Metamorfoza starej kuchni. Właściciele sami projektują meble kuchenne, wiedzieli jak to zrobić dobrze

2023-07-21 13:32

Kuchnia Joanny i Kamila przeszła niezwykłą przemianę. – Chcieliśmy, by nasza nowa kuchnia była niebanalna i modna – mówią. Projektując ją samodzielnie, para postawiła z jednej strony na pastelowy róż i uporządkowaną zabudowę kuchenną, a z drugiej – na energetyczną zieleń i dekoracyjne dodatki.

Na wieść o tym, że powiększy nam się rodzina, postanowiliśmy zrobić generalny remont domu. Zaczęliśmy od kuchni. I dobrze! Bo, jak się potem okazało, Marcel przyszedł na świat trzy tygodnie przed planowanym terminem. Kilka pomieszczeń było jeszcze niegotowych, na szczęście kuchnia nadawała się już do użytkowania – wspominają rodzice, Joanna i Kamil z Zamościa.

Właściciele z racji wykonywanej pracy (projektowanie i produkowanie mebli na wymiar) sami zaplanowali oraz stworzyli zabudowę kuchenną. Od początku do końca. Dopracowali ją pod kątem własnych potrzeb, uwzględnili trendy i nowinki technologiczne. – Nie chcieliśmy iść na kompromisy. Całkowicie zmieniliśmy układ instalacji, dostosowaliśmy ją do projektu. Nic nas nie ograniczało. No, może metraż – żartuje Asia.

Polecamy: Tania zabudowa na wymiar do kuchni. Jak tanio urządzić kuchnię

Razem z mężem uznali, że pragną mieć w kuchni nie tylko wyspę z barkiem, wygodne krzesła i dużo przestrzeni do przechowywania, ale też motywy dekoracyjne, wręcz zaskakujące (jak witryny z grafitowymi frontami, których szkło „gubi kolor” po włączeniu światła w szafkach). Wybrali też nietuzinkową paletę barw: róż, beż, biel, złoto, gołębią szarość oraz szmaragdową zieleń. I choć od remontu minął ponad rok, niezmiennie są zadowoleni z efektów swojej pracy. A widok chętnie pomagających w przygotowywaniu posiłków synków, utwierdza ich w przekonaniu, że stworzyli kuchnię przyjazną całej rodzinie.

Przeczytaj też: 9 pomysłów na różowe kuchnie. Inspiracje, w których się zakochasz

Różowa kuchnia
Autor: Marcin Grabowiecki
Nowoczesne, cienkie, wytrzymałe
 Joanna Malec, Kamil Malec Studio mebli na wymiar Mila Meble w Zamościu, milameble.pl,
Joanna Malec, Kamil Malec Studio mebli na wymiar Mila Meble w Zamościu, milameble.pl

Blaty kompaktowe z laminatu HPL są prawdziwym hitem w kuchniach wykonywanych na zamówienie. Jako producenci mebli lubimy je zwłaszcza za łatwość i szybkość obróbki, natomiast nasi klienci – za trwałość, wodoodporność i modny design. Materiały te wyróżniają się wytrzymałością na zarysowania, odbarwienia i uderzenia. Można stosować do nich podwieszane zlewozmywaki (przy zwykłych laminowanych blatach jest to niemożliwe). Mają zaledwie 10-12 mm wysokości, dzięki czemu gwarantują meblom nowoczesny sznyt. Występują w szerokiej palecie kolorów i wzorów, mogą imitować np. marmur lub drewno. Ze względu na niższą cenę, lekkość, mniejsze gabaryty i nieskomplikowaną obróbkę (w zakładzie stolarskim, a nie u kamieniarza), coraz bardziej konkurują z blatami kamiennymi, kompozytowymi, z konglomeratu czy ze spieków.

Kuchnia
Autor: Marcin Grabowiecki
Kosztorys

zabudowa meblowa Mila Meble 22 000 zł

blat kompaktowy Biuro Styl 3180 zł

płyta indukcyjna, piekarnik, mikrofalówka, zmywarka 6 Zmysł Whirlpool 6500 zł

lodówka Gorenje 2800 zł

okap Elica 2900 zł

zlewozmywak Nicolas Quadron 1479 zł

bateria Jessica Quadron 1059 zł

płytki ścienne Torrano Calacatta Egen 875 zł

podłogowe Royal Mirage Egen 1280 zł

razem 42 073 zł

Zobacz: Kuchnia z półwyspem w małym mieszkaniu. Inspiracje