Mały stół do kuchni: jak zmieścić stół w małej kuchni? 10 INSPIRACJI z małym stołem do kuchni!

2014-09-23 20:08

Mały stół do kuchni umożliwi ci jedzenie rodzinnego śniadania nawet w bardzo niewielkiej kuchni. Potrafi też dobrze wyglądać i spełniać wszystkie inne powierzone mu funkcje. Zainspiruj się naszymi pomysłami na mały stół do kuchni!

Spis treści

  1. Mały stół do kuchni: stół mobilny
  2. Mały stół do kuchni: alternatywy
  3. Mały stół do kuchni: wysuwane blaty
  4. Mały stół do kuchni: jeśli nie stół, to co?
  5. Stół do kuchni GALERIE ZDJĘĆ

Mały stół do kuchni pozwoli ci zaoszczędzić miejsca w niewielkiej kuchni - cała tajemnica to właściwe ulokowanie mebla i wybór gabarytów stołu. Zainspiruj się naszymi podpowiedziami na urządzenie małej kuchni ze stołem.

Zobacz: Stół do kuchni: jak wybrać i ustawić stół kuchenny? >>>

Mały stół do kuchni: stół mobilny

Jeśli dysponujemy kuchnią otwartą na salon bądź zgrabnym aneksem kuchennym, kwestię małego stołu do kuchni musimy stylistycznie „uzgodnić” z pozostałymi strefami wspólnego wnętrza. Poza stonowaną ze sobą kolorystyką, warto rozważyć jednak pewne zróżnicowania stylistyczne. Np. zgrabny i niewielki stolik kuchenny „wywyższmy” nieznacznie do wysokości stołków barowych. Ustawiony zaś na skraju ścianki wyznaczającej umowną granicę kuchni i salonu, optycznie i funkcjonalnie zamknie nam organizację przestrzeni w mieszkaniu. W dodatku sprawdzi się doskonale jako blat zastępczy czy dodatkowa przestrzeń robocza w kuchni. Możemy wzbogacić mały stół do kuchni o kółka z blokerami (na czas prac kuchennych). Wówczas mobilność małego stołu do kuchni sprawi, że możliwości aranżacyjne obydwu wnętrz – tak kuchni jak i salonu, zyskają nową optykę.

Przeczytaj: Jak urządzić kącik do jedzenia w małej kuchni – POMYSŁY >>>

Mały stół do kuchni: alternatywy

Klasyczne, półokrągłe lub prostokątne składane blaty przyścienne to nadal bardzo praktyczne rozwiązanie-zamiennik stołu do małej kuchni. Ich drewniane, surowe wykończenie nigdy nie wyjdzie z mody – to ponadczasowy klasyk, do ogrania niemal w każdej stylistyce wnętrza kuchni. Taki składany blat świetnie sprawdzi się w funkcji małego stolika, przy którym zjemy spokojnie śniadanie.

Polecamy: Składany stolik pod oknem: kącik jadalniany w kuchni >>>

Mały stół do kuchni: wysuwane blaty

Nowoczesne małe kuchnie wymagają nowoczesnych rozwiązań małego stołu do kuchni. Wysuwane panele i ruchome blaty, ukrywane w spodnich częściach przyściennego bufetu, dają iście nieograniczone możliwości użytkowania. Doskonałe rozwiązanie zarówno na rodzinne posiłki, dodatkowych gości, czy „wielkie gotowanie” w kuchni i związane z nim ogromne zapotrzebowanie na dodatkowe blaty.

Nie przegap: Minikącik jadalny. Mała kuchnia z ruchomym blatem barowym >>>

Mały stół do kuchni: jeśli nie stół, to co?

Jeśli rozważyliśmy już wszystkie architektoniczne triki na powierzchni naszej kuchni i mimo usilnych prób oraz kombinacji nie znaleźliśmy miejsca na klasyczny stół na czterech nogach, nie załamujmy rąk! Z pomocą przyjdzie nam... zgrabny bufet. Wzorowane na kreatywnych aranżacjach kawiarni w niewielkich przestrzeniach bistro, przyokienne blaty z dostawionymi doń wysokimi stołkami znakomicie wypełnia rolę rodzinnego stołu w małej kuchni. A do tego rozległy widok z okna przy śniadaniu... bezcenne.

Przeczytaj: Barek w kuchni: 10 pomysłów na barek i hokery? >>>

Stół do kuchni GALERIE ZDJĘĆ

Mały stół do kuchni to żaden problem! Zobacz, jak możesz zaaranżować niewielką przestrzeń w swojej kuchni. Oto galerie z inspirującymi pomysłami!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE