Jak urządzić KĄCIK DO JEDZENIA w kuchni. Kuchnia aranżacje: 25 ZDJĘĆ prawdziwych kuchni

2013-10-30 13:08

Nawet, gdy masz niewielką kuchnię, warto urządzić w niej choćby najmniejszy kącik do jedzenia. Bliskość kuchni sprawia, że właśnie tu najmilej się jada. Jak urządzić kącik do jedzenia. Kuchnia aranżacje: 25 ZDJĘĆ

Szybkie przekąski, poranna kawa, rodzinny obiad – kącik do jedzenia w kuchni bardzo się przydaje. W sporym wnętrzu bez problemu znajdziesz miejsce na wygodny stół i krzesła. Jeśli będzie z nich korzystała kilkuosobowa rodzina, ustaw je minimum 120 cm od ciągu roboczego, by nie utrudniać nikomu poruszania się po kuchni, a także pracy przy blacie. Gdy między stołem a ścianą ma się zmieścić krzesło, postaw stół nie bliżej niż 60 cm od ściany. To minimum, by swobodnie odsunąć krzesło przy wstawaniu od stołu. Pamiętaj też, że wokół okrągłego blatu łatwiej się poruszać (i bezpieczniej, bo nie zawadzasz o kanty) niż dookoła kwadratowego czy prostokątnego.


By w małej kuchni cieszyć się kącikiem do jedzenia, trzeba nieraz sięgnąć po różne patenty. Ale i w tym przypadku da się urządzić kącik jadalniany, w którym wygodnie zjesz śniadanie. Można np. zamontować na ścianie wąski barek-półkę lub uchylny blat, poszerzyć parapet, przedłużyć blat roboczy (zobacz nasze zdjęcia).

Jak urządzić kącik do jedzenia w kuchni: apetyt na styl

Urządzając kącik do jedzenia w kuchni, masz kilka możliwości doboru stylu. Najłatwiej urządzić kącik w takim samym stylu, co reszta kuchni. Możesz jedynie wyodrębnić go optycznie kolorystycznymi akcentami lub innym oświetleniem, np. rzędem wiszących lamp z jednakowymi kloszami bądź abażurami (zobacz aranżacje na naszych zdjęciach). Bardzo efektownie wygląda jednak mieszanie w kuchni dwóch stylów. Najczęściej przy nowoczesnej zabudowie stawia się stół i krzesła z lamusa, ale na naszych zdjęciach zobaczysz też przykład odwrotny – wiekowy kredens w towarzystwie nowoczesnych mebli jadalnianych. Jeśli zależy ci na uzyskaniu wrażenia przestronności, wykorzystaj w kąciku do jedzenia lekkie przezroczyste meble z tworzywa. Doskonale się w nim sprawdzają!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE