Projekt kuchni w stylu rustykalnym: nic do ukrycia, czyli ekspozycja akcesoriów kuchennych

2019-07-16 13:38

Projekt kuchni, o charakterze której bezapelacyjnie decyduje wyposażenie. Aranżacja kuchni w stylu rustykalnym, która ucieka od starych i zabytkowych akcentów, a na ich miejsce dumnie wprowadza współczesne akcesoria w odważnej odsłonie. Prezentujemy projekt kuchni, której obcy jest minimalizm, a która za pan brat jest z bajeczną ekspozycją kolorowych dodatków.

Spis treści

  1. Projekt kuchni: swojskość w stylu rustykalnym
  2. Akcesoria kuchenne jako ozdoba w aranżacji kuchni

Projekt kuchni, którego klimat kształtuje wyposażenie. Pastelowe miseczki, kraciaste talerzyki, kwieciste filiżanki i emaliowane garnuszki, kreują wnętrze unikatowe, rustykalne, bajkowe... Meblowa zabudowa wprowadza do projektu kuchni iście rustykalny klimat, który dodatkowo podkreślają sumiennie dobrane akcesoria kuchenne.

Projekt kuchni: swojskość w stylu rustykalnym

Niewielkie wnętrze kuchenne urzeka swojską i bajeczną atmosferą. Zrównoważoną zabudowę kuchenną w stylu rustykalnym, ożywiają detale, które „robią" to wnętrze. Białe meble kuchenne IKEA zyskały iście swojski i domowy wyraz dzięki drewnianym blatom. Oryginalny okap kuchenny, będący zwieńczeniem rustykalnej aranżacji wnętrza, pozwala na zawieszenie suszonych ziół i eksponowanie efektownych drobiazgów dekoracyjnych. Ściana nad blatem kuchennym została pokryta beżowymi kafelkami, które zabezpieczają ścianę, a jednocześnie stanowią spójną całość z aranżacją. Świetnym pomysłem na maksymalne zagospodarowanie miejsca w niewielkim wnętrzu jest zaprojektowanie po obu stronach pochłaniacza niewielkich półek, które mieszczą tomy kucharskich książek. Otwarte półki przy piekarniku zostały natomiast wypełnione wiklinowymi koszami, które podkreślają klimat przestrzeni.

Akcesoria kuchenne jako ozdoba w aranżacji kuchni

W aranżacji kuchni uwagę zwracają zdecydowane kolory, które przejawiają się w detalach i elementach wyposażenia. Dość nietypowym elementem dekoracji kuchni jest stołowa lampa, która charakterem jednak idealnie współgra z otoczeniem. Abażur uszyty został z resztek kwiecistej tkaniny, z której wcześniej powstały zasłony i lambrekin. Efekt zagospodarowania każdego wolnego miejsca powoduje mnogość puszek, filiżaneczek, czy małych miseczek, które zostały uporządkowane i poustawianie w małym drewnianym domku. Przestrzeń pod wiszącą półką nad stołem kuchennym została całkowicie zagospodarowana wystawą naczyń i akcesoriów, które tworzą we wnętrzu swojską atmosferę. Jak się okazuje, każdy rondelek czy patelnia mogą okazać się niebanalaną ozdobą kuchennego wnętrza...

Jak nakryć stół w stylu rustykalnym? Urządzamy sielskie przyjęcie w domu