Filtr podzlewowy w Twojej kuchni. Zadbaj o zdrowie i środowisko pijąc wodę

2021-04-01 6:12 Materiał sponsorowany

Nawodnienie jest bardzo ważne dla naszego zdrowia - lekarze rekomendują dzienną dawkę 8-10 szklanek czystej wody. Kupowanie butelkowej wody nie tylko jest kosztowne, ale i niekorzystnie wpływa na środowisko. A co jeśli obawiamy się bakterii, metali ciężkich i chloru, które może zawierać woda z kranu? Dobrą wiadomością jest to, że już dziś możemy zadbać o swoje zdrowie bez zbędnego zaśmiecania planety, instalując kompaktowy filtr podzlewowy, który doskonale oczyści wodę i co najważniejsze – nie zajmie dużo miejsca w kuchni!

Filtr podzlewozmywakowy Aquaphor
Autor: materiały prasowe AQUAPHOR

Spis treści

  1. Jakie zalety ma filtr podzlewowy?
  2. Jak dokładnie działa filtr podzlewowy AQUAPHOR RO-101S Morion?
  3. Co to jest odwrócona osmoza?
  4. Dla dobra planety
  5. Jeśli nie filtr podzmywakowy to może... dzbanek na wodę?

Jakie zalety ma filtr podzlewowy?

Filtr podzlewowy montujemy pod zlewem i podłączamy do baterii, dzięki czemu możemy cieszyć się czystą i wolną od chloru i metali ciężkich wodą każdego dnia. Kompaktowy filtr AQUAPHOR RO-101S Morion bez problemu zmieścimy w szafce pod zlewozmywakiem. W zamian zaś zyskamy stały dostęp do krystalicznie czystej wody. Filtr działa w oparciu o odwróconą osmozę, co pozwala nie tylko usunąć z wody zanieczyszczenia, wirusy i bakterie, lecz także ją zmiękczyć. Dzięki filtracji RO podczas podgrzewania wody nie wytrąca się w niej osad – przy okazji dbamy więc o dobry stan kuchennych AGD. Co więcej, woda, która płynie z kranu, jest również wzbogacona w cenne mikroelementy.

Jak dokładnie działa filtr podzlewowy AQUAPHOR RO-101S Morion?

Najpierw wkład polipropylenowy wyłapuje i usuwa z wody piasek, rdzę i inne osady. Następnie wkład węglowy z zawartością jonowymiennego włókna AQUALEN™ oczyszcza ją z chloru, metali ciężkich czy produktów ropopochodnych. Na kolejnym etapie oczyszczania membrana odwróconej osmozy zatrzymuje nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, a więc wirusy i bakterie, jednocześnie zmiękczając wodę. Warto zaznaczyć, że Filtracja RO zastosowana w urządzeniu AQUAPHOR RO-101S Morion jest najdokładniejszą dostępną metodą uzdatniania wody. Jednak filtracja to nie koniec pracy urządzenia. Po oczyszczeniu i zmiękczeniu wody, zostaje ona jeszcze wzbogacona w wapń i magnez, dwa minerały, które są kluczowe dla zdrowia człowieka.

Filtr podzlewozmywakowy Aquaphor
Autor: materiały prasowe AQUAPHOR

Co to jest odwrócona osmoza?

System odwróconej osmozy jest kluczowy w oczyszczaniu wody pitnej. Całkowicie zatrzymuje on wszelkie zanieczyszczenia z wody wodociągowej, nawet te najbardziej szkodliwe: fluorki, hormony, cysty, antybiotyki, bakterie i wirusy. Dzięki odwróconej osmozie woda zyskuje właściwości hipoalergiczne i antyoksydacyjne. Brak osadu i kamienia, który jest efektem odwróconej osmozy sprawia, że woda jest miękka i świetnie nadaje się do przygotowywania posiłków, poprawiając smak i aromat domowych potraw. Co więcej, zmiękczona woda wydłuża życie sprzętów AGD (m.in. ekspres do kawy i czajnik), ponieważ nie osiada w nich szkodliwy osad.

Filtr podzlewozmywakowy Aquaphor
Autor: materiały prasowe AQUAPHOR

Dla dobra planety

Filtry opracowane przez firmę AQUAPHOR wpływają pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale również są przyjazne dla środowiska. Do produkcji tych kompaktowych systemów używane są materiały pozbawione wszelkich szkodliwych substancji. Wyróżniają się one najniższym na rynku wskaźnikiem zużycia wody płuczącej membranę, która jest odprowadzana do ścieków. Dzięki systemowi Click & Turn wymiana filtrów w zestawach Morion jest szybka i bezpieczna oraz nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Po drugie, zestaw wkładów wystarcza na 6 miesięcy i pozwala przefiltrować ilość wody odpowiadającą aż 1200 szt. Plastikowych butelek. Korzystając z filtra podzlewowego AQUAPHOR, w ciągu jednego roku wyrzucimy aż 2400 plastikowych butelek mniej. To naprawdę imponujący wynik!

Więcej o produktach marki AQUAPHOR na stronie https://aquaphor.pl oraz https://specjalisci.aquaphor.pl/

dzbanek AQUAPHOR

Autor: materiały prasowe AQUAPHOR

Jeśli nie filtr podzmywakowy to może... dzbanek na wodę?

Zadbać o zdrowie i odpowiednie nawodnienie możemy na wiele sposobów. Oprócz kompaktowego filtra podzlewowego możemy również zaopatrzyć się w dzbanek na wodę!

Wykonany ze szkła organicznego dzbanek AQUAPHOR Onyx przypomina tradycyjny dzban na wodę, czym wyróżnia się na tle konkurencji. Mieści aż 4,2 litra wody, jest przy tym poręczny – uchwyt dobrze leży w dłoni, a dzbanek łatwo przenosić. Ze względu na ciekawą stylistykę z duszą i precyzję wykonania pięknie prezentuje się w każdej kuchni – także nowoczesnej. Dostępny jest w dwóch kolorach: białym oraz czarnym. Pokrywa typu „flip-top” pozwala nalewać wodę bez otwierania dzbanka. Ogromną zaletę AQUAPHOR Onyx stanowi specjalny filtr do wody znajdujący się w środku.

W zestawie z dzbankiem otrzymujemy filtr z wkładem magnezowym Aquaphor B25 (Mg) MAXFOR, który nie tylko oczyszcza wodę, lecz także nasyca ją dobroczynnym magnezem. Wkład zawiera specjalne włókna Aqualen, które wspomagają usuwaniem jonów metali ciężkich oraz wzmacniają działanie bakteriostatyczne filtra. Dzięki jonowymiennemu włóknu Aqualen wkład oczyszcza wodę całą swoją powierzchnią, co znacznie zwiększa wydajność filtracji. Praktyczny wskaźnik przypomina o terminowej wymianie filtra (co 2 miesiące, wydajność 200 litrów wody).

Ponadto, wkład filtrujący AQUAPHOR redukuje twardość wody i zmniejsza ilość szkodliwych substancji, które znajdują się w wodzie wodociągowej, m.in.: żelazo, ołów, rtęć, miedź, chlor, rdza, piasek, szlam czy produkty ropopodobne.

dzbanek AQUAPHOR
Autor: materiały prasowe AQUAPHOR
Prąd, gaz, woda, dostęp do drogi - co musi być na działce budowlanej?