Kuchnia w żywym kolorze

2014-06-16 15:17 Karolina Klepacka

Zielone szafki kuchenne na tle białych ścian w cegiełki. Do tego dębowy blat, dodatki w kolorze czarnym i pomarańczowym. Takie połączenie kolorystyczne to strzał w dziesiątkę! Świeże i wyraziste.

Zielony w kuchni: z czym go połączyć?

Zielony to wyrazisty kolor, który nie przepada za konkurencją. Najlepiej wygląda w towarzystwie bieli. Uzupełnieniem tego duetu mogą być odcienie jasnego drewna, odrobina czerni i oranżu.

Tworząc swoją kuchnię Hania i Wojtek postawili na właśnie taką paletę barw. – Zainspirował nas hostel w Barcelonie, urządzony w takich kolorach – wspominają właściciele. – Uznaliśmy, że to świeże i czyste zestawienie pozwoli dodatkowo uzyskać wrażenie większej przestrzeni. Bazą stała się biel ścian i podłogi. Fazowane płytki kuchenne nawiązują do ściany z cegieł odsłoniętych w części jadalniano-wypoczynkowej. Szerokie deski z bielonego jesionu przypominają podłogę w domu na wsi. – Podczas zrywania starej posadzki liczyliśmy na skarby, bo kamienica jest z 1928 roku, ale znaleźliśmy tylko złotówkę i aluminiową łyżeczkę – śmieją się gospodarze.

Białe tło podkreśla zieleń zabudowy. O wyborze tego odcienia przesądził kolor lodówki, kupionej za połowę ceny na aukcji internetowej. Dobranie właściwego lakieru do frontów było trudnym zadaniem dla stolarza. Kuchnię, tak jak całe mieszkanie, zaprojektował Rafał Kaletowski, wtedy jeszcze student architektury. To była jego pierwsza realizacja.

Gdzie kupić:

meble na zamówienie, Meble Karwowski - ok. 16 000 zł
płytki ścienne Vives Mugat, magiawnetrza.pl - ok. 450 zł
płyta indukcyjna Bosch, magicznaplaneta.pl - 1300 zł
okap, Gorenje - 400 zł
piekarnik Bosch, nazakupy.com.pl - 1100 zł
bateria, IKEA - 200 zł
zlew, IKEA - 224 zł
lodówka Smeg, Allegro - 3500 zł
kanapa Noti, Mesmetric - 1700 zł
renowacja kredensu, Refre - 1500 zł

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ dodatków kolorystycznie dobranych do wnętrza >>>