Kuchnia z jadalnią: projekt wnętrza onieśmielający odważną aranżacją

2015-06-21 15:04 Anna Rychlewicz

Kuchnia z jadalnią, w której jeden detal odrywa uwagę od drugiego. Efektowna mieszanka stylu industrialnego, loftowego i skandynawskiego. Aranżacja kuchni z wyspą i osobliwa jadalnia, która ucieka od jakiegokolwiek klasyfikowania. Prezentujemy projekt wnętrz, który wykorzystuje wszystko to, co daje architektura starej kamienicy.

Założeniem projektowym była aranżacja kuchni z jadalnią, która będąc osobliwym i oryginalnym wnętrzem nie będzie powielała utartych schematów aranżacyjnych. Projektanci ze studia Projekt i... postawili na efektowną mieszankę trzech stylów. Zestawienie ze sobą modnego stylu industrialnego, loftowego i skandynawskiego, daje oszałamiające wrażenie. W efekcie powstało wnętrze, którego nie da się jednoznacznie sklasyfikować, a które z pewnością zapadnie w pamięci każdego, kto choć raz zagości w tej osobliwej przestrzeni.

Projekt wnętrz według Projekt i...: odkryte to, co w ukryciu

Wiele rozwiązań aranżacyjnych zostało zdeterminowanych samym mieszkaniem. Kiedy projektanci przyszli na pierwszy pomiar, wykonawcy oczyszczali już ściany z tynków. Teoretycznie po to, by założyć nowe. Zdecydowano się jednak na odkrycie cegły na ścianie, która nadaje ton całej aranżacji. Podczas kolejnej wizyty załogi Projekt i..., odkryte zostały ukryte pod cegłami przejścia i sklepienia w kuchni. Dzięki temu udało się zaaranżować oryginalną strefę kuchenną i jadalnianą, które pozostają wobec siebie w częściowym otwarciu. Wykorzystanie wszystkich zalet, jakie daje mieszkanie w starej kamienicy, w połączeniu w wizją projektantów, pozwoliło na aranżację wnętrza, które żyje własnym życiem i onieśmiela odważną stylistyką.

Biała kuchnia: kompilacja stylu industrialnego, loftowego i skandynawskiego

W aranżacji części kuchennej urzeka skandynawska biel, która absolutnie zdominowała to wnętrze. Centrum pomieszczenia wyznacza wyspa kuchenna, przy której zaprojektowano strefę roboczą. Nad nią króluje metalowy okap, który wprowadzą nutkę nowoczesności do wnętrza. W kuchni zaplanowano także obszerną drewnianą zabudowę w kolorze białym, która zapewnia maksymalne ilości schowków i miejsca do przechowywania. Sprytnie mieści ona w sobie wszelkie sprzęty kuchenne, zamykany blat roboczy, piec, szafkę na buty oraz szafkę gospodarczą. Dzięki neutralnej bieli, pozostaje ona praktycznie w ukryciu, nie wysuwając się na plan pierwszy aranżacji. U góry, na suficie znajdują się metalowe relingi, na których w razie potrzeby można oprzeć drabinę stojącą koło wyspy i wspiąć się na wyższe poziomy. To ona jest jednym z elementów dekoracyjnych wnętrza. Jednak to nie drabina jest największym bohaterem tej przestrzeni. W aranżacji wnętrza zastanawiać mogę wszelkie efekty rdzy, grzyby i pozorne zniszczenia - jednak to wszystko okazuje się być dziełem projektantów i wykonawców.

Aranżacja jadalni według Projekt i...: designerskie lampy kubiki kropką nad i

Aranżacja jadalni została utrzymana w identycznej stylistyce. Bohaterem wnętrza jest duży drewniany stół w surowym stylu. Strefę jadalnianą dopełniają oryginalne metalowe krzesła ozdobione miękkimi narzutami. Kropkę nad „i" w aranżacji jadalni stanowią oryginalne lampy-kubiki oświetlające wnętrze. Są one autorskim projektem zespołu Projekt i..., które ostatecznie wykonał DekorStal i Taftyli. Rozmiar oryginalnego oświetlenia przysporzył nie lada trudności podczas wyposażenia przestrzeni - do przestronnych wnętrz prezentowanego mieszkania został dostosowany, ale z pewnością nie do klasycznego M2 czy chociażby samochodu osobowego, którym musiał pokonać drogę z pracowni do punktu docelowego.

Kontakt z pracownią:

Projekt i ...
Autorska pracownia projektowania wnętrz
Traugutta 14a/4 30-549 Kraków
Biecka 37 38-300 Gorlice
www.projekti.pl

Zobacz aranżację salonu według Projekt i...