Nowoczesne kuchnie. Ekspert zdradza, co będzie modne! Sprawdź, jak się urządzić

2024-02-27 13:21

Jakie kuchnie będą modne w 2024 roku? Trendy prognozują nieco łagodniejsze podejście do projektowania kuchni niż w ubiegłych latach. Nowoczesna kuchnia będzie miejscem spotkań z bliskimi. Nowe trendy sprawią, że poczujemy się związani z naturą. Jakie trendy warto uwzględnić w planach projektowych? Zobacz, co podpowiada ekspert!

Spis treści

  1. Złoto w szczotkowanym wydaniu
  2. Modne kolory kuchni w 2024 roku
  3. Drewno w kuchni 2024
  4. Kącik z napojami w kuchni
  5. Wyspa kuchenna 2024
  6. Mosiężne akcenty
  7. Zlewozmywaki podblatowe w kuchni

Złoto w szczotkowanym wydaniu

Aranżacje kuchni w 2024 roku podążają w kierunku elegancji i wyrafinowania. Jednym z najefektowniejszych elementów, który zdobywa serca entuzjastów designu, jest armatura w kolorze szczotkowanego złota. Ten urokliwy odcień dodaje kuchni luksusowego charakteru, wprowadzając subtelną ekstrawagancję do przestrzeni kulinarnych.

Ogromną popularnością cieszą się także inne warianty matowe, satynowe i szczotkowane w różnych odcieniach szarości, a także w czerni. Te chłodne, subtelne wykończenia wprowadzają do kuchni nowoczesny, industrialny szyk. Wybierając armaturę w kolorze szczotkowanego złota, stali lub titanium, projektanci kuchni mają szereg możliwości, by dostosować ją do indywidualnych preferencji estetycznych, tworząc przy tym harmonijną całość we wnętrzu kuchennym, które emanuje elegancją i nowoczesnym luksusem.

Co będzie modne w 2024 roku? Te kuchnie są na topie!
Autor: DEANTE

Modne kolory kuchni w 2024 roku

W świecie trendów kolorystycznych w kuchni na rok 2024 to zieleń szczególnie zwróci na siebie uwagę. Od spokojnej szałwii po intensywny szmaragd - zieleń pretenduje do miana niekwestionowanego wyboru, który doskonale wpisuje się w różnorodne style kuchenne.

- W 2024 roku kuchnie doświadczają istnej metamorfozy kolorystycznej: z monochromatycznych białych aranżacji przechodzimy do intensywnych barw, a zieleń staje się dominującym odcieniem, wprowadzając do kuchni świeżość i subtelność - mówi Wojciech Szmit, Product Manager Deante.

Jak zauważa, w zakresie materiałów rośnie popularność harmonijnego zestawiania drewna z intensywnymi kolorami, przy jednoczesnym odejściu od białych szafek na rzecz ciepłych odcieni drewna. Drewno pojawia się nie tylko w szafkach, ale także na podłogach i w architektonicznych akcentach.

Drewno w kuchni 2024

Trendy kuchenne przyniosą rewolucję poprzez harmonijne zestawienie jasnych lub ciemnobejcowanych drewnianych elementów z intensywnymi kolorami. Istotną rolę odgrywa tu równowaga pomiędzy malowanymi, kolorowymi szafkami a naturalnym drewnem, która tworzy przestrzeń o unikalnym charakterze.

W 2024 roku odchodząc od dominacji szafek malowanych na biało, powrócimy do ciepłych odcieni drewna. Projektanci kuchni eksperymentują nie tylko z malowaniem, lecz również z wykorzystaniem drewna w różnych elementach kuchni.

  • Szafki,
  • podłogi,
  • a także architektoniczne akcenty, takie jak drewniane belki, stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także głównym graczem w kreowaniu atmosfery przestrzeni kulinarnych.
Ekspert Wojciech Szmitt, Product Manager Deante
Autor: Deante

- W nadchodzącym roku nie może zabraknąć trendów ekologicznych, dlatego kierujemy się ku naturalnym surowcom. Zauważalny jest wzrost zainteresowania upcyklingiem i ręcznym tworzeniem elementów, co podkreśla zdolność projektantów do tworzenia ponadczasowych aranżacji - zaznacza ekspert.

Kącik z napojami w kuchni

Kąciki kawowe lub tzw. centra napojów staną się prawdziwym ożywieniem w tegorocznych kuchniach. W skład centrum napojów wchodzą innowacyjne rozwiązania, takie jak ekspresy do kawy, maszyny do lodu czy podblatowe lodówki na napoje.

- Kolejnym trendem są kąciki z napojami, które stają się istotnym punktem kuchennych aranżacji, oferując innowacyjne rozwiązania i tworząc wygodne miejsce blisko stołu śniadaniowego czy części wypoczynkowej. Kuchnia przeobraża się w miejsce spotkań i relaksu dla rodzin, a wyspy kuchenne pełnią rolę centralną, zachęcając do dłuższego pozostawania w tej przestrzeni - dodaje ekspert.

Wyspa kuchenna 2024

Wyspy kuchenne stają się centralnym punktem, który nie tylko pomieści całą rodzinę, ale także miejscem zachęcającym do dłuższego pozostania. Komfortowe stołki przy ladach czy wyspie są teraz równie ważne, co estetyka wnętrza.

Warto przy tym zauważyć, że wyspa kuchenna nie musi podążać ślepo za standardami branżowymi. Wręcz przeciwnie. Projektanci coraz częściej podkreślają indywidualność i dostosowanie do unikalnego metrażu pomieszczenia oraz otaczającej go przestrzeni. W ten sposób wyspa staje się nie tylko funkcjonalnym elementem kuchni, ale także intrygującym obiektem, centralnym punktem pomieszczenia, które łączy się z otoczeniem, tworząc harmonijną całość.

Nowoczesne kuchnie. Zobacz, co będzie modne w 2024 roku
Autor: Pexels/Max Rahubovskiy

Mosiężne akcenty

W roku 2024 możemy spodziewać się, że mosiężne akcenty nadal będą królować w świecie kuchennych trendów, emanując wszechstronnym urokiem i wyrafinowanym charakterem. Mosiądz, dzięki swojej klasycznej i ponadczasowej estetyce, zdobywa coraz większą popularność, niezależnie od tego czy znajduje się w tradycyjnych czy nowoczesnych aranżacjach.

Jego uniwersalność sprawia, że mosiądz doskonale komponuje się z różnymi stylami projektowania wnętrz, tworząc atmosferę elegancji i prestiżu. W 2024 roku staje się nie tylko funkcjonalnym elementem, ale również kluczowym aspektem wizualnego zainteresowania, dodając kontrast i podkreślając inne istotne elementy projektu, takie jak marmur czy drewno.

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie

Zlewozmywaki podblatowe w kuchni

W roku 2024 zlewozmywaki podblatowe utrzymają swoją pozycję jako cenione i praktyczne rozwiązanie w kuchennych aranżacjach. Osadzone pod powierzchnią blatu nie tylko podkreślają nowoczesny charakter kuchni, ale również oferują szereg korzyści, zarówno w kontekście estetycznym, jak i funkcjonalnym.

- Zlewozmywaki podblatowe utrzymują swoją pozycję jako cenione i praktyczne rozwiązanie. Sprawdziły się z wielu powodów, są praktyczne, łatwe w utrzymaniu czystości oraz ergonomiczne – podkreśla Wojciech Szmit.

Źródło: runthebrand.prowly.com, informacja prasowa Deante

CZYTAJ TAKŻE:

Listen on Spreaker.