podłodze.

Co na ścianę nad blatem?

By piekarnik mógł się znaleźć powyżej linii blatu, należało przerobić instalację elektryczną. Nową lokalizację otrzymał również zlewozmywak (deweloper przewidział go w narożniku, co okazało się niekorzystne w obecnym ustawieniu mebli). Prace przebiegały nad wyraz sprawnie i według planu. Jedyną niespodzianką dla wykonawcy była zmiana płytek ściennych z tradycyjnych prostokątnych na mozaikę Shield Raw Decor.

Elegancka sztukateria

– Uparłam się na nią, bo jest elegancka, niepospolita, po prostu piękna! – tłumaczy Ania. Jej kolor współgra z odcieniem szafek. – Dzięki temu osiągnęliśmy harmonijny efekt – twierdzi Małgorzata. Stylowy charakter zabudowy podkreślają fronty z ramiakami oraz gzymsy. Na uwagę zasługuje też mała wnęka za piekarnikiem. Idealna na ukrycie małych AGD.

Między szafkami a sufitem
 Małgorzata Liebhart, Ada Skwira, WZ Studio, wzstudio.pl
Małgorzata Liebhart, Ada Skwira, WZ Studio, wzstudio.pl

Aby meble kuchenne nabrały jeszcze więcej elegancji, postanowiłyśmy zwieńczyć je gzymsami. Pod sufitem zaplanowałyśmy zabudowę z gips-kartonu, do której następnie przymocowano dekoracyjną listwę marki NMC. Chcąc uniknąć dodatkowych kosztów, zdecydowałyśmy się na listwy ze styropianu (są 5–7 razy tańsze od poliuretanowych, ale przy tym mniej trwałe). Uznałyśmy, że w zupełności wystarczą przy suficie, w miejscu nienarażonym na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkową ochronę zagwarantowało im pomalowanie farbą (bez rozpuszczalników mogących naruszyć powłokę listew). Na ściany polecamy jednak sztukaterię z pianki poliuretanowej, drewna lub gipsu.

Kuchnia z jadalnią
Autor: Mariusz Bykowski Krzesła, pled, taca – BM Housing; poduszki – H&M Home

Zobacz także inne aranżacje kuchenne pełne ciekawych rozwiązań