Ostatki w domu – proste pomysły na huczne pożegnanie karnawału

2022-01-01 14:37

Ostatki to świetna okazja, aby zorganizować domowe przyjęcie dla przyjaciół. Podpowiadamy, jak imprezę na koniec karnawału przygotować bez stresu, szybko i naprawdę efektownie.

Ostatki w domu – proste pomysły na huczne pożegnanie karnawału
Autor: serwisy prasowe firm Naczynia marki Rosendahl, galerialimonka.pl

Spis treści

  1. Ostatki – impreza w dobrym stylu
  2. Zabawa ostatkowa – dekoracje mieszkania
  3. Jedzenie na zabawę – postaw na przekąski

Ostatki zaczynają się w tłusty czwartek i trwają do wtorku poprzedzającego środę popielcową. To ostatnie dni karnawału, a więc doskonały moment, aby urządzić huczną zabawę przed okresem postu poprzedzającego Wielkanoc.

Ostatki – impreza w dobrym stylu

Zanim zorganizujesz imprezę, wybierz motyw przewodni. Może to być np. kolor, zestawienie kilku barw lub motywów. Postaraj się, aby wszystkie dekoracje, którymi ozdobisz mieszkanie, miały wspólny mianownik. Jak to zrobić? Znajdź punkt zaczepienia, jedną rzecz, do której wszystko dopasujesz. Najlepiej zacząć od aranżacji stołu. Kolor lub wzór, który będzie dominował w dekoracjach, dobierz do zastawy, obrusa czy serwetek.

Zabawa ostatkowa – dekoracje mieszkania

Kiedy wybierzesz kolor lub motyw przewodni, ozdób mieszkanie dekoracjami – możesz samodzielnie wykonać girlandy z papieru (wystarczy wyciąć z arkuszy w odpowiednim kolorze np. trójkątne chorągiewki i przyczepić je do sznurka). Powieś je na ścianach lub pod sufitem. Na girlandach może pojawić się hasło przewodnie imprezy – taki napis świetnie sprawdzi się jako tło do robienia zdjęć. Gości zachwyci też fotobudka – miejsce specjalnie przeznaczone do robienia zdjęć. Tło z kolorowego kartonu (przyczep np. do drzwi), kilka śmiesznych gadżetów (takich jak peruka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz czy kartonowe wąsy na patyku) i fotobudka do robienia pamiątkowych zdjęć gotowa! Jako dekoracja mieszkania sprawdzą się również świecące girlandy czy cotton balls – popularne kulki z żarówkami w środku, a nawet lampki choinkowe.

Jedzenie na zabawę – postaw na przekąski

Jeśli organizujesz spotkanie o luźnym, towarzyskim charakterze, postaw na tzw. finger food, czyli przekąski na jeden kęs, które spożywa się bez użycia sztućców. Takie minismakołyki poukładaj na dużych talerzach lub półmiskach. Oliwki, winogrona, pomidorki koktajlowe, kuleczki mozzarelli, małe ogórki konserwowe i inne przekąski podaj w miseczkach razem widelczykami do przekąsek i z wykałaczkami – goście będą mogli skomponować tzw. koreczki wedle uznania. Jeśli chcesz uniknąć tłumaczenia każdej osobie po kolei, co zawiera dana kanapka, ciasto czy sałatka, zrób etykietki z opisami potraw i postaw je obok talerzy (nie zapomnij o motywie przewodnim – etykietki powinny pasować do reszty dekoracji). Świetnym i niezwykle wygodnym rozwiązaniem przy organizacji luźnego spotkania ze znajomymi jest użycie jednorazowych talerzyków, kubeczków i sztućców. W wielu sklepach można kupić naprawdę ładne papierowe lub plastikowe naczynia w modne i efektowne wzory