KUCHNIA RETRO w stylu angielskim. Propozycja dla tych, którzy lubią stylowe kuchnie

2013-10-20 12:09

Kuchnia retro ma tradycyjną zabudowę (białe meble kuchenne), okap, a nawet stoi w niej lodówka w stylu retro. Powstała aranżacja kuchni, która nawiązuje do wystroju angielskich domów. Bardzo ciekawie wygląda czarna podłoga w połączeniu z białymi szafkami kuchennymi. Projekt kuchni dla wszystkich, którzy lubią stylowe wnętrza.

Spis treści

  1. Kuchnia retro: styl angielski
  2. Oryginalna podłoga w kuchni retro
  3. Jadalnia w kuchni retro

Kuchnia retro oraz meble i sprzęt AGD są stylowe. Retro okap pasuje do stylowych szafek kuchennych w kolorze białym. Ozdobą w aranżacji kuchni retro są też czarne blaty i dwukomorowy ceramiczny zlewozmywak marki Villeroy & Boch. Woda wylewa się z baterii Hansgrohe „Axor Montreaux”.

Kuchnia retro: styl angielski

Sprzęt AGD dobrano z linii retro firmy Smeg. Lodówka miała być biała i nie do zabudowy. Udało się znaleźć model z architektonicznym fazowanym frontem. Sama kuchnia retro to pomieszczenie ni to otwarte, ni zamknięte. Właścicielka nie lubi, gdy kuchenne zapachy przenikają do salonu. Na czas gotowania zamyka więc przeszklone drzwi kuchni, które na jej życzenie zostały dodatkowo uszczelnione.

Oryginalna podłoga w kuchni retro

Podłoga w kuchni retro składa się z dużych trójwarstwowych czarnych desek firmy Tarkett. Fazowanie sprawia, że całość prezentuje się retro, a rysunek słojów ożywia jednobarwną powierzchnię.

Jadalnia w kuchni retro

Stół w jadalni powstał na zamówienie, jest to owoc współpracy architektów i stolarza. Żyrandole (IKEA) wyrażają tęsknotę właścicielki za wieczorami rozświetlonymi samymi tylko świecami.