Kuchnia rustykalna znów na topie! Poczuj się sielsko w kuchni

2024-04-02 10:25

Przytulny, ciepły klimat kuchni rustykalnej podkreślają kuchenne dodatki i dekoracyjne drobiazgi. Do takiej tradycyjnej kuchni pasują wiklinowe koszyki, drewno, koronkowe serwety na stole i kredensie. Podtrzymują one sielski i nastrojowy charakter kuchni.

Spis treści

  1. Drewniane meble w kuchni. Styl rustykalny
  2. Drewno w kuchni

Kuchnia rustykalna jest pełna naturalnego ciepła, jakie tworzy drewno. Do urządzenia kuchni właścicielka przygotowywała się starannie. Czytała i przeglądała magazyny wnętrzarskie, szukając w nich odpowiednich inspiracji, dotyczących wystroju kuchni. Najbliższy okazał się dla niej styl rustykalny. Powstała tradycyjna kuchnia pełna domowego ciepła.

Drewniane meble w kuchni. Styl rustykalny

Drewniane meble w kuchni to w dużym stopniu prezenty od rodziny, znajomych lub zupełnie przypadkiem znalezione, jak kredens przywieziony z podupadającej leśniczówki. Szafki wiszące nad kuchennym blatem to z kolei fragment innego mebla, również odratowanego przez panią domu. Zakupów nowych, prosto ze sklepu było niewiele, bo właścicielka uwielbia ratować stare meble. Swojej pasji potrafi oddawać się z zapamiętaniem w specjalnie przystosowanym do tego garażu, który jest jej mała stolarską pracownią.

Drewno w kuchni

Domorosła konserwatorka mebli przyznaje, że kocha drewno, i widać, że jest to miłość odwzajemniona. Wszystkie sprzęty, sosnowa podłoga, belki stropowe wyglądają pięknie, mimo że w mieszkaniu są różne gatunki drewna. Kuchnia rustykalna jest dobrym tego przykładem.

Stolik śniadaniowy, belki pod sufitem, drzwiczki od szafek, czy półki - wszystko z naturalnego drewna kilku gatunków, jednak idealnie ze sobą skomponowanych za pomocą podobnej, ciemnej kolorystyki.

Ciemne elementy z drewna nie zdominowały przestrzeni w aranżacji rustykalnej kuchni. Mimo ogromnego uczucia z strony właścicielki domu, nie ma tu nadmiaru, żadnej przesady w doborze drewno do kuchni. Każdy mebel i element został starannie wybrany i w efekcie wyposażenie zostało sprowadzone do niezbędnego minimum.

insCo więcej, drewno w kuchni nie jest jedynym materiałem, który właścicielka obdarzyła sympatią. Dużo tu również kamienia - ciepłego piaskowca, z którego został wykonany kominek sąsiadujący z kuchnią. Całość uzupełniają tynki strukturalne o delikatnej fakturze, która może kojarzyć się z gliną - idealnie dopasowane do stylu rustykalnego. W kolorystyce kuchni dominują beżowomleczne odcienie, oraz naturalna biel bawełny.

ZOBACZ TAKŻE:

Takie kuchnie pokochają Polacy. Eko kuchnia to najgorętszy trend

Kuchnia retro. Jak urządzić klasyczną kuchnię? Takie wnętrza są ponadczasowe i piękne

Pastelowa kuchnia - urocza i piękna! Tak urządzisz nowoczesne mieszkanie