BIAŁA KUCHNIA w stylu retro: klasyczna kuchnia z duszą

2013-09-25 17:14

Biała kuchnia w nowoczesnym wydaniu sprzyja celebrowaniu wspólnych, romantycznych kolacji. Właściciele wraz z architektem wnętrz zadbali o niezbędne detale w aranżacji kuchni: schowane w ścianie meble kuchenne obwiedzione postarzaną ramą, oryginalny świecący okap, stylizowane meble do jadalni. Tak powstała elegancka, biała kuchnia w klasycznym stylu.

Spis treści

  1. Biała kuchnia: stylowe meble kuchenne
  2. Biała kuchnia z jadalnią

Minęło już pół roku, odkąd się wprowadzili do nowego mieszkania, a souveniry nadal są w ukryciu. Gospodarze polubili ład w swojej kuchni. Aranżacja kuchni jest klasyczna, a uroku dodają jej piękne detale, takie jak świecący okap kuchenny zdobiony kryształami Swarovskiego czy cementowa, postarzona sztukateria obramowująca lśniąco biały front szafy kuchennej. Biała kuchnia została urządzona stylowo i z gustem.

Biała kuchnia: stylowe meble kuchenne

Od szafy w kuchni zaczęło się projektowanie wnętrza. Hanna Kłyk - architekt wnętrz - przyznaje, że pomysł na aranżację kuchni i jej zabudowę przywiozła z targów w Mediolanie. Olśniło ją tam ogromne nowoczesne łazienkowe lustro umieszczone w postarzonej ramie. Przypominało zjawiskowy obraz. Od tej chwili szukała wnętrza, w kórym mogłaby zrealizować coś podobnego. Nowoczesne małżeństwo lubiące stylowe gadżety spadło jej więc z nieba. Zproponowała im nietypową stylową aranżację i tak powstała biała kuchnia retro.

Biała kuchnia z jadalnią

Widoczna z jadalni i salonu wysoka zabudowa kuchni wygląda jak ściana obwiedziona sztukaterią. Minimalistyczne białe meble kuchenne (uchwyty są w podcięciach) wykonała firma HTH. Tam też kupiono okap firmy Elica, który wszyscy biorą za lampę. I słusznie, ponieważ urządzenie łączy w sobie obie te funkcje. Sztukateria powstała współcześnie. Została postarzona, podobnie jak podłoga. Stylowe wyposażenie jadalni (stół, krzesłaoraz szafki) pochodzi ze sklepu Lawenda. Nadaje przechowywanym w nich rzeczom dyskretny urok tradycji. Biała kuchnia może być inspiracją do niejednego wnętrza.