Styl naturalny w kuchni. Naturalnie zawsze na czasie

2020-04-01 11:42

Kuchnia utrzymana w naturalnym stylu jest zawsze miejscem ciepłym i przytulnym. Dlatego jej aranżacje inspirowane naturą są zawsze na czasie. A projekty, pokazujące, jak stworzyć taką kuchnię, są ciągle poszukiwane.

Blaty kuchenne Pfeiderer
Autor: mat. prasowe Pfleiderer Nic tak nie ożywia kuchni jak inspirowane naturą elementy. Blaty firmy Pfleiderer wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniają trwałość i komfort użytkowania

Spis treści

  1. Blaty w roli głównej
  2. Okładziny ścienne podkreślają styl wnętrza

Firma Pfleiderer, znany producent materiałów drewnopochodnych, proponuje wszystkim poszukującym nowy, rustykalny dekor dębowy Artisan Oak, który idealnie sprawdza się w nowoczesnej interpretacji trendu naturalnego.

Drewno o autentycznym wyglądzie i ciepłym wybarwieniu, pastelowe kolory na ścianach i meblach, zielone rośliny, wyraziste dodatki – oto swoiste elementy pomieszczeń, zaaranżowanych w stylu naturalnym. Jak najlepiej rozmieścić je w kuchni, aby jednocześnie dobrze się prezentowały i tworzyły harmonijną całość?

Blaty w roli głównej

Przede wszystkim pamiętajmy, że charakter stylizacji w kuchni dobrze podkreślają blaty. To one wraz z meblami stanowią trzon jej zabudowy. Dlatego, jeśli chcemy mocno zaakcentować styl naturalny w swojej kuchni, warto zamontować w niej blaty o wyrazistym, rustykalnym wzorze – takim, jak na przykład Artisan Oak. Ten dekor to nowość w kolorystycznej kolekcji Pfleiderera. Powstał z fascynacji tradycją i naturą. Jest także swoistym hołdem złożonym sztuce rzemieślniczej.

Blaty i szafki Pfleiderer
Autor: mat. prasowe Pfleiderer Zestawienie blatu i szafek wykonanych z tego samego materiału stworzy jednolitą, ciepłą stylizację

– Artisan Oak to mocny wzór dębowy ze szpachlowanymi otworami po sękach, który został wzbogacony strukturą Natural Wood. Doskonale imituje lite drewno i przywodzi na myśl belkowanie charakterystyczne dla tradycyjnej architektury – podkreśla Malwina Rostalska z firmy Pfleiderer.

Taki blat, zamontowany na szafkach kuchennych, na wyspie, czy na stole dodaje przestrzeni naturalności. Świetnie też komponuje się ze ścianami w ciepłej bieli, zielenią roślin oraz meblami o frontach pastelowych albo ciemnych, deszczowych (trendowe dekory: Fresko Antracyt i Granat Skagerrak). Co więcej, dzięki zastosowaniu struktury Natural Wood, jego powierzchnia – zarówno w wyglądzie, jak i w dotyku – doskonale imituje drewno.

Okładziny ścienne podkreślają styl wnętrza

O wyrazistości aranżacji w stylu naturalnym decydują również inne detale wyposażenia kuchni. Istotne są między innymi ścianki przyblatowe, które nie tylko zabezpieczają przestrzeń między szafkami, ale również są ważnym elementem dekoracyjnym. Jeśli zestawimy ściankę w dębowym wzorze Artisan Oak z takim samym wybarwieniem szafek, blatu lub stołu możemy stworzyć jednolitą, ciepłą i przytulną stylizację. Z kolei ciekawym sposobem na podkreślenie stylu naturalnego w domach, gdzie mamy kuchnię otwartą na salon lub jadalnię, jest zastosowanie rustykalnego dekoru także na okładzinie ściennej lub na panelu RTV.

Płyty oklejone laminatem HPL marki Pfleiderer, stosowane jako okładzina ścienna, są komplementarne z innymi produktami, takimi jak blaty czy laminaty HPL. Dzięki temu ściany, meble i zabudowy mogą być utrzymane w tym samym stylu. Szukasz idealnego projektu kuchni? Chcesz, aby była nowoczesna, a przy tym ponadczasowa? Ubierz ją we wzory inspirowane naturą. Z prostej przyczyny. Styl naturalny w kuchni jest zawsze na czasie.