Jak czyścić kurki w kuchence lub piekarniku: domowe sposoby na czyste kurki!

2015-11-23 20:11

Jak wyczyścić brudne kurki ekologicznymi środkami czystości? Domowe sposoby na czyste kurki to jednocześnie ekologiczne środki czystości - niezbędne w każdej kuchni sposoby szybko i efektownie uporają się z trudnym do usunięcia brudem na kurkach kuchennych. I to bez szkodliwej chemii!

Jak czyścić kurki w kuchence?
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Jak czyścić kurki: ekologiczne środki czystości
  2. Jak czyścić kurki: jak wyczyścić przestrzeń wokół kurków?

trudne do wyczyszczenia miejsca, które często omijamy czyszcząc kuchenkę lub piekarnik są kurki czyli pokrętła oraz przestrzeń pomiędzy ich ruchomą częścią a płytą kuchenki. Jeśli jest taka możliwość, dla bardziej spektakularnego efektu czyszczenia kuchenki, spróbujmy odkręcić kurki i przyjrzeć się bliżej płycie do której były mocowane. Jak wyczyścić brudne kurki ekologicznymi środkami czystości?

Jak czyścić kurki: ekologiczne środki czystości

Aby dokładnie i bez zarzutu wyczyścić kurki i przestrzeń wokół nich, powinniśmy w pierwszej kolejności zdemontować te ruchome elementy kuchenki. Odkręcone kurki umieszczamy w misce napełnionej octem winnym do wysokości w pełni je zakrywającej. Odstawiamy zanurzone w occie kurki na kilkanaście minut (do pół godziny). Po upływie wskazanego czasu, odmoczone w occie kurki doczyszczamy szczoteczką do paznokci, intensywnie pocierając. Na koniec płuczemy w wodzie i wycieramy kurki do sucha (ewentualnie pozostawiamy do samoistnego przeschnięcia na powietrzu, jeśli boimy się, aby odrobina wody nie przedostała się do mechanizmu kuchenki).

Jak czyścić kurki: jak wyczyścić przestrzeń wokół kurków?

Jak w szybki sposób usunąć nagromadzoną mieszankę tłustego brudu zza kurków kuchenki? Przygotuj butelkę ze spryskiwaczem i wypełnij ją mieszaniną ekologicznych środków czystości w proporcji: 2/3 octu winnego i 1/3 ciepłej wody. Po wstrząśnięciu mieszaniny spryskaj nią zabrudzone miejsce i pozwól by preparat działał na brud przez ok. 30-60 sekund. Następnie, za pomocą szorstkiej części gąbki do naczyń, wytrzyj do czysta spryskaną powierzchnię, upewniając się że cały brud odstał od powierzchni kuchenki. Jeśli któreś z zanieczyszczeń nadal stawia opór, spróbuj nałożyć nań czysty ocet winny z domieszką sody oczyszczonej. Nawet najbardziej zaschnięty brud nie oprze się tej domowej miksturze ekologicznych środków czystości, a nabłyszczające właściwości octu dodatkowo podniosą walor emaliowanej powierzchni kuchennego AGD!

Elegancka i jasna kuchnia od WZ Studio
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE