Tapeta NAD BLATEM W KUCHNI: 12 inspiracji na modną ścianę w kuchni ZDJĘCIA

2017-08-21 12:45

Ładna tapeta nad blatem w kuchni może ożywić aranżację wnętrza. Warto na ścianę w kuchni wybierać tapety wodoodporne i zabezpieczone przed ścieraniem. A gdy koniecznie chcemy mieć nad kuchennym blatem tapetę nieodporną na wodę i zmywanie (np. papierową), zasłońmy ją szkłem. Sprawdź, jak wybierać i montować tapety nad blat kuchenny. Z kolei gotowe pomysły znajdziesz w galerii ZDJĘĆ.

Spis treści

  1. Tapeta nad blatem w kuchni: jaką wybrać? Tapety wodoodporne
  2. Tapeta winylowa do kuchni
  3. Tapety z włókna szklanego nad blat kuchenny
  4. Tapeta na ścianie w kuchni: jak ją zabezpieczyć?
  5. Pomysły na wystrój kuchni: GALERIE ZDJĘĆ

Tapeta nad blatem w kuchni: jaką wybrać? Tapety wodoodporne

Tapeta nad blat do kuchni powinna być odporna na wilgoć, na ścieranie oraz na działanie wysokiej temperatury. Tylko wtedy będzie ciekawą, intrygującą dekoracją, która potrafi zdziałać cuda w aranżacji kuchennej. Najlepsze będą tapety winylowe albo tapety z włókna szklanego.

Tapeta winylowa do kuchni

Tapety winylowe na ścianie w kuchni można często myć, ponieważ są przeznaczone do miejsc wilgotnych i mają wierzchnią warstwę grubszą i gąbczastą. Wybierajmy tapety o gładkiej, nieco śliskiej powierzchni – szybciej je umyjemy. Łatwiejsze do usunięcia będą również plamy z tłuszczu.

Tapety winylowe są najchętniej wybierane do kuchni. Mamy do wyboru mnóstwo kolorów i wzorów. Prawdziwą furorę robią fototapety winylowe, w tym tapety 3D, czyli z efektem trzech wymiarów. Nad blatem w kuchni może się pojawić tapeta imitująca cegłę, beton czy kamień albo ze zdjęciem lasu czy ulubionego miasta.

..  Tapety do kuchni krok po kroku – PORADNIK z GALERIĄ ZDJĘĆ >>>

..  Tapety papierowe, czyli szybki sposób na TANI remont >>>

Tapety z włókna szklanego nad blat kuchenny

Tapety z włókna szklanego są droższe od winylowych, ale mają bardzo ciekawą strukturę – przypominają tkaninę. Przeznaczone są przede wszystkim do malowania, i to wielokrotnego. Gdy znudzi nam się wybrany kolor, możemy nanieść warstwę innego, a wzory i tłoczenia nadal będą widoczne.

Włókna szklane świetnie radzi sobie w trudnych warunkach. Jest odporne na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury, a nawet ogień. Stanowi więc doskonały wybór do kuchni.

Tapeta na ścianie w kuchni: jak ją zabezpieczyć?

Tapeta nad blatem w kuchni może ożywić aranżację całego wnętrza lub nadać mu oryginalnego charakteru. W galerii zdjęć znajdziesz ciekawe inspiracje, jak ładnie zaaranżować tapetę nad blatem w kuchni. Jeśli na ścianie w kuchni, nad blatem, chcemy jednak położyć tapetę nieprzystosowaną do ścierania i mokrych miejsc, pomyślmy o tym, aby ją odpowiednio zabezpieczyć – np. przykryć szkłem hartowanym lub lacobelem.

Pomysły na wystrój kuchni: GALERIE ZDJĘĆ

Tapety ścienne - rodzaje i sposób nałożenia