Kuchnia w butelkowej zieleni. Zobacz, jak urządzić ją ze smakiem

2024-02-15 9:18

Marzy ci się nowa kuchnia? Butelkowa zieleń to barwa, która jest modna już od wielu sezonów. Szlachetność i elegancja tego koloru sprawiły, że ci, którzy nie boją się odważnych odcieni, chętnie po niego sięgają, łącząc go z bardziej stonowanymi dodatkami. Zobacz, jak urządzić kuchnię w kolorze butelkowej zieleni!

Spis treści

  1. Kuchnia: butelkowa zieleń. Czy butelkową zieleń jest modna w 2024?
  2. Kuchnia: butelkowa zieleń. Z czym łączyć kolor butelkowej zieleni?
  3. Kuchnia: butelkowa zieleń. Jakie meble pasują do zielonej kuchni?
  4. Kuchnia: butelkowa zieleń. Jakie uchwyty do zielonej kuchni?
  5. Kuchnia: butelkowa zieleń. Jaką podłogę do zielonej kuchni?
  6. Modna kuchnia. Butelkowa zieleń: elegancka i szlachetna. Zdjęcia

Butelkowa zieleń to odcień, który odzwierciedla harmonię z naturą oraz dodaje elegancji i świeżości pomieszczeniu. Jeśli zastanawiasz się, jakie elementy połączyć z tym barwnym wyborem, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć kuchnię marzeń.

Kuchnia: butelkowa zieleń. Czy butelkową zieleń jest modna w 2024?

Czy butelkowa zieleń jest nadal modna? Butelkowa zieleń to kolor, który od lat cieszy się dużą popularnością w aranżacji wnętrz i w 2024 roku nie był wyjątkiem. Jego elegancja i uniwersalność sprawiają, że nadal pozostaje modnym wyborem.

Kuchnia: butelkowa zieleń. Z czym łączyć kolor butelkowej zieleni?

Jaki kolor pasuje do zielonej kuchni? Butelkowa zieleń świetnie komponuje się z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień. Można ją także zestawić z odcieniami szarości, bieli, beżu lub złota, które podkreślą jej głębię i elegancję.

Jaki kolor pasuje do ciemnozielonego? W naszej galerii znajdziesz nawet mniej typowe zestawienie butelkowej zieleni z… różem! Te barwy są kontrastowe, ale w odpowiednich proporcjach mogą pięknie się uzupełniać.

Modna kuchnia: butelkowa zieleń to najnowszy trend!
Autor: Getty Images/ume illus

Kuchnia: butelkowa zieleń. Jakie meble pasują do zielonej kuchni?

Jakie kolory mebli pasują do butelkowej zieleni? Butelkowa zieleń doskonale współgra z odcieniami drewna, zwłaszcza tych w ciepłych tonacjach, zwłaszcza dębowe czy orzechowe. Można także zdecydować się na meble w kolorze białym lub beżowym, które ożywią przestrzeń.

Jeśli szukasz gotowego pomysłu na zieloną kuchnię, możesz postawić w niej drewniany stół, a obok niego tapicerowane beżowe krzesła na złotych, mosiężnych lub miedzianych nóżkach. Błysk doda kuchni szlachetności i elegancji.

Kuchnia: butelkowa zieleń. Jakie uchwyty do zielonej kuchni?

Uchwyty do zielonej kuchni powinny być w stonowanych kolorach, np. w odcieniu złota lub miedzi, aby harmonijnie komponowały się z butelkową zielenią. 

Otwarta kuchnia – na co zwrócić uwagę podczas projektowania? Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię.

Kuchnia: butelkowa zieleń. Jaką podłogę do zielonej kuchni?

Podłoga do zielonej kuchni powinna być w stonowanym kolorze. Postaw np.na jasny drewniany parkiet lub płytki w neutralnych odcieniach. Unikaj intensywnych kolorów podłóg, które mogą konkurować z butelkową zielenią ścian. To ona powinna grać w kuchni pierwsze skrzypce, a wszystko, co ją otacza, powinno być dla niej tłem.

Modna kuchnia. Butelkowa zieleń: elegancka i szlachetna. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić zieloną kuchnię? 23 zdjęcia z gotowymi inspiracjami

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny