KUCHNIA z SALONEM w jasnych kolorach. Biel i drewno w kuchni

2013-11-07 12:51 Matylda Gruman

Kuchnia z salonem tworzy otwartą i nowoczesną przestrzeń dzienną. Aranżacja kuchni jest delikatna - jasne kolory, które coraz chętniej wybieramy do kuchni, w tym wnętrzu harmonijnie łączą wystrój wnętrz. Prezentowana kuchnia z salonem jest spójny, funkcjonalny i przede wszystkim czysty kolorystycznie.

W pierwotnej wersji kuchnia była częściowo oddzielona od salonu. Właściciele postanowili wyburzyć ścianę, powstała otwarta kuchnia z salonem. Taka aranżacja wnętrz dodała obu pomieszczeniom światła i przestrzeni. W centrum kuchni z salonem urządzili wyspę kuchenną, która od strony salonu pełni funkcję barku. Aranżacja kuchni jest nowoczesna i funkcjonalna. Cała kuchnia utrzymana jest w dwóch kolorach: bieli i bielonego dębu. Projekt kuchni miał być spójny z wystrojem salonu.

Kuchnia z salonem: projekt kuchni

Projekt kuchni z salonem przewidywał wykonanie zabudowy na wymiar. Zarówno wysoka zabudowa kuchenna, jak i panel telewizyjny w salonie wykonane są z płyty MDF fornirowanej bielonym dębem. Wyspa, niskie szafki kuchenne oraz szafa w holu zbudowane zostały z białego lakierowanego MDF-u. Podłogę w salonie pokrywa jesionowy parkiet, w kuchni i holu położono duże gresowe płytki.

Kuchnia z salonem: zabudowa na wymiar

W aranżacji kuchni z salonem dominują geometryczne kształty. Do kuchni wybrano gładkie fronty szafek w dwóch kolorach - bieli i jasnego dębu. Na wierzchu znajdują się tylko najpotrzebniejsze rzeczy (nieliczne barwne naczynia ożywiają stonowane wnętrze kuchni z salonem). Pozostałe przedmioty mieszczą się w pojemnych szufladach i szafkach, m.in. wewnątrz wyspy kuchennej. W wysokiej zabudowie kuchennej kryją się dwudrzwiowa lodówka, komin wentylacyjny, piekarnik. Projektantce zależało na spójności materiałów w kuchni i salonie, dlatego kaloryfer i parapet obłożyła taką samą płytą MDF, z której zbudowane są wyspa i niskie szafki. W oknie kuchni zawiesiła półprzezroczystą roletę rzymską - przepuszczającą światło i chroniącą przed wzrokiem sąsiadów. Na ścianie kuchni z niskimi szafkami kuchennymi znajdują się, od blatu po sufit, tafle białego szkła. W trosce o bezpieczeństwo i komfort użytkowania zastosowano szkło lacobel - odporne na wilgoć oraz wysokie temperatury.

Projekt kuchni: wyposażenie

Stołki barowe - makstudio.pl; lampa sufitowa - Massive; lampa nad wyspą - Topmet; zabudowa kuchenna, okładziny ścienne - meblenazamowienie.biz; piekarnik, płyta - Gorenje; okap - Amica; gres - Opoczno; roleta - Firanex; zlewozmywak, bateria - Pyramis.