Kuchnia w stylu art déco. Wyjątkowe projekty na wysoki połysk!

2024-03-14 11:04

Kuchnie urządzone z zamiłowaniem do stylu art deco są wygodne, ponadczasowe i eleganckie. To wnętrza, które urzekają śmiałością aranżacji. Dziś przyjrzymy się reprezentacyjnym kuchniom otwartym na ponadczasową jadalnię. Czy taka mieszkanka może być absolutnie idealna? Jak najbardziej!

Spis treści

  1. Jak urządzić kuchnię w stylu art deco?
  2. Fenomenalna kuchnia w stylu art deco
  3. Projekt kuchni: na styku stylów
  4. Aranżacja kuchni na wysoki połysk
  5. Kuchnia z jadalnią według projektu GSG Studio

Jak urządzić kuchnię w stylu art deco?

Art deco charakteryzuje się elegancją, błyskiem i geometrycznymi wzorami. Urządzając kuchnię postaw na bogate, głębokie kolory, takie jak

  • szmaragdowa zieleń,
  • kobaltowa niebieskość,
  • rubinowa czerwień
  • lub głęboki fiolet.

Przysłowiową wisienką na torcie będą czarne, złote i srebrne akcenty. Podczas wybierania blatu czy stołu postawmy na naturalny kamień - marmur lub granit. Do stylu art deco pasuje również szkło, mosiądz czy chrom. 

Fenomenalna kuchnia w stylu art deco

Założeniem projektowym była aranżacja kuchni, która jest jednym z najważniejszych wnętrz domu. Reprezentacyjne wnętrze, otwarte na ponadczasową jadalnię i dostępne bezpośrednio z poziomu holu to swoista wizytówka domu i przestrzeń będąca królestwem prawdziwej pasjonatki zdrowego stylu życia i zdrowej kuchni. Prezentujemy projekt kuchni, która zaskakuje odważnym połyskiem, delikatnie złagodzonym czystą bielą.

Projekt kuchni: na styku stylów

Kuchnia została pomyślana jako swoista wizytówka domu, która jest bezpośrednio dostępna z poziomu holu, a dodatkowo została otwarta na strefę jadalnianą. Z uwagi na to, projekt kuchni powinien być odpowiedzią na aranżację pozostałych wnętrz domu i stanowić z nimi spójną aranżacyjne i stylistycznie całość.

Postawiono więc na ponadczasową elegancję, w której dominuje symetria i harmonia. Projekt wnętrz będący odpowiedzią na zamiłowanie do stylu art deco i zafascynowanie lekką stylistyką glamour, urzeka naturalnym pięknem i elegancją. Dbałość o każdy najmniejszy detal aranżacji sprawia, że nawet delikatne zamiłowanie do luksusu, zyskuje tutaj niebanalną i urzekającą prostotą formę.

CZYTAJ TAKŻE: Stylowe meble: art deco. Jak rozpoznać styl art deco? ENCYKLOPEDIA STYLU

Kuchnia w stylu art déco
Autor: Anna Rychlewicz

Aranżacja kuchni na wysoki połysk

W projekcie kuchni dominuje kuchenna zabudowa, która została wykonana na zamówienie. Jej stylistyka przywodzi na myśl zamiłowanie do stylu klasycznego, ale z wyraźną inspiracją art deco. We wnętrzu króluje wysoki połysk fornirowanych frontów wysokiej zabudowy, którą przepięknie równoważy czysta biel w niskiej części mebli.

Te, zostały dopełnione eleganckim czarnym granitem, z którego wykonane zostały kuchenne blaty. Nad wyspą kuchenną uwagę przykuwa kultowy pochłaniacz marki Elica, który pełni jednocześnie funkcję żyrandola. Idealnym dopełnieniem całości aranżacji są duże kafle z czarnym akcentem, włoskiego producenta Gardenia Orchidea, które stanowią efektowne wykończenie podłogi zarówno w części kuchennej, jak i jadalnianej.

Kuchnia w stylu art déco
Autor: Anna Rychlewicz

Kuchnia z jadalnią według projektu GSG Studio

Aranżacja jadalnia wyróżnia się ponadczasową elegancją, która przejawia się w najdrobniejszych detalach. Centralnym jej punktem jest oryginalny stół marki Almi Decor z dębowym blatem i delikatnymi nogami. Na co dzień, złożony pozwala na zaoszczędzenie miejsca w jadalni i nadania jej należytej przestronności, a w razie konieczności - możliwe jest rozłożenie mebla, który ugości aż 12 osób.

Znakomitym dopełnieniem przepięknego stołu są zaprojektowane przez architektów i wykonane na zamówienie tapicerowane krzesła z kołatkami i ćwiekami. W aranżacji strefy jadalnianej uwagę zwracają także dwa efektowne żyrandole, które zapewniają idealne doświetlenie tej strefy we wnętrzu.

W kuchni nawiązaniu do projektu kuchni, zaprojektowana została także przepiękna konsola na stalowych nogach, którą wykonano z forniru lakierowanego na wysoki połysk. Całość aranżacji jadalni domykają długie, opadające na podłogę zasłony, które stanowią element ocieplający wizualnie całość.

Kontakt z pracownią: GSG STUDIO | INTERIORS & DESIGNAleje Zwycięstwa 26781-526 Gdynia / Orłowogsgstudio.pl

ZOBACZ WIĘCEJ:

Nowoczesne kuchnie. Ekspert zdradza, co będzie modne! Sprawdź, jak się urządzić

Kuchnia w stylu eko to hit sezonu! Co jeszcze jest modne? Piękne aranżacje

Niewidzialna kuchnia to najgorętszy światowy trend! Takie mieszkanie jest modne!