Szara kuchnia w stylu modern classic. Kobaltowa wyspa to majstersztyk!

2024-04-09 8:52

Kuchnia to główne miejsce rodzinnych spotkań. Tutaj gotujemy z dziećmi, gościmy przyjaciół. Szara zabudowa meblowa z przeszkleniami, schowek pod schodami i wyspa kuchenna w kolorze niebieskim prezentują się znakomicie. Architektki ze studia Kreska perfekcyjnie zaprojektowały wygodną kuchnię w stylu modern classic.

Spis treści

  1. Styl loftowy czy klasyka?
  2. Sprawdzony duet kolorystyczny

Zgodnie z projektem budowlanym kuchnia była znacznie mniejsza, sąsiadowała ze spiżarką. A my wyobraziłyśmy ją sobie jako przestronne, okazałe wnętrze – opowiadają architektki ze studia Kreska. – Nasza koncepcja, by powiększyć kuchnię kosztem spiżarni, została zaakceptowana przez Kasię i Mateusza, pod warunkiem że znajdziemy gdzieś miejsce na zamrażarkę i przetwory. Znalazłyśmy pod schodami, za ukrytym przejściem.

Styl loftowy czy klasyka?

Poza tym panu domu zależało na lodówce side-by-side, która nie do końca pokrywała się z naszą „wizją” – dodają. Rozpoczynając prace projektowe, architektki poprosiły właścicieli domu o wskazanie inspiracji, ulubionych kierunków stylistycznych. Okazało się, że Kasia wybrała kontrastowe, mocne wnętrza loftowe, a Mateusz spokojną klasykę.

Architekci wnętrz pokochali styl modern classic. Oto mieszkanie Ady Skwiry z pracowni WZ Studio. Jest pięknie

Sprawdzony duet kolorystyczny

– Jak ogień i woda – żartują projektantki. Wybór padł więc na jasny szary, o działaniu uspokajającym, oraz niebieski – poprawiający kreatywność. – Obie właściwości są bardzo wskazane w kuchni, zwłaszcza w przypadku dynamicznej, czteroosobowej rodziny – śmieją się Kasia z Mateuszem

Udogodnienia na co dzień
Katarzyna Fresel-Karwecka, Daria Pawlak, Anna Dobrowolska-Bilka, Kreska. Studio Projektowania Wnętrz, studio-kreska.pl
Katarzyna Fresel-Karwecka, Daria Pawlak, Anna Dobrowolska-Bilka, Kreska. Studio Projektowania Wnętrz, studio-kreska.pl

Dobrze zaprojektowana kuchnia powinna sprzyjać gotowaniu i utrzymaniu porządku. W prezentowanym pomieszczeniu zastosowałyśmy np. pod zlewozmywakiem szufladę servo drive (z elektrycznym wspomaganiem otwierania), w której umieściłyśmy wysuwane kosze do segregacji śmieci. Z kolei w wyspie ukryłyśmy m.in. wąskie pionowe szuflady – jedną na przyprawy, a drugą z wieszakiem. W strefie przechowywania postawiłyśmy na cargo (po otwarciu go, ma się pełny wgląd w zapasy), natomiast do szafek w narożnikach zabudowy wybrałyśmy obrotowe kosze.

Kuchnia
Autor: Michał Skorupski
Kosztorys

zabudowa na zamówienie 30 000 zł

płyta indukcyjna EIV744 Electrolux 2000 zł

piekarnik ED57529B Amica 1600 zł

zmywarka SMV46KX00E Bosch 2000 zł

zlewozmywak O.Novo Villeroy & Boch 2300 zł

bateria Kvadro Ferro 615 zł

dwie lodówki BRB260030WW Samsung 4200 zł

płytki podłogowe Calvet Gris Vives 3600 zł

płytki ścienne Constellation White Raw Decor 1000 zł

oświetlenie Westwing, Philips 1500 zł

razem 48 815 zł

Jeśli szukasz pomysłu na kuchnię z wyspą w roli głównej obejrzyj te inspiracje